Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz regenyid #501 üzenetére

    Mint ahogy említettem volt, borúsan semmiképp sem szabad nézned a helyzetet, mert minél inkább korszerű a ház, annál kevésbé számít, hogy mivel juttatjuk be azt a kevés energiát, ami szükséges.

    Attól függően, hogy milyen osztással készült a padlófűtés a 37°C-os előremenő talán az év 10 napján lenne szükséges. Így változik a 12 kW-os T-CAP gép COP-ja az előmenő és a külső hőmérséklet függvényében:

    Ez egy szélsőséges esetben pl azt jelenti, hogy ugyanazt a hőmennyiséget (feltételezve, hogy HMV készítés ebben nem volt) ha teszem azt 30°C-on juttattad volna be az épületbe 37 helyett, akkor a 18 kWh helyett 14 kWh elektromos energia kellett volna csak. Az, hogy ez kinek sok kinek kevés az egyéni preferencia kérdése. Ha ebben az 5 órában mondjuk volt négy kompresszor kényszerű leállítás, akkor ez a COP még tovább csökken és feleslegesen koptattuk a berendezést, ha egy kisebb gépnek nem kellett volna leállnia. Természetesen lehet együttélni a dologgal, csak magamban bosszankodom, hogy kifizettél 3M forintot egy gépre ami rosszabbul működik, mint egy 2.2M forintos példány működött volna, amiből 10 évig fizethetted volna az üzemeltetését.

    Amikor elkezd fűteni, akkor még nem meleg a padló. A 12 kW-nak 1.2 órába telik, míg a 6 cm esztrich hőmérsékletét 5°C-kal megemeli. Viszont a padlófűtés teljesítménye nincs 12 kW így sokkal tovább tart míg leadja a levegő felé a hőenergiát, de ezt majd úgyis kitapasztaljátok, csak egy ötlet volt.

    Járólap 23-25, laminált 22°C, de ez függ a levegő hőmérsékletétől is. A padlófűtés önszabályozó jellegű. (ez egy 2.2-2.7 kW-os ház)
    Ha azért kérdezed, mert nem meleg a padló, akkor sajnos ezzel jobb ha megbarátkozol mielőbb (: A meleg padlóhoz sajnos le kell szedni a szigetelést a házról.

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Új hozzászólás Aktív témák