Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz stickermajom #505 üzenetére

    Két részre osztható a kérdés. Egyrészt minden beltéri levegő hőmérséklet csökkentés energiamegtakarítással jár, és ugyanígy minden növelés növekedéssel.

    Másrészt, ha hőszivattyúzásról van szó, akkor az elsődleges cél, hogy csak addig emeljük az előremenő hőmérsékletét, ami már éppen elegendő a kinti-benti egyensúly fenntartásához. Ezt az állapotot úgy lehet felismerni, hogy a parancsolt hőmérséklet görbéhez hozzásimul a mért hőmérséklet görbéje és úgy tűnik mintha sosem érné el. Az lenne a tökéletes, ha ezt a "közelítést" folyamatos üzem mellett tudná fenntartani. Ezért kell minél kisebb gépet "bevállalni". Akár a ház hőveszteségénél is kisebbet, mert abban a 10 napban, amikor a szükséges plusz teljesítmény szükségeltetik, észrevétlen többletköltség egy COP 1-es cekasz működtetése. Persze ehhez bízni kell a fizikában és az emberben, aki kiszámolta a hőszükségletet.

    A két megközelítésből következik, hogy a nagyon jó hőszigeteltségű épületekben a belső hőmérséklet változtatgatása egyre kevésbé járatos technika.

    A mondatod helyesen:
    "A ház hőigénye -13 fokon 6,3kW, ehhez nem lett igazítva egy 9kW-os Fujitsu split rendszer." (:

    Amúgy az általad említett 38-ról indul és 26-ra érkezik valamilyen PID algoritmust feltételez, ami már egy fejlettebb szabályozás. Ezekkel lehet hamarabb hozzásimítani a parancsolt görbéhez a mért hőmérsékletet.

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Új hozzászólás Aktív témák