Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regenyid

    tag

    Sziasztok!

    Két hete költöztünk az új építésű házunkba amiben egy 12kW-os Panasonic T-Cap hőszivattyú látja el a ház hűtését, fűtését és hmv előállítását. A házban csak padlófűtés van egy 12 körös osztó-gyűjtőn keresztül.
    A ház "AA" energetikai besorolást kapott.
    Egy épületautomatikát építettem ki ami a fűtést vezérlést is érinti. A terveim szerint az osztó körök kapnak majd termoelektromos szelepeket és ezeket fűtési zónánként szeretném nyitni-zárni attól függően melyik helyiség kér meleget.
    Mivel ez még nincs meg most az összes körben keringet és az osztókon a térfogatáramokat manuálisan beállítottam.
    Azt vettem észre, hogy nagyjából 1-1.5 naponként indul meg a fűtés és akkor sem túl hosszú időre. A hőszivattyúban meg is néztem a kompresszor ki-be kapcsolási számát és az üzemidőt és nem igazán tetszik az arány. Jelenleg nagyjából úgy áll, hogy 185 üzemóra mellett 140 ki-be kapcsolás történt.
    Hogy ezt kicsit javítsam arra gondoltam, hogy egyelőre (amíg nincsenek termofejek) nem hőmérsékletre hanem időre vezérlem a hőszivattyút amit most úgy állítottam be, hogy minden nap 17:00-20:00-ig működik.
    Tudom COP szempontjából nem a legjobb napszakban indítom de ezekben az enyhe időkben a nappali benapozás is felmelegíti a házat 24 fokra. Ha arra még ráfűtenék nem lehetne megmaradni a házban.
    A termofejektől is félek már mert ott szintén ez lesz valószínű a problémám, hogy rövid ideig megy és sűrűn fog ki-be kapcsolni a gép. Próbálkoztam azzal is, hogy növelem a hiszterézisét az adott zónák hőmérsékleteinek. Ez sem volt rossz megoldás abból a szempontból, hogy tovább menjen kevesebb kapcsolással de komfort szempontjából nem igazán tetszett mert jobban hagytam "kihülni (22.5°) " a házat.
    Igazából arra lennék kíváncsi hogy ezt ki hogy oldaná meg? Nekem mindösszesen 2 hét tapasztalatom van padlófűtéssel és hőszivattyúval kapcsolatban. Eddig radiátoros fűtéshez voltunk hozzászokva. Míg ott instant lehetett meleget csinálni itt temperálni kellene ( éppen ezért nem tetszik a hiszterézis emelése).
    Sokan azt válaszolták erre a problémámra hogy valószínű túlméretezett a hőszivattyú ehhez a házhoz. Egyébként 120m2-ről van szó és mint mondtam AA besorolás, és dolgozik mellette egy hővisszanyerős szellőztető rendszer is.

    Köszi a válaszokat! :R

    www.rdelectronic.hu

Új hozzászólás Aktív témák