Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • milu

    aktív tag

    válasz blueye #161260 üzenetére

    Nem az a gondom, hogy a 4G-t mikor kapcsolják le, hanem hogy a szolgáltató a lakóhelyemen mikor tervezi az 5G-t kiépíteni, mert ha a most megvásárolandó telefon csereciklusának második felében (kb. 1-2,5 év múlva) akkor még nem gondolkodom az 5G-ben!

    Ez a kérdésem lényege, ezért lenne jó ismerni a szolgáltatók fejlesztési terveit (persze, ami publikus)

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz blueye #161260 üzenetére

    3G lekapcsról van valami összesítő? Egyszer félakarattal rákerestem de nem láttam informatív találatot...

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • naja

    aktív tag

    válasz blueye #161260 üzenetére

    Emiatt még nem aggódnék (mármint a 3G off). A 2G-t se holnap fogják lekapcsolni, és a 3G is valószínűleg még sokáig maradni fog. Az, hogy egy távoli/külföldi országban milyen pletykák jönnek elő, nem hiszem, hogy sokat jelentene. Csak egy kis józan ész kell csak végiggondolni a dolgot.
    Nem csak a csúcskészülékeken Youtube-ozó óvodások léteznek, akik toporzékolva követelik a sávszélességet. Ott van még Dolgok internetje (IOT) vagy hívjuk gépek közötti kommunikációnak (M2M). Például riasztók, online pénztárgépek, flottakövetés stb.. Azok sokáig nem fognak eltűnni, sőt egyre jobban kezdenek belendülni. Ezek nagyon nagy része 2G-s, és egyszerűen nem kell nekik a nagyobb átvitel. Ráadásul nagy értékű rendszerekről van szó, amiket nem hiszem, hogy szeretnének lecserélni, csak mert van már gyorsabb/szebb/jobb hálózat is alájuk. Ez azért elég nagy nyomás a szolgáltatóknak, hogy ne dobálják ki a "régi" rendszereket.

    Amúgy nem értem ezt az egész lábrázást az 5G körül. Minek ennyit beszélni róla? Ja, hogy azért, mert valószínűleg olyan sokat tolják a képébe, hogy elhiszi, hogy ez valami fontos dolog lehet. Anno ilyen volt a fényképezőgépeknél a Megapixel: a hirdetések első helyen ezt emelték ki, közben az az egyik leglényegtelenebb paraméter. Ilyen még a 4K/8K-s TV meg az 1-2-3 Mbit/s-es routerek, és lehetne folytatni vég nélkül az ilyen "fejlesztéseket". Valaki vette már a fáradtságot, hogy meg is nézze ezeket közelről?

    Még valami: ahol nincs 4G és nem is tervezik, ott 5G-re se számítson senki. Ejj az a fránya rádióhullám, nem úgy működik, mint a fantasztikus filmekben.
    Ha jól tudom: több adat sugárzásához --ha elértük a rendszer bizonyos korlátait--, már kisebb hullámhossz (vagyis nagyobb frekvencia) szükséges. Ennek aztán kisebb a hatótávolsága (könnyebben elnyelődik), vagyis sűrűbbre kell kiépíteni a hálózatot.
    Így ilyenbe invesztálni csak a minél sűrűbben lakott területeken lehet némi értelme.

    Persze én nem értek egyáltalán az ilyen dolgokhoz, csak hangosan gondolkodom.
    Kedves blueye, igazából ezeket nem is Neked írom. Csak épp most jött a felszínre ez az érzés az 5G kapcsán. Csak annyi, hogy épp a Te hsz-od volt az amire reagáltam.

Új hozzászólás Aktív témák