Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz RBJ #17275 üzenetére

    Azért verem a fejem a falba, mert gyakorlatilag semmi sem változott a felületen kívül, de ott is ugyanazok az elnevezések és nagyjából a szövegek is megegyeznek. Nekem sem tetszik az új gui, de attól még minden megtalálható, mivel, mint már írtam, a nevek és elnevezések nem változtak, csak a d+ neve lett hips, de ez nem túl nagy változás, ez annak okoz gondok, aki manuálisan, totál megszokásból kattintgat.
    És ezzel kanyarodtam vissza ahhoz, amit korábban írtam is, de nem csak Neked, a felhasználói elhülyülés, sajnos, teljesen általános lett, ha egy kicsit is gondolkodni kell, használni az eszünket, az sokak szerint rossz, de a reakciód alapján te is ebbe a csoportba tartozol, ami nem baj, csak ettől még nem a program rossz, túlbonyolított vagy hülye.

    Mivel sértegettelek? Azzal a felvetésemmel, hogy gondolkodni kell vagy pedig azzal, hogy a felhasználók zömére értettem az elbutulásra vonatkozó kijelentésemet?

    Nem keltem bal lábbal, csak unom már az állandó kérdezősködést, a nulla gondolkodást, az állandó mással akarom megoldatni a problémáimat mentalitást, mert, ugyan ez egy fórum, de nem óvodás, azaz némi szellemi tevékenység és önállóság elvárható, szerintem, pláne úgy, hogy nem pénzért kel,itt pötyörészni másoknak, válaszolni ezerszer ugyanazt, mert szinte senki sem olvas vissza a kérdezők közül, még egy nyomorult oldalt sem.

    Hogy másik kérdésedre is válaszoljak: gyerekeknek, laikus szülőknek is nyugodtan fölrakhatod, alapbeállításokkal és akkor nem kell válaszolni, szinte, semmire.

    A stílus és a szegénységi bizonyítvány egy kézben jár, de azt gondolom, hogy az nem az én végtagom. :R

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz mrszitya #17308 üzenetére

    Én meg azért nem fogok, mert én úgy gondolom, ahogy leírtam. Nem csak itt tapasztalom, hanem az élet minden területén. Az emberek mindent akarnak, azonnal, ha nem lehet azonnal, akkor mást keres helyette, nagyon kevsen akarnak megoldást a problémákra, vagy valaki más oldja meg, de lehetőleg úgy, hogy neki semmit se kelljen tennie, vagy pedig oldódjon meg automatikusan, gyorsan és hiba nélkül.
    Az mse véglet, szerintem, nem felhasználóbarát, csak nagyon egyszerű kezelni, de ha használni kell aprogramot, ha szükség van valamilyen képességére. akkor nagyon sokszor nem az, nem nem tudsz beállításokat megváltoztatni, amik pedig vannak benne, azok nem sokat érnek. A semminél több, de harmatos védelem, az pedig minden, csak nem felhasználóbarát, és ez azért fontos, mert nagyon nehéz és bonyolult olyan védelmi programot (is) írni, mely nagyon sok mindenre képes, óriási potenciál van benne, nagyfokú automatizmus jellemzi és szinte nulla hibalehetőség.
    Ilyen elvárásokra csak kompromisszum lehet a megoldás, mivel az igények egymással ellentétes irányúak.
    Létezik viszonylag erős védelem és nagyfokú automatizmus (pld. norton)l, de messze nem tökéletes és védelmi szempontból sincs a topon.
    A kaspersky védelme jóval erősebb és az automatizmus is nagyfokú, de egy kicsivel kevésbé felhasználóbarát és nem egy bugmentes, minden szoftveres környezetben hibátlanul működő védelem, de említhetném a bitdefendert is, mely szintén nagyon erős védelem és erős automatizálás, de az talán még bugosabb és háklisabb. Ráadásul az említetek is kérdeznek időnként és akkor mi lenne az elvárt? Ne döntsön a felhasználó vagy döntsön, de kapjon egy részletes ismertetést az észlelt kártevőről vagy folyamatról és az esetleges veszélyekről? Mi van akkor, ah egy ismeretlen alkalmazásról van szó, melynek pontos tevékenysége nem ismert, viszont a viselkedése gyanús?
    A teljesen virtualizált közegben futtatott ismeretlen alkalmazások viselkedés elemzése sem 100%-os bizonyosságú, akkor mi történjen? Kérdezzen és döntsön a júzer vagy automatikusan törölje/rakja karanténba, aztán szívja a fogát a felhasználó, mert az adott programja nem működik vagy más alkalmazás hibásan kezd működni?
    Ez sajnos nem ilyen egyszerű, a cégek életét a felhasználók nem könnyítik meg, ez abból is látszik, hogy mindenki az automatizálás felé mozdul.
    Az átlagos felhasználónak fingja sincs a számítástechnikáról, programok működéséről, csak használni akarja a gépét, arra, amire akarja, nem kérdésekre válaszolni, mivel tisztában van azzal, hogy vagy nem értené a program kérdéseit, riasztásait, értesítéseit vagy/és eleve leszarná azokat.

    Igen, lehetne jobban, részletesebben magyarázni, de minek? A legtöbb esetben ez a mostani részletesség is elegendő lenne a döntéshez, mivel csak józan paraszti eszet igényelne, mégsem megy, akkor minek szépen kifejteni mindent, részletesen?

    De mindegy, mert messzire visz és általános folyamatokat, társadalmi problémákat érint ez a tárgykör is. Én nem fogok ezen tovább rugózni, szerintem fölösleges, akinek számít, fontos, az úgyis tudja, miről beszélek, aki nem, annak meg úgyis mindegy. :R

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz t72killer #17325 üzenetére

    Nem a comodo a lassúcska (elég sok régi konfigon fut (1 mag, 512MB RAM), hanem vagy szemetes a géped és a registry és/vagy csak egyszerűen be kellene állítani a comodot is és a TP-t is, mondjuk mindkettőben megbízhatónak kéne jelölni, a vizsgálatokból kihagyni a másikat, comodonál beállítani az auto sandboxot, mert lehet, hogy pár folyamatot korlátozott jogosultságokkal futtat. Ha fölteszed a comodot és biztos, hogy kártevőktől mentes, tiszta a géped, akkor érdemes egy napra tanuló módra állítani a hips-et és a tűzfalat és futtatni minden szükséges alkalmazást, majd visszaállítani biztonságos módra őket.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz t72killer #17333 üzenetére

    Már írtam, a comodo av-nél is rakd a mellőzöttek közé a trustportot, a hips és tűzfal szabályok közül pedig töröld az összes tp-re vonatkozó szabályt.majd úgy állítsd át a d+-t és tűzfalat tanuló módra, az application inspectort pedig rakd a d+ megbízható fájljaihoz.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz masholnap #17348 üzenetére

    Az emsi jó, a shadowserveres teszteredményeitől függetlenül, ott úgyis csak a legfrissebb mintákra vonatkozó felismerést statisztikázzák, jó ez a tesztoldal, de nem minden, csak adatbázis alapján nem a legjobb a friss kártevők ellen az emsi, viszont futtatáskor szinte biztos, hogy megfogja őket (saját tapasztalat is) az elég sok vonalból álla védelmének valamelyik eleme.

    UserX
    Ezt neked is írtam.

    Amúgy: itt jön ki, hogy honnan származó és mekkora mintákkal tesztelnek az egyes tesztelő cégek. A pár száz, nagyrészt európai, észak amerikai, ázsiai mintákon tesztelőknél nem jelentkezik ez az eltérés, a shadowserver mintái szinte mindenhonnan származnak, a kisebb cégek pedig nem tudnak annyi helyről direkt módon mintákat gyűjteni és az emsi is kis cég, ha jól tudom, mindössze 20 vagy 21 ember dolgozik náluk, kevés irodájuk van, azaz, kicsit lassabban tudják begyűjteni a mintákat, igaz, hogy a sajáton kívül ott a bd motor is, de az nem jelenti azt, hogy kapásból és rögtön ugyanazt tudják, mint a románok. Ráadásul nemrég óta használják a bd motort, optimalizálni fogják még a használatát, illetve náluk most alakul a felhő alapú vizsgálat, annak a teljes használatba vétele is időbe kerül.
    Szerencsére, gyakorlatilag, nem akkora gond a legfrissebb kártevőkre vonatkozó, adatbázis alapú felismerés.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz UserX #17351 üzenetére

    Az hogy sikerült? Nekem a hosszabbítás esetén ajánl három évre 8900 forintot. :F

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz ƵøŁĭ #17354 üzenetére

    Igen, valószínűleg a bálint nap kavar be... ;]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz HZoli87 #17356 üzenetére

    Köszi, így már működik. :K :R

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz HZoli87 #17367 üzenetére

    Igen, az aktiválás időpontjától él a licencperiódus.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz choco01 #17395 üzenetére

    Csak hasonló a kettő, a hitman csak felhőben ellenőriz és ott is csak az aktív folyamatokat, alkalmazásokat, fájlokat, azaz nem az összes számítógépen található fájlt.
    A hitman net nélkül nem működik.
    Általános ellenőrzésre, takarításra az mbam sokkal jobb.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz sz.j #17420 üzenetére

    Ebből is az a tanulság, hogy a szülői felügyelet mód legyen aktív, akkor ilyen nem történhet, egyébként mindkét általad használt védelmi megoldásban van.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz petata #17513 üzenetére

    Ettől még nem szar az avast, lehet, hogy csak egy féle kártevő garázdálkodott a gépen, amit az avast nem ismert föl, ettől függetlenül, nincs 100%-os védelem, nem tudom, hogy az édesapád vagy valaki más mit csinált azon a gépen, ilyesmi nagyon gyakran felhasználói közreműködéssel jön össze.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz eternam #17534 üzenetére

    A cis önmagában is jobb, mint a za fw+av free, tehát nem értem, miért lenne jobb a za free is, mint a cis+ mbam free? :F

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz choco01 #17554 üzenetére

    Áve!
    Hasonló a kettő, ki kell, próbálni, hogy az adott gépet melyik fogja kevésbé.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz choco01 #17557 üzenetére

    Az is hasonló, proaktívban viszont jobb a cis, a norton automatikus módja talán kicsit jobb, ezért kevésbé hozzáértők gépére jobb választás lehet.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz t72killer #17582 üzenetére

    Szerintem 2008-ban még nem volt alapinfó a BD vagy BR lemez (ettől függetlenül még lehet jó szakember az adott rendszergazda), de értem és elfogadom azt, amire céloztál vele.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz zolee0307 #17584 üzenetére

    Csak azért annyi, mert a clt.exe megbízható fájl, ezért nem kell foglalkozni az eredménnyel.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz AtHoS #17587 üzenetére

    Attól nem fog több pontot elérni, mivel alapvetően nem a tűzfal válaszol, hanem a d+, azaz a hips.
    Itt az lenne a megoldás, ha kitörölné a clt.exet a megbízható fájlok közül vagy paranoidra rakná a defense+-t.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz zolee0307 #17604 üzenetére

    Annyi kiegészítést teszek, hogy a megbízhatóak közül akkor kell törölni, ha nem elszigetelve futtatod és akkor kell a d+-t paranoidra állítani a maximális pontszámhoz, ha elszigetelve kerül futtatásra, akkor is jó lesz az eredmény, anélkül, hogy bárhonnan törölnéd a fájlt vagy állítanál a d+-on.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz t72killer #17613 üzenetére

    A tejon máris használhatatlan, ha nem admin jogosultsággal próbálod alkalmazni.
    Tehát nem adminként használva a gépet, máris veszélytelen.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz AtHoS #17614 üzenetére

    Itt fontos az xp, mivel vistatól fölfelé már a megbízható fájlokhoz kerül a clt.
    Mindazonáltal, ha az auto sandbox aktív, akkor ott kell futtatni, ha nem aktív, akkor viszont majdnem max pontszámot kapsz, ha lefuttatod a tesztet, de én ezt már sokszor leírtam, a comodo auto sandboxát akkor kell bekapcsolva hagyni vagy bekapcsolni, ha használod, ugyanis a d+ működését alapvetően befolyásolja, és ez nem hiba, hanem biztonsági filozófia.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz t72killer #17616 üzenetére

    Nem, hülyeséget írtam, sajnos sima felhasználói fiók alatt is működik.
    Mindjárt letöltöm és tesztelem.

    zolee0307
    CLT futtatásakor egy ilyen ablakot kell látnod:

    Itt, az elszigetelt futtatás jelenti az auto sandboxot.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz zolee0307 #17622 üzenetére

    Nálam lefut rendesen. Ám a második kérést engedélyezni kell, különben nem!

    .HUman
    Ezt nem tudom, hol olvastad, a hatos cav nem zabál erőforrást, csak a környezetemben 4 egymagos, régi gépen fut gond nélkül, ráadásul sok és rendszeres fájlírás-olvasás mellett. Nem fogja a gépeket.

    A központi kezelést nem írtad, mint igényt, az az mse esetében sem megvalósítható.

    A comodonak van központi kezelő megoldása, az ESM, viszont az fizetős.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz t72killer #17621 üzenetére

    Semmi különös óvatosságra nincs szükség, kétféle kártevő miatt akadályozta volna meg a telepítését és amúgy is auto sandboxba rakta volna, ha hagyom.


    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz blattida #17626 üzenetére

    Ez kimaradt:

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz .HUman #17629 üzenetére

    Az egész onnan indult, hogy Te írtad a rendszergazda mse ajánlását, arra reagálva ajánlotta fire a cis-t, amire Te írtad, hogy csak az av kell és az nem optimalizált szerveres környezetre (nem tudom, hogy a normál, mindenki számára elérhető av-k között van e egyáltalán ilyen, ráadásul ingyen), ráadásul központilag sem menedzselhető, erre írtam, hogy nem egy erőforrás zabáló a cav, sok írást, olvasást használó környezetben sem, a központi kezelése pedig fizetősen megoldható, erre írtad, hogy fizetősen az mse-vel is megoldható.

    Ha Te ingyenesen szeretnél szerverre optimalizált, központilag kezelhető védelmi megoldást, akkor fogalmad sincs a realitásokról, tehát, vagy leadsz az igényeidből vagy fizetsz és kapsz olyat, amilyet szeretnél, de, gondolom, ez a második opció nem játszik.

    Tudod, a programokat dolgozó emberek írják, pénzért, fizetésért, fölhozhatod példának a nyílt forráskódú programokat, de ott is csak a személyes használatra szánt verziók ingyenesek, a speciális változatokért, céges használatra mindenért, mindenhol fizetni kell.
    Gondolom, Te sem ingyé tolod a szekerét az intézménynek.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz zolee0307 #17633 üzenetére

    Igen, alapvetően erre van kitalálva az auto sandbox.
    Csak akkor, ha nem használsz megosztást, nem torrentezel, különben nem szerencsés.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz .HUman #17641 üzenetére

    Csak a rend kedvéért, ezzel kezdted:

    Adott: oktatási intézmény, mely vírusvédelmi megoldásra kért támogatást a KIK-től (Klebelsberg Intézmény Központ).
    A KIK-es rendszergazda azt válaszolta, hogy nincs lóvé, használják az intézményben a Microsoft Security Essentials-t.
    Ez szerintem nem legális. Jól tudom?

    Fire válasza:
    10 gépig lehet ingyenesen használni az MSE-t, afelett már nem legális.

    Válaszod:
    Ezt tudtam, de gondoltam, nem biztos, hogy elég körültekintő voltam a kérdést illetően.
    Szóval az államnak nincs pénze, így elintézik azzal, hogy warezolj MS terméket.

    Fire:
    "Szóval az államnak nincs pénze, így elintézik azzal, hogy warezolj MS terméket."
    Senki sem ezt mondta, révén van ingyenes alternatíva a Comodo IS személyében, ami üzleti célra is teljesen ingyenes(nem tudok gépszám korlátozásról sem)
    (Azt meg már csak a halkan jegyzem meg, hogy kíváncsi lennék, hogy abban az oktatási intézményben mennyi a warez OS-ek száma, mert nem csak ezen a területen, hanem számos más területen (állami- közigazgatási- önkormányzati stb stb) is igen elkeserítő a helyzet)

    Te:
    "Senki sem ezt mondta,"
    De, hiszen írtam is: a KIK-es r.gazda mondta.
    Lehet a környezetedben mást tapasztaltál, de jelen esetben nincs warez.

    Fire:
    A KIK-es admin nem ismeri ezek szerint a Comodo-t(amúgy egy admin-nak kutykötelessége ilyen infókkal is tisztában lennie)
    Akkor az egy ritka és szerencsés helyzet nálatok, ha nem "szorultok" warez-ra, többségében sajnos nem ez a helyzet.

    Te:
    A Comodo IS-re nincs szükség, firewall és defense+ nem lesz használva, ez megoldott, marad a Comodo AV. A probléma az, hogy eléggé erőforrás igényes a real-time védelem a Comodo fórumon olvasottak alapján (főleg pl. egy file- vagy mailszervenél). Másrészt nincs ingyenes central management, a klienseket egyesével kell felügyelni.

    Én:
    Ezt nem tudom, hol olvastad, a hatos cav nem zabál erőforrást, csak a környezetemben 4 egymagos, régi gépen fut gond nélkül, ráadásul sok és rendszeres fájlírás-olvasás mellett. Nem fogja a gépeket.
    A központi kezelést nem írtad, mint igényt, az az mse esetében sem megvalósítható.
    A comodonak van központi kezelő megoldása, az ESM, viszont az fizetős.

    Te:
    Ezt nem tudom, hol olvastad, a hatos cav nem zabál erőforrást, csak a környezetemben 4 egymagos, régi gépen fut gond nélkül, ráadásul sok és rendszeres fájlírás-olvasás mellett. Nem fogja a gépeket.
    Nem otthoni felhasználásról van szó, egy szerveren nagyságrendekkel több a disk I/O műveletek száma és a Comodo ingyenes AV-je nem hinném, hogy ilyen környezetre lenne optimalizálva.
    A központi kezelést nem írtad, mint igényt, az az mse esetében sem megvalósítható.
    Úgy gondoltad, hogy egyesével fogok klienseket felügyelni?
    Azt hol olvastad, hogy szerintem MSE estén megvalósítható (egyébként igen, de szintén fizetős megoldás)?
    A comodonak van központi kezelő megoldása, az ESM, viszont az fizetős.
    "Másrészt nincs ingyenes central management."

    Én:
    Az egész onnan indult, hogy Te írtad a rendszergazda mse ajánlását, arra reagálva ajánlotta fire a cis-t, amire Te írtad, hogy csak az av kell és az nem optimalizált szerveres környezetre (nem tudom, hogy a normál, mindenki számára elérhető av-k között van e egyáltalán ilyen, ráadásul ingyen), ráadásul központilag sem menedzselhető, erre írtam, hogy nem egy erőforrás zabáló a cav, sok írást, olvasást használó környezetben sem, a központi kezelése pedig fizetősen megoldható, erre írtad, hogy fizetősen az mse-vel is megoldható.
    Ha Te ingyenesen szeretnél szerverre optimalizált, központilag kezelhető védelmi megoldást, akkor fogalmad sincs a realitásokról, tehát, vagy leadsz az igényeidből vagy fizetsz és kapsz olyat, amilyet szeretnél, de, gondolom, ez a második opció nem játszik.
    Tudod, a programokat dolgozó emberek írják, pénzért, fizetésért, fölhozhatod példának a nyílt forráskódú programokat, de ott is csak a személyes használatra szánt verziók ingyenesek, a speciális változatokért, céges használatra mindenért, mindenhol fizetni kell.
    Gondolom, Te sem ingyé tolod a szekerét az intézménynek.

    Te:
    "..nem tudom, hogy a normál, mindenki számára elérhető av-k között van e egyáltalán ilyen, ráadásul ingyen.."
    Nem írtam, hogy ingyenes legyen. Fire ajánlotta én pedig válaszoltam, hogy miért nem megfelelő.
    Ha Te ingyenesen szeretnél szerverre optimalizált, központilag kezelhető védelmi megoldást, akkor fogalmad sincs a realitásokról, tehát, vagy leadsz az igényeidből vagy fizetsz és kapsz olyat, amilyet szeretnél, de, gondolom, ez a második opció nem játszik.
    Ismét megkérdezném: Hol írtam én olyat, hogy ingyenes megoldásra vágyok?
    Tudod, a programokat dolgozó emberek írják, pénzért, fizetésért, fölhozhatod példának a nyílt forráskódú programokat, de ott is csak a személyes használatra szánt verziók ingyenesek, a speciális változatokért, céges használatra mindenért, mindenhol fizetni kell.
    Nem tudtam, én naív, mindig azt hittem, mindenki pusziért dolgozik. Köszi, hogy felnyitottad a szemem.
    "Gondolom, Te sem ingyé tolod a szekerét az intézménynek."
    LSD. fentebb.
    Én itt most be is fejezem, sem a stílusod, sem a szövegértelmezésed nem üti meg azt a szintet, hogy értelmes párbeszéd alakuljon ki az egészből. És kérlek ne nézz hülyének.

    Ha valamit kérdezni akarsz, akkor azt kérdezd, ne utalgass rá, miközben másról beszélsz.
    Ha segíteni próbálnak, ne söpörd le félrevezető válasszal a kapott válaszokat.
    Ha a félrevezetés miatt valaki szót emel, ne ebben a stílusban válaszolj, mert ne szép dolog.
    Azt hiszem, hogy az értelmes párbeszéd nálad, miattad bukott meg. :R
    Én is befejeztem.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz UserX #17756 üzenetére

    Szerintem még mindig egyet, Christian Mairoll aláírását. :K ;]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz UserX #17762 üzenetére

    :W Miért, szerinted én nem?
    Csak a pongyola fogalmazás miatt poénkodtam, ott is a hangulatjel a hsz-em végén.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz szaki26a #17774 üzenetére

    Biztonsagi szempontbol egy se tud tobbet nala.

    Ez konkrétan nem igaz. Szinte az összes normális tűzfal többet tud nála, és nem csak biztonsági szempontból.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz szaki26a #17781 üzenetére

    Gondoltam, hogy ez lesz a válaszod, és annyiban igazad is van, hogy, mint nyers tűzfal, tényleg nem rosszabb a többinél, de az idők már nagyon megváltoztak, egy tűzfal már régen nem csak a hálózati kommunikáció felügyeletéről szól, mint ahogy egy av sem csak az adatbázis alapján ellenőrzi a fájlokat, ilyen értelemben minden más funkció sem egy antivírus dolga, és az autódban is ott figyel a klíma, a "hifi", a telefonodban a böngésző, a levelező, a zenelátszó, a fényképező, és még sorolhatnám a példákat, az univerzális, a multifunkciós irányba megy szinte minden, ezen nem szabad fennakadni.

    Az állításom nem a win 7 falának általános felhasználói használata ellen szólt, de ezt te is tudod, csak egy tény, arra vonatkozólag, hogy a windows 7 tűzfalánál, biztonsági és kezelési/használati szempontból, szinte minden más tűzfal jobb.

    Nem sértettél meg, kioktatásnak sem vettem. :R

    Plag
    Azt Te is tudod, hogy pusztán csak adatbázis alapján, ma már nem megfogható minden kártevő.
    A hips-ek működési elve és gyakorlati megoldása sokkal közelebb áll egy tűzfal feladatához és működéséhez, mint egy antivíruséhoz, ezért sem véletlen, hogy a hips-ek fejlesztői, az egyes cégek, sokkal inkább tűzfalak részeként működtetik a hips-üket, mintsem magában, önállóan.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz rayoliviero #17811 üzenetére

    Ha nem akarod többet látni az av értesítést, akkor a bal alsó sarokban található kis négyzetet pipáld be.
    Két ikont tesz az asztalra a comodo, mindkettő hasznos: az egyik a virtuális dragoné, a másik a megosztott területé.
    Ha törölted őket és visszarakta, az nem normál működés, hanem hiba, bug.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz LaleeeSan #17826 üzenetére

    Lehet, hogy az avast frissítése kavart be, nem nézted meg, hogy a beállításokban vagy webszűrő szabályaiban nem történt e változás?

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz .HUman #17923 üzenetére

    Add mindkettőt a másiknál a megbízható fájlokhoz/tedd a kivételek közé.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz TFSi #18017 üzenetére

    Ez, sajnos, csak a rendőrségre tartozik, nem az av cégek dolga ezzel a fajta visszaéléssel foglalkozni.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Szellem. #18025 üzenetére

    Addig, amíg teljes egészében a netre támaszkodik a wsa, addig nagyon sebezhető a védelme.A monitorozás és a káros változtatások visszaállítása jó dolog, de könnyedén kiiktatható, pontosan ezt tapasztaltam meg vele a gépemen és pontosan ezért, amíg ezen nem változtatnak, addig nem is fogom ajánlani/használni.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz szaki26a #18031 üzenetére

    Oké, valóban nem csak a netre támaszkodik, de a védelmének gerincét az adja. Ha a netet elveszíti, akkor bizony komoly gondok lehetnek és lesznek is.
    Maga az védelmi stratégiai elv jó, de még kiiktatható, ha majd ezen is változtatnak (sokkal erősebb és jobb offline védelem), akkor meglátjuk.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz szaki26a #18033 üzenetére

    Azok nem a gerincét alkotják, az én terminológiám szerint, ráadásul messze nem olyan hatékonyak.
    Azt mire alapozod, hogy net nélkül is átlagos szint, egyáltalán, mit jelent az, hogy átlagos? Mihez viszonyítva? Saját maga átlagát lehet, hogy hozza úgy is, de hogy az iparági standard felismerési arányt nem, az biztos.
    Ne azt a válaszd add, hogy ha majd online lesz, akkor majd visszaállítja az esetleges csúnyaság által okozott változástatások előtti állapotot, mert lehet, hogy az már késő (akár a veszteség helyreállítása, akár a gép használhatóvá tétele).
    Egy adott kártevő már lehet a számítógépen, nem feltétlenül érkezne éppen akkor a netről.

    motacilo
    Mit akarsz? Az abev maga a tökély. ;] :W :O
    Nem lenne az rossz, de a megvalósítása...

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz szaki26a #18041 üzenetére

    Egy szóval sem állítottam az ellenkezőjét, én a hatékonyságáról beszéltem. Természetesen elolvastam a linkelt webrootos anyagot.
    A baj az ismeretlen alkalmazások kezelésével van. Ugyan elvileg sandboxban futtatva vizsgálj a a tevékenységüket, ettől függetlenül, például esetemben, a valós gép hálózata szállt el (többek között)a védelme mellett. Ez a fajta viselkedés elemzés és sandbox kombináció koránt sem tökéletes.
    Én azt várnám, hogy az alapjaiban nagyon jó prevx technológiát fejlesszék tovább, mert rászorul, de már eltelt majd két év és nem érzem azt, hogy a webroot olyan nagyon előrébb tartana.

    A comodora: jelen pillanatban engem nem érdekel, mi van a comodoval, csak a wsa-ról írtam, nem is hasonlítottam a cis-hez, mivel nem volt szándékomban, Te emelted be a vitába.
    Amiről írsz, hogy a comodo a hatos változattal indult volna el egy irányba, ami szerinted jó, az nem igaz, mivel a comodo eleve ebbe az irányba fordult, mikor a tűzfalukba sok-sok évvel ezelőtt bekerült a hips és a viselkedés elemző. Amire gondolhatsz, azaz a helyi sandboxban történő futtatás és megfigyelés sem új dolog náluk, majd két éve ez megy: CIS5, most pedig CIS6
    Ami változás lesz nemsokára, az a teljes értékű helyi viselkedés elemző megjelenése, ami net nélkül is működik.

    Jó, amit csinál a webroot (is), de azért még messze nem olyan erős és hatékony, mivel kicsi, minimális erőforrás igényű és relatíve hatékony, ezért jó megoldás, de pont a felépítéséből és működéséből fakadó előnyei azok, melyek sok esetben hátrányok is egyben.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Szellem. #18049 üzenetére

    Szevasz!

    Persze, nagyrészt egyetértek, veled is és szakival is, azt én is írtam, hogy a wsa megközelítése jó és működik, csak könnyen kijátszható, kiiktatható a védelme.
    Azzal is egyetértek, hogy az adatbázis alapú megközelítés egyre kevésbé lesz használható az óriási mennyiségű, naponta megjelenő új kártevők miatt, de ettől még nem kell sutba vágni őket és kikiáltani az új királyt, és ezzel nem rád céloztam. :R

    szaki
    A viselkedés elemző és heurisztika messze nem jelent akkora védelmet és erőt, hogy arra alapozva ki lehessen jelenteni, hogy a wsa megoldásai az egyetlen igaz, jó és hatékony megoldások, a többiek pedig csak karcolgatják a felszínt, ez ugyanis arrogancia a javából, és, mint ahogy a gyakorlat is mutatja, szétfertőzhető mellette a rendszer, arra pedig ne bazírozzunk már, hogy a későbbi rollback majd mindent megold, mert nem teszi.
    Ettől függetlenül, hajrá webroot, lehet fejleszteni, hogy még jobb legyen! :R

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    Megjelent a COMODO Antivirus for Linux (CAVL) v1.1.268025.1

    Változások és újdonságok:

    - Support Linux Mint
    - Fix bug: OS hang while processing realtime scanning task
    - Fix bug: Scanning stops abnormally after several full disk scanning
    - Fix bug: File path contains non-English characters could not be displayed correctly somewhere
    - Fix other bugs

    Képességek, szolgáltatások, jellemzők:

    - On-demand and On-access malware scanning
    - Script simulator and script scanning
    - PE simulator including dynamic and generic unpack
    - PE Obj scanning
    - Cloud scanning
    - Compressed packages scanning
    - Full heuristic scanning
    - White list checking and smart scanning
    - Quarantine and event log viewer
    - Signature and binary updates
    - Mail gateway email malware filtering compatible with MTA software Postfix, Sendmail, Exim and Qmail
    - Spam email detection

    Támogatott disztribúciók:

    - Redhat Enterprise Linux 5.9 and 6.3
    - CentOS 5.9 and 6.3
    - Fedora 17
    - SUSE Linux Enterprise 11
    - openSUSE 12.1
    - Debian 6.0
    - Ubuntu 12.04
    - Mint 13

    Letöltés: i686, x86, i386, amd64

    Fire
    Nem guanó, de nem is arany. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Celithrandi #18109 üzenetére

    Úgy, hogy Ő az 5.12-es CIS felületét tette be, Te pedig a hatost használod.

    Egyébként CIS/Feladatok/Speciális feladatok//Biztonsági beállítások/Tűzfal/Alkalmazás szabályok.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Celithrandi #18113 üzenetére

    Miért angol felületű nálad a comodo?
    Amúgy ott van a jobb felső sarok alatt, a visszahajló nyíllal: Tasks

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz olivera88 #18207 üzenetére

    Létezik, mivel a cloud scanner és a cima válasza gyorsan megszületik.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz olivera88 #18210 üzenetére

    Comodo Instant Malware Analyzis.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz t72killer #18269 üzenetére

    Azt az esetleges pár kártevőt alapvetően nem azért szerezte be, mert xp fut a gépén, hanem azért, mert nem használta a józan paraszti eszét.
    Egy naprakész XP nem kőkorszaki, hagyjuk már ezt az állandó biztonsági riogatást, vistával, hetessel és nyolcassal is ugyanúgy megfertőződik a legtöbb júzer, nem ezen múlik.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák