Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • 12-es csaj

    senior tag

    válasz Stephan89 #46059 üzenetére

    Nem hiszem el, hogy egy program hivatalos oldalát annyira nehéz lenne megtalálni. Érdekes, nekem eddig mindig sikerült.

    De én igazság szerint nem is próbáltam, szinte sose, mert szerintem arra van a download.com, szoftverbazis.hu, hogy használjuk. Eddig úgy tudtam, ha nem ellenőrzött, sokak által használt, nagynevű letöltőkről tölt az illető, hanem egyéb helyről, az veszélyes, és nem pedig a letöltőoldal.

    Amennyiben ilyen kis játék .exe, akkor VirusTotal, vagy Sandboxie, esetleg rákeresel Google-n, hogy mások mit írnak róla. Szintén pár perc csak, és sok bosszúságtól kímélheted meg magad.

    Ezt megint túlzott óvatosságnak tartom.
    És ha letöltök egy játékot, csak egyet, de ahelyett máris kémprogramot kapok, ne én legyek a hibás szerintem, mert nem jártam utána....

    Képeket, zenéket el lehet fogadni, de a kiterjesztésére oda kell figyelni! (Érdemes a fájlkiterjesztések mutatását bekapcsolni.) Ha pl. Messengeren egy ismerősöd angol, vagy tört magyar szöveg kíséretében oszt meg veled képeket, zenéket, kérdezz rá, hogy valóban ő küldi-e.

    Itt konkrétan a pendrive-ok általi veszélyekre gondoltam, bár msn-en is kaptam már fertőzött zeneszámot. Ja, látszólag .mp3 volt a kiterjesztése. Látszólag.

    Hidd el, hogy rengeteget kellett már keresnem neten tanulmányaimhoz (fősulira járok) emiatt egyszer sem kaptam be fertőzést. Szintén WOT, meg nézem a webcímeket, hogy gyanúsak-e. Meg nyilván ha csak olvasni akarok, nem fogok semmit lefuttatni, hiába kínál föl bármit az oldal.

    Múltkor az első, de a legelső oldal, amire rámentem gyűjtőmunka közben, az egy kis iframe-t tartalmazott.
    De macskás képet (!) is blokkolt már az avast.
    Jópár fertőzött egészségügyi oldalba is belefutottam már.
    Ezek ellen nem lehet józan ésszel védekezni!

Aktív témák