Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Okostelefon vásárláshoz szeretném a segítségetek kérni. Átböngésztem a topicot, használtam a keresőt, megnéztem az ajánlott készülékeket.

    A kérdésem az lenne, hogy 40k körüli összegért van-e a Moto G-nél jobb vétel?*

    Android OS-ben gondolkozom; nincsenek különleges vágyaim a telefonnal kapcsolatban, szeretném, ha gördülékenyen kiszolgálna és 2-3 évig ellennék vele, nem esne szét alólam. Egy Galaxy Minit fog váltani, tulajdonképp az is majdnem teljes mértékben kiszolgálja az igényeimet.
    Nem ragaszkodom ahhoz, hogy új legyen, de előny ha az. Szolgáltatót még nem néztem ki 100%-osan, de a Telekom a legvalószínűbb, tehát vagy T-s, vagy független készülék kellene (a független előny, mert ha nem akarok 2 évre aláírni, akkor nincs akciós készülék, csak az alapáron tudok választani).

    *Kint van unokatestvérem USA-ban, őt kérném meg, hogy hozzon egyet (16GB-os verziót néztem 200USD-ért - megéri a kétszer annyi ROM a +20USD-t? Nem pakolom tele a telefonomat általában, egy iGO mellett 1-1 játékot telepítek maximum.), de eléggé hirtelen jött az elhatározás és már csak 1 napot van kint, szóval hamar el kéne döntenem. Hogyha más telefon még játszana USA-ból ilyen összegben, az is érdekelne - viszont rendelgetés a rövid idő miatt nem lehetséges, Bestbuyba sétálna be valószínűleg.

    :R

  • cuko

    aktív tag

    válasz mike1334 #62682 üzenetére

    A visszaigazoló email alján viszont ott figyel ez a mondat:
    "Szolgáltató ezen értesítése kizárólag a megrendelés Szolgáltatóhoz történő beérkezését igazolja, egyéb joghatással nem bír, így a Szolgáltatásra vonatkozó szerződést sem hozza létre a Felek között."

    Szóval én nem vagyok meggyőződve, hogy ezek a telefonokat tényleg elküldik.

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    válasz cs.zs. #62686 üzenetére

    Igen, és én is kettőt rendeltem. :D
    A változatosság kedvéért én személyes átvétellel.

    @mike1334: szerintem ilyenkor küldenek még egy visszaigazoló emailt, ha feldolgozták a rendelést és azzal.

    -

    Egyébként velem is történt már hasonló eset, én Logitech webkamerát rendeltem és vettem 8000Ft helyett 800-ért - mondjuk az egy rendes, korrekt bolt volt (azelőtt és azóta is frekventálom), nem egy GSM bolt, amiről ma hallottam először. :)

    @quailstorm: Nincs nekik:
    "Light Box: alapcsomag: Csak egy készülék, angol nyelvű menüvel, és tartozékok nélkül. A csomag rendelésre érhető el, aminek az átfutási ideje 2-3 hét, mivel közvetlenül külföldől rendeljuk be, ügyfeleink részére."
    Ezért reménykedem még, hátha nekik is a beszerzési oldalról továbbítottak egy hibát és úgy nem sztornózzák a rendeléseket.

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    válasz jenei1994 #62713 üzenetére

    Szerintem ezekbe a kategóriákba automatikusan besorolja az oldal a telókat - pl. az ár alapján.

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Frissítem az előfizetésem vodafonenál és választhatok új készüléket 13ezer forint kedvezménnyel.
    Namármost nekem érkezik egy ZTE v5, de arra gondoltam, hogy édesanyámnak vennék egy új telefont, mert a mostani Galaxy minije már gyengélkedik.

    Amire használja a telefonját: telefonálás, sms, néha játékok (szókereső elsősorban).
    + Jó lenne, ha legalább másfél napot ki tudna húzni az akksija kevés használat mellett.

    A következő listából melyik lehetne a legjobb számára ár-érték arányban?

    Samsung Galaxy Pocket Neo 0k
    Samsung Galaxy Young 2 1k
    Vodafone Smart 4 Mini 2k
    LG L40 7k
    Nokia Lumia 530 10k
    Vodafone Smart 4 (NFC) 12k
    Nokia Lumia 520 16k
    Sony Xperia E1 17k
    Alcatel POP C7 17k
    HTC Desire 310 22k
    Samsung Galaxy Trend Plus 24k
    Nokia Lumia 630 27k
    LG L70 (NFC) 27k

    Én a kiemelteket néztem ki (árban is azok lennének a legjobbak), de mindnek van gyenge pontja (Pop C7 - lehet túl nagy, Lumia - új/más oprendszer), talán még a HTC a legszimpatikusabb.. vagy akkor már megéri az LG a +5k-t? :F
    Ti melyiket ajánlanátok? Érdemes egyáltalán ennyiért elhozni valamelyiket, vagy függetlenül jobbat kapnék azért pénzért?
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Betört a Moto G-m kijelzője, és elég drága javíttatni - mivel amúgy sem voltam megelégedve a kamerájával, gondoltam szétnézek a használt piacon, mit vehetnék helyette (a Moto-t pedig lepasszolom öcsémnek).

    Amit szeretnék tőle:
    - 40 ezer Ft körül legyen;
    - Android;
    - hardveresen a Moto G szintjét hozza (minimum 1 giga ram, de inkább 2, ha lehet, 4G nem kell);
    - max 5" kijelző, nem akarok full HD-t (méretben a ZTE v5-nél ne legyen nagyobb, ha lehet - 139 x 71 x 8.9 mm / 165g);
    - vállalható minőségű kamera (nem művészkedni szeretnék, de a Moto G maszatolt, gagyi képei nagyon nem tetszenek);
    - használtakat néztem elsősorban, de új készüléket sem zárom ki (de gondolom azt nem fogok ennyiért találni);
    + közép-hosszú távra lenne, szeretném, ha legalább egy évig nem kellene még új telefont néznem utána.

    Amiket néztem:
    - Nexus 4: papíron jónak tűnik, aki ismerősnek volt, szerette, de azért már 2+ éves modell, szóval nem vagyok benne biztos
    - LG Optimus G: dettó
    - Moto X: 1st gen, a kijelző-akku problémáktól tartok, amúgy szimpatikus lenne a Moto G után, kicsit drága

    - Redmi 1S: olcsó, de csak 1 giga ram
    - ZTE v5: előző telefonom ilyen típusú volt, a kamerával nagyon meg voltam elégedve, 2 giga ramos változat hardveresen is bőven elég kellene legyen, de nehéz találni használtan

    - Huawei G620s: láttam, hogy itt is ajánlottátok, újonnan kerül kb annyiba, mint a többi használtan, de valahogy nem tud meggyőzni

    Ti mit ajánlotok, melyik opcióval járnék a legjobban? (Esetleg egyiket sem, hanem valami olyat, amire nem is gondoltam?) :R

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok!

    Xiaomi Redmi 2 Pro leváltásán gondolkozom:
    - 50-60 ezres árkategóriában;
    - elsősorban használt piacot nézve (ha még van rá gari az előny persze);
    - főleg HA-n nézelődtem, de bolt sincs kizárva, sajnos készülékvásárlásra kedvezményem nincs (Vodánál);

    A következő kb 1 évet legalább szeretném, ha kihúzná még mellettem.
    Szeretném, hogyha a kamera - GPS/4G - általános gyorsaság hármason javítana (legalább kettőn).
    Méretben 5"-5,5" alatt szeretnék maradni (de inkább <5").

    Van ezek alapján bármi, amire szerintetek megérné lecserélni?
    (A csere ötlete amúgy úgy jött, hogy az én telefonomat, amivel alapjáraton nincsen semmi baj, továbbadnám öcsémnek, aki most törte ripityára az övét.)

    Amiket (fórum és net böngészések alapján) néztem:
    - Vernee Thor: +: olcsó, szuper hardver -: időtállósság?, illetve a kamera
    - iPhone 5S: +: OS gördülékenysége, kamera talán jobb -: nem volt még Apple-em, csak olcsóbb használt fér bele a keretbe, öregecske
    - Nexus 5: +: jobb kamera és support/gördülékenység -: öregecske
    - Redmi 3 (Pro): +: újabb modell - jobb kamera és support? -: nem egyértelműen jobb/gyorsabb a 2-nél a topicját olvasgatva
    - G3: jobb kamera -: öregecske

    Érdemes egyáltalán ebben a kategóriában (illetve 2GB RAM-os telefonok közt) upgraden gondolkodni? Ha kitolom 70-80k-ra a keretet, a Nexus 5X / G4 / Apollo Lite sokkal jobban megéri? :F

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    válasz Postas99 #101228 üzenetére

    Köszi az ajánlást!
    Egyáltalán nem zárkózom el a használttól, sőt, ha jobb az ár-érték aránya. Viszont a Droid Turbo nem tűnik nekem annyira jó vételnek.
    $130-$140-ért látok most (~37-39k HUF), amire rájön még 5-6k pktg - és ha elkapják, nem a vámot kell kifizetnem rá, hanem az ÁFÁ-t, ami +27%, nem?
    Így összesen legalább 53-ban állna meg számításaim szerint. A 3 giga ram és a kamera tényleg jól néz ki rajta, a támogatás viszont aggasztana, tekintve, hogy 2014-es modell. :F

    @Handball94: Köszi, S5-re is ránézek, így kapásbol a 6.0 támogatás és a kamera szimpatikusnak tűnik. :R

    @Tothgera30: Egyelőre én is leginkább ezzel szemezek.

    Xiaomitól még a Note 3 Pro, vagy Mi 4c (esetleg 4i) hogyan viszonyul ehhez szerinted/szerintetek? Használtan hasonló árban vannak ahogy néztem (saját topikjukat át tervezem futni, hogy ott mik a tapasztalatok).

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Lenne egy gyors/béna kérdésem, amire nem kaptam egyértelmű választ google alapján.
    Egy barátom jön haza kínából és tudna hozni nekem telefont - édesanyámnak gondoltam egy 2GB-os Xiaomi Redmi 4A / 4X-et - amennyiben ez kínai rommal jön, úgy át tudom én rakni Global romra és magyar nyelvre relatíve egyszerűen, vagy nagyon bonyolult? :R
    (pl. ezt találtam más modellhez "The process of migrating from China ROM to a Global ROM requires technical knowledge and patience, as doing it wrongly may leave you with a bricked handset.")
    (kínai 2GB-os 4A: ~25k; 4X: ~29k; magyar eustockos 4A: ~37K)

    Itt néztem a telefont például.

  • cuko

    aktív tag

    válasz Ájvé #113344 üzenetére

    Szuper, köszi a gyors választ! :R

    Ebben a kategóriában (25k körül) szerinted/szerintetek van jobb vétel? Alap használatra megbízható 2 giga ramos Androidos telót szeretnék, Kínából.
    Méret max 5" lenne jó és szeretném, ha legalább 2 évig működne, nem "hullana ki" a használó alól.

    Elsősorban telefonálásra használná, korlátozottan mellette Messenger és böngészés, Szókereső.. :)

    Xiaomi Redmi 4A és Redmi 4X -et néztem ki - a 4X megér +4000 Ft-ot a nagyobb aksi és kicsit jobb belső miatt (+ujjlenyomat olvasó ami nem nagyon számít plusznak)? (Amúgy minden másban nagyon hasonlítanak, úgy látom.)

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,

    Edesanyamnak szeretnek egy uj okostelefont venni, asszem Redmi Note 3-ja volt, de vizbe ejtette es tonkrement sajnos.

    Az osszefoglalos kerdesekre omlesztve a valaszok:
    50k alatt (inkabb 40k lenne a cel) jo ar/ertek aranyu telefont keresek, uj keszuleket, itthon barhonnan vasarolva (de kulfoldi rendeles is jatszhat). Telefonalasra es valamilyen szintu tartalomfogyasztasra lesz hasznalva, de semmi extra. Lehetoleg hosszabb tavra szeretnem venni, fontos a relativ stabil mukodes es a hasznalhato meret (7'' mar soknak tunik, a 6'' koruli keszulekek jobban kezben tarthatoak neki).

    Korabban ugy lattam, hogy a Xiaomi Redmi 7-et ajanljatok ebben a kategoriaban - de kozben lattam egy bolt kinalataban a Xiaomi Mi Playt is, ami a kicsit kisebb meret es tobb ram miatt szimpatikusabbnak is tunik.

    Ezek kozul inkabb a Mi Playt vennem (a 4GB ram fontosabb, a B20 hianya szerintem nem problema).
    Van mas telefon, ami ezeknel jobb lehet; ti melyiket vennetek? :R

  • cuko

    aktív tag

    válasz Ájvé #141046 üzenetére

    Igen, koszi, rajottem, hogy rosszat masoltam: Mi Play vs Redmi 7 vs Redmi 6

    Meg tudod mondani, hogy miert ajanlottabb a Redmi 7?
    Ahogy nezem, a B20 hianya mellett, jobb kijelzovel kb ugyanazt hozza a Play is, a nagyobb aksi az, ami meg kitunik a 7-es javara.
    A xiaomi.hu-s +1 ev gariert cserebe 6k-val dragabb a 7-es ott, ennyit lehet nem erne meg, de atgondolom.

    @Viktor0610: koszi, neztem a Redmi 6-ost is, de ugy lattam, hogy itt a forumon 6 vs 7 osszehasonlitasban altalaban a 7-es volt ajanlva (ujabb keszulek, nagyobb aksi, jobb kamera ervekkel).

  • cuko

    aktív tag

    válasz Ájvé #141051 üzenetére

    Ertem, koszi az infot, atgondolom a dontest, de ezek alapjan (elsosorban aksi + kamera) szerintem a 7-es lesz. :R

  • cuko

    aktív tag

    Erdeklodott innen valaki mar eustocknal Redmi 7 (nincs keszleten) es Mi 9T varhato erkezessel kapcsolatban? Ha nem, rakerdezek en emailben.

  • cuko

    aktív tag

    válasz dokee78 #145192 üzenetére

    Hasonlo cipoben jarok, erre esetleg valaki? Melyik eri meg a legjobban, kiegeszitve a nagyobbik x8-cassal (pro/kontra)?

    Meizu X8 4/64 - 35k
    Meizu X8 6/128 - 40k
    Xiaomi Redmi 7 3/32 - 36k

    A legtobb osszehasonlitas a Redmi Note 7-tel veti ossze az X8-at, de ahhoz kepest leesett az ara es a sima Redmivel van egy kategoriaban most.

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,

    Szerintetek van olyan keszulek most az uj keszulekek kozott, ami Pixel 4a-rol valtva erezheto upgrade lenne ~150k HUF budzsenel?

    Samsung A52S, es Pixel 6a-t neztem, de nem vagyok meggyozodve, hogy felfele valtasnak erzodnenek. A Pixel 6 sajnos tul draga (es nem lesz olcsobb BF-re ahogy nezem).

    Amivel nem vagyok 100% elegedett: akku ido, kamera (ha az eltel 2 ev alatt jobbat fejlesztettek), nincs wireless charging, nincs wide kamera.
    Amivel igen: telefon merete, ingyen Google tarhely a kepeknek, kamera amugy okes.

    Az osszefoglalos kerdesekre is valaszolva:
    - Árkategória. ~150k (kerdojelesen kitolva 180-200-ra, ha az sokat valtoztat)
    - Használt vagy új? Uj, de a hasznaltban van barmi ami megfontolando, szivesen fogadom.
    - Hol vennéd meg? Teljesen mindegy.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszabb tav, perpill best-buy jo lenne, a 4a elotti Xiaomimmal a masodik evre jott elo a 'lehet ujat kene venni?' erzes, a 4a-val 1 ev utan erzem.
    - Mire használnád? Tartalom fogyasztas, fotozas, chat/emailek.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android preferalt, nem zarkozom el az appletol, de nem hiszem, hogy ebben az arkategoriaban relevans.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? A 4a meretet imadom, de kicsit nagyobb nem problema.

    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák