Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz Victoryus #452 üzenetére

    Hosszas tanulmányozás után én arra jutottam, hogy a hőszivattyú piacon nincs sok értelme márkabuzulni, mert hamar rádöbben az ember, hogy ami "jó" az a Stiebel Eltron és Hoval környékén kezdődik amire úgy sem lesz pénze egyikőnknek sem (vagy legalábbis aki most gondolja meg magát azoknak biztos nem opciók).
    Másrészt ha fordítva teszed fel a kérdést, hogy "mit ne", akkor sem nagyon lehet olyan márkákkal példálózni amitől szigorúan el kéne tanácsolni az embereket. A Fisher a legalja, de sem arra, sem a Hajdúra, sem a Greere nem lehet azt mondani, hogy ha csak ezekre futja akkor inkább felejtsd el az egészet. Az olcsóbb gépek hátrányai főleg az alacsonyabb COP-ben, rosszabb terméktámogatásban és tudásban valamint magasabb zajszintben jelentkeznek. A fórumok egyelőre nincsenek tele kínai hőszivattyús rémtörténetekkel - de amik vannak azoknak egy jó része is inkább hibás kivitelezésre vagy működtetésre vezethető vissza.
    Aztán persze lehet, hogy az idő az optimizmust keltő benyomásoknak épp az ellenkezőjét igazolja majd vissza, s ezek az olcsó hőszivattyúk a garancia lejártának másnapján mind megfekszenek, de ha valaki nagyon tart a noname márkák megbízhatóságától akkor azt lehet tanácsolni, hogy bivalens rendszerben épüljön ki egy kombi gázkazánnal karöltve. Szerintem annak több értelme van, mint a napkollektornak - s ez talán a túlméretezés és HMV kérdésére is félig válasz.

Új hozzászólás Aktív témák