Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • membrandj

    nagyúr

    Üdv! LG g2 mini ~ 56k-ért gyári garival , függetlenül , újonnan jó vétel? ( ezek még nem biztosak, csak ezt gondolom, mivel német media markt, de már írtam nekik.) Hasonló áron jó vétel? S4 minit néztem még,de az drágább.

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    válasz Polllen #62066 üzenetére

    1 dolog zavar csak,hogy nincs fényérzékelő.. Ez nagyon gáz szerintem.
    Köszi!

    mike1334
    Köszi,de 62-ért már nagyon sok helyen van és bolti garis. Ez 55 és valószínűleg gyári garis,mivel media markt. Gondolom ott se megy másképp,mint itthon.
    LG Mo válaszolt,hogy ha gyártóia garis és megvan a számla, akkor gariztatható itthon.

    pengwin
    Köszi!
    Forintra pontosan, ugyan annyiba kerül ott a moto G is.
    Ha jól tudom, akkor ehhez nincs magyar nyelv, ugye?

    Csak mert anyukámnak lesz, németül beszél,de szerintem szívesebben használná magyarul. Ha meg már mokkolni kell vele,root stb, akkor nem ér ennyit az egész.

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    válasz mike1334 #62082 üzenetére

    Van kint ismerős,aki jön haza nemsokára.

    Tehát akkor 55k-ért a gyártói garis g2 mini jó vétel, moto G-t írták még,de ott a gariztatás is problémásabb lenne, lévén,hogy nincs itthon forgalomba a telefon.

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    Sziasztok!

    Elgondolkodtam,hogy a 2,5 éves nexus 5-öm lecserélem,de ár/érték arányban nem igazán találom a megfelelő utódot.

    Nagyon megszoktam a tiszta androidot és a gyors frissítéseket.
    Első kőrben a nexus 5x jutott eszembe,de olvasgattam,hogy akadnak problémák vele és az is már 1,5 éves készülék lassan. Ennek ellenére mindig ott kötök ki,hogy a maga 92k-s árával tudásához képest nagyon jó ár/érték arányt képvisel.

    -Árkategória.
    Számlás, 27%-os áfás árral kalkulálva 130-140 a teteje bruttóba.

    - Használt vagy új?
    Csak új, rendes számlával ( b-tel pl )

    - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
    B-tel vagy gyártói garis bárhol az országon belül ( mm, speedshop,extremdigital stb. )
    Oneplus is lehetséges opció, egyedül a külföldi beszerzés zavar és a postázgatás, ha valami probléma van.
    Illetve nem tudom,hogy a számlán mi szerepelne. Mi a nettó? Mi a bruttó? Milyen áfakulcs van? stb.

    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
    2 év körüli távra. max 3. Fontos,hogy sokáig támogatott legyen szoftveresen.

    - Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
    A kamer a legutolsó szempont, évente csinálok 30 fotót kb. Viszont kell az erős hardver. Snapi 800-as széria környékén lévő procit szeretnék és 3GB ramot legalább.
    Fontos tényező még,hogy az akksija sokáig bírja.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    Android. Ios ,wp kizárva.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
    Full hd felbontás már nekem bőven elég, persze nem probléma ha jobb. Fizikai méretbe 5" környéke. 5,4-5,5" már biztos,hogy nagy lesz szerintem. Ha valami jó vétel van, akkor legyen 5,5" a max.

    [ Szerkesztve ]

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    Köszönöm mindenkinek.
    Snapi 625-ös telefont nem szeretnék,de köszönöm az ajánlást.Lenovo se a szívem csücske.

    Az eddigi kinézettek: nexus 5 x, árban legolcsóbb, tudásban nem gyenge. ~ 92k , bolti garis, 32GB.
    Honor 8 32GB: bolti garis 110k, gyártói garis ~ 125k ( MM) egyéb boltokba 140k.

    Most írtátok a P9-et: gyártói gari 125k, bolti gari. 140-150.
    HTC 10: bolti gari 144, gyártói: 200k( WF? a bolti ár nagyon alacsony vagy a gyártói ár nagyon drága? 56 ezer ft különbözetet nem ér semmilyen gari. )

    A honor 8 vs p9 viszonylatban nálam egyértelműen a honor a favorit.
    HTC10: snapi 820, ami megint előny nálam,de itt 145-ért csak bolti garisat kapnék. Honor 8-ból pedig 125-ért gyártói van.

    A nexus 5x snapi 808 procija és a 950-es kirin vagy a 955-ös hogy viszonyul egymáshoz?

    Egyéb ötletek?
    Bár a samsung se a szívem csücske,de mostláttam gyártói garival 153-ért s7-et 32GB-os verzióba(arany szín) és 133 bolti garival.
    Erről vélemény?

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    válasz ToniSoprano #112472 üzenetére

    Köszi!

    Közbe kutakodtam még egy kicsit.
    HTC10, galaxy s7, lg g5, sony xz négyes viszonylag egy áron mozog.
    Ezek közül ? Van olyan, aminek nagy problémája van?

    S7-ről olvasgattam térerő problémákról, ami nagyon nem lenne jó, mert ahol lakok, ott a beltéri lefedettség elég erősen ugrál.

    Nagyjából ez az irány:
    nexus 5x- olcsó,jó megoldás
    honor 8: valamivel újabb, valamivel erősebb közép ár.
    htc10,s7,lgg5,sony xz négyes közül. Ezek már erősebb készülékek,de ez áruk is inkább 150k körül mozog.

    [ Szerkesztve ]

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    Sziasztok!

    Tegnap megnéztem személyesen a huawei p10-et, p9 lite 2017-et.
    Meglepődve tapasztaltam,hogy hiányzik belőlük a do not disturb untill alarm ( ne zavarj mód ébresztésig ).

    Nexus 5-öt használok és itt teljesen alap funkció ez. Bekapcsolod a ne zavarj módot ébresztésig. Ébreszt a teló és magától vissza is áll a normál állapotban.

    Jó ideje használom ezt a funkciót és szerintem évek óta az egyik legértelmesebb fejlesztés az androidba.
    Miért veszi ki ezt a huawei ? Vagy csak én nem találtam meg?

    Melyik telefonok tudhatják ezt? A pixel kivételével.

    Köszi előre is! A keret most lényegtelen, gyanítom,hogy inkább gyártó specifikus ez a dolog és nem konkrét modell,de a P10 ára a kb. max keret.

    [ Szerkesztve ]

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    válasz Yasuo #115242 üzenetére

    Ne zavarj ébresztésig? Tehát magától visszaáll, ha ébreszt a teló?

    Akkor az még nagyobb őrület,hogy a fő márka ( huawei ) készülékeibe ez nincs benne,de az al márka telójába igen.
    [link] Ilyenre gondolok.

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    válasz Yasuo #115252 üzenetére

    Ez van a p10-ben is.

    Ez jó tud lenni, ha valakinek tényleg azonosak a mindennapjai.

    Az ébresztésig esemény vezért funkció azért baromira jó, mert ha hajnali 1-ig vagyok fent, akkor 1-kor rakom ne zavarjba , ha este 9-ig, akkor 9-kor.
    Ha délután lefekszel szombaton 2-3 órára, akkor az akkor beállított ébresztést veszi figyelembe.

    Iszonyat jó funkció szerintem, nem tudod véletlen se ne zavarj módba hagyni a telefont.
    Nem is mobilgyártói fejlesztés, hanem android fejlesztés, így a lehetőség minden telefongyártónak adott lenne.

    Ötletek? Ha jól tudom, akkor a HTC áll legközelebb a nexushoz android szinten. Ott támogatott?
    Tudja valaki?

    Köszi előre is!

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    Sziasztok!

    huawei p10, honor 9 kategóriájú MÁS márkájú telefonok tulajait kérném meg,hogy nézzék meg,hogy létezik egy ne zavarj mód ÉBRESZTÉSIG funkció a telefonjukba gyárilag.
    ( ahhoz,hogy felajánlja be kell legyen állítva ébresztő )

    Köszönöm előre is!

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    Sziasztok!

    Édesanyámnak szeretnék telefont vásárolni, hosszabb időtartalomra. Facebook, telefonálás, waze.

    - Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
    50-70 k

    - Használt vagy új?
    új

    - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
    Függetlenül, újonnan megbízható boltból. Nem az árukereső legolcsóbb árait nézem, fontos a hivatalos, gyári gari.

    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
    Hosszú táv, leginkább szoftvertámogatottság terén. ( gyári, nem xda és társai )

    - Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
    telefonálás,facebook,waze.

    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    android
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
    Minél kisebb annál jobb,de kicsiben max az a3 2017-et találtam,de az abban lévő 2GB ram elriaszt.

    A kinézett telók:
    p9 lite 2017 ( hivatalos garival ~ 53k)
    galaxy a5 2017 ( hivatalos garival ~72k)
    P smart ( hivatalos garival ~ 70k)

    Ezek a fő versenyzők. Felmerül még ugye az a3 2017 is(~ 64k),de itt a ram probléma lesz szerintem.
    A másik pedig a p10 lite,de ez pedig ~ 80k , ami már megüti az ingerküszöböm is és szerintem erre a felhasználásra nem jobb a P smart-nál.

    Esetleg alternatíva? Xiaomi sajnos nem opció, az ennél ismeretlenebb márkák pedig teljes mértékben ki vannak zárva.

    Köszönöm előre is!

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    Sziasztok! A 2017-ben vásárolt honor 9-em cseréjén gondolkodom.
    A kiszemelt egy samsung a52 4G. Próbáltam egyéb oldalakon a teljesítményüket összehasonlítani, de a számok alapján nem látom a közel 4 évnyi különbséget.
    Általános felhasználásra mennyire lenne fürgébb?
    Napi 2-3 óra Waze( android auton),gmail,böngészés,facebook.

    Többet nem igazán szánnék erre, az 5G-ben nem hiszek még. ~ 3-4 év múlva úgy is cserélem ezt is.

    Az egyetlen hátrány számomra az infra. A honor 9-ben rengetek dolgot erről vezérlek. Létezik még infrás telefon max bruttó 150-ért újonnan?

    Köszi előre is!

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    válasz Viktor0610 #160868 üzenetére

    Az lehet, hogy csúcsteló volt, de árban olcsóbb volt szerintem. Valahogy 130 környékén vettem. Xiaomit nem szeretnék. Van samsung javaslat?
    Infrát tudja még valamelyik?

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Új hozzászólás Aktív témák