Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atika88

    senior tag

    válasz LOTR #882 üzenetére

    Akkor megnyugodtam a FanCoilt illetően, sőt, viszonylag rugalmasan bővíthető akkor tovább a rendszer.

    Az volt végül, hogy nagynehezen a kivitelező előkaparta a Fisher-es komplett gépészet beüzemelőjét. Aki egyébként állítólag oktatáson is részt vett az Fisher országos forgalmazójánál, hitelesített Fisher szervizes és beüzemelő :U Aki, mint kiderült tulajdonképpen fingja nem volt a beltéri egység központi vezérlőpanel beállításához és hangolásához. Úgy átadta, hogy tokkal vonóval semmit, ahogy írom: semmit nem segített, hogy mi micsoda, hogy működik. Alap beállításokkal otthagyta az eszközt.

    A másik gond alapból az, ami a neten van használati útmutató fordítás az hibás, hiányos és sok helyen félre van fordítva :W Erre mondjuk magamtól is rájöttem, mert amit a leírás írt, az a valóságban nem működött.

    A poén a poénban, hogy (kitalált nevek következnek) a Fisher Béla beüzemelőm, felhívott egy az országos importőrnél tevékenykedő (mindenes) Fisher Pétert távsegítségben telefonon. Innentől kezdve Fisher Péter betűről betűre a szájába adta az egyébként HIVATALOS! képesítéssel és minősítéssel rendelkező Fisher Bélának mit mikor és miért állítson. Nem is részletezném tovább, a kolléga életében ilyent panelt nem látott ez biztos :K De ő adta át!

    A Fisher érintős vezérlője amúgy így utólag végül is egész okos és szinte átlátható is. Időzítettem a HMV készítést, átlag 140 kW-ot zabált el eddig egy hónapban, az új időzített hangolással (napi egyszer felfűt 13:00-kor 45 fokra) már 45 kW volt ugyanolyan felhasználási körülmények között a fogyasztás. Úgyhogy ez pipa.

    Azóta önszorgalomból a Tuya telefonos alkalmazáshoz is hozzáadtam a Hőszivattyút. Sokkal egyszerűbb és átláthatóbb mint a panel, felhasználó barátbab is és mégtöbb infót is kapok általa mint az érintős vezérlő panelen. Fisher Béla azt sem tudta, hogy van WiFi modul az egységben, de ki lepődik már meg ezen :U

    nem tudom milyen hőleadóid vannak, de hűtés üzemre is megfelelők?
    Padlófűtés, 4 zónás termosztáttal vezérelve. Hűtésre nem használom a padlót és nem is szeretném, nem is egészséges ugyebár.

    ugyan azzal a körrel tudsz hűteni és fűteni is?
    Hmm..remélem jól értem a kérdésed. Itt látszik a legjobban talán, hogy egészen egyszerűen a Puffer tartályból jón ki egy-egy szerelvénycső ugye. Az az 1-1 szerelvénycső tovább/levan csonkolva, arról a körről, ami eredetileg a padlófűtésbe csatlakozik be. Remélem egész jól sikerült körülírnom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák