Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atika88

    senior tag

    válasz 4D4M #884 üzenetére

    Azért ez a gyakorlat már a ló túloldala lesz. Ha este kisütitek a tárolót 30°C környékére, az egy igazi inkubátorként működik a baktériumok számára (statikus áramlásmentes egyenletes hőmérséklet 8 órán át).

    Pedig pont itt (és egyéb szakmai fórumokon is!) kaptam rá javaslatot, hogy időzítésem a fűtést be, úgy hogy napközben egyszer fűtsön fel. Ráadásul 1-2 fő használja maximum egyelőre. Eddig úgy ment a 24 órájában éjjel nappal és amint esett a tartály hőmérséklete 2 fokot :U Akkor most hol az igazság? Temperálni pazarló 24H-ban, napi egyszer felfűteni pedig egészségtelen? Néha már tényleg elveszek ebben témában az az igazság.

    Többek között ezért is szeretnénk bele egy heti egy Sterilizáló funkciót, amit a Hőszivattyú vezérlője biztost, plusz elektromos fűtőszálat is rákötni ugye, hogy tudjunk 60 fok vagy annál melegebb vizet is készíteni. 1-2-3 hét nyaralás után ez nem kis baktérium telep lesz valóban...

    1: A korábban linkelt képek közül nem a Fisher beltéri egysége alatt a szürke "hordó" a tágulási tartály :F A biztonsági szelep nekem már kínai, hogy mit keressek.

    2: Talán a gépész és a beüzemelő tudná ezt a megválaszolni, miért döntött így. Ez akkor egy cirkulációs csonk a HMV tartályon? Egy elzáró ugyan van rajta a piros, de lehet tévedek.

    3. Nos, ez már a "szaki" nem törődögsége volt gondolom. Jogos az észrevételed, pedig nem vagyok gépész (csak informatikus mérnök). Ez így már és most egyelőre bukós téma...annyit viszont tehetek a helyzet javítása érdekében, hogy faragok jóformán mindenre szigetelést aluszalgba csavarva?

    4. Ez akkor pipa :K illetve elkezdtem minden becsomagolni (amikor nagyon ráérek és nincs jobb dolgom, mert elég tökölős így haladni), az általad is javasolt HT/Armaflex csőhéjjal 13/28 méretben. Érezhetően jobb, sőt sokkal jobb már most a csövek hőmérséklete és a helyiségében is sokkal hűvösebb van.

    5. Ez is pipa :K ez egy régebbi fotó csak, átmenetileg volt csak odarakva, mert volt egy kérdőjelesen működő hőszenzor. Azóta rámértünk mindegyikre és még az analóg óra is tű pontos a HMV tartályban. Engem az zavart meg, hogy a HMV tartály alul bekapja a friss hideg vizet ugye (a HMV tartályba bemenő elektromos szenzor ugye az alsó harmadban van!) és amíg a szenzor mondjuk 40 fokot még ott, felül az analóg óra meg 55 fokot. Mert az meg megkapja egyből ráeresztve a Hőszivattyús előremenő a csőkígyókba.

    Semmiség, nem szükséges bocsánatot kérni, mert már így is többet segítettek ti (a szokásos PH színvonal!) mint a kivitelező fogadott "önkéntes gépészei". Ez ugye nem is győzőm megköszönni nektek, amit tudok orvosok magam, illetve továbbítom nekik úgyis. Nem hagyom ennyiben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák