Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #8436 üzenetére

    Ahhoz képest, hogy vadi új reg első hozzászólása szépen leírt mindent nem? ;]

    Van ott idézőjeles artifact és minden mi szem szájnak ingere.
    Nadeneeeem, biztosnem egyébként. ;)

    (#8435) Zola1234:

    Üdv!

    Ajánlott egy ventivel megfújatni a PCB hátoldalát, továbbá próbáld meg lejebb venni a memória órajelét 1250-1300Mhz magasságába.

    Szerk.:

    Kösz srácok, természetesen mindenféle sör/pálinka jöhet, szigorúan közös fogyasztásra! :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Diopapa #8438 üzenetére

    :K :C

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz miresz #8460 üzenetére

    Úgyérted egy buta sznob.. ;]

    (#8459) OtrodonTIME:

    Kitalálhatom? Haverod szerint AMD VGA-val mikrolaggolnak a játékok.. :DDD
    Hacsak nem elég nagy a különbség két kártya között, AMD topicban nem fog senki Nvidiát ajánlani neked és vica versa. Egyébként miresz topictársnak +1, a 280as erősebb.
    BF4 már Mantlés, a GTA V-höz pedig ígérik a Mantlet, amit csak GCN Radeonnal fogsz tudni használni.
    Igen, a 280as(od) ilyen (lesz). :K
    Az pedig, hogy mi is ez? --> [link]

    (#8462) OtrodonTIME:

    Annyi pénzből találsz aprón egy raklapra való 280X-et is, amiken még jópár év garancia van! :K
    Érdemes az esetleges vásárlás előtt megnézni őket működés közben.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Kotomicuki #8472 üzenetére

    Mert neked kell engedélyezned saját magadnak a progiban, hogy azt is tudd állítani. ;)

    A Vram nem rémlik, hogy bármelyik 280/280x-en monitorozható lenne, maximum a Matrixról tudom elképzelni.
    VRM már más tészta, furcsa hogy azt nem látod. Biztos jó helyen kerested? Az ASUS-okon rendre van szenzor.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz vick33 #8478 üzenetére

    Ebben az időben az több mint pont jó 4óra BF után. :K
    Bármelyiknek becsületére válna..

    (#8477) Diopapa:

    +1

    Ha már szóba hoztad az "érdemes megnézni, hogy befér-e az ajtón a zongora mielőtt megveszed" témát.., nyilván az összes olyan procihűtő gyártó is inkompetens akinek adott terméke alá nem férnek be, csak a lowprofile ramok. :D
    (Amik kb azóta lettek "lowprofileok", hogy megjelentek a "tarajos" bordásak.. ;) )

    Csekk: [link]

    A kb 5x5cm-es kisképeken is látom azokat a bizonyos ramokat, mint ahogy azt már több előző hszben is írtam.
    Az is kiválóan látszik, hogy mekkora hőcsövek jönnek ki a kártyából és hol. (...és akkor még csak ott tartunk, hogy egy webshop miniatürjén ránéztem, se Google se egyéb utánajárás ugye..) Most ha valaki tisztában van vele, hogy a hűtetlen memória gázos lehet, kérdem én miért veszi meg? Dá! Én nem tudtam, sőt még ha tudtam volna se érdekelt volna, mert a decemberi/karácsonyi nagy 280x hiány közepette sikerült lecsapnom rá.

    Amúgymeg x+1-edszer, Kotomicuki, nem kell féltened a memóriákat a sima 280ason, hacsak nem szeretnéd rommátunningolni.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz lowzor #8506 üzenetére

    Szarkazmus mi? Te csak azt hiszed! :D

    Még pár ilyen ajánlás/hozzászólás és te is egy levágott lófejet fogsz találni egy reggel az ágyadban! ;] [link]

    Egyébként +1, bízva abban hogy nincs lovardája az "ellentábornak".. ;)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz pirate29 #8509 üzenetére

    A topic szakmailag hozzáértőbbnek számító tagjai részéről/szerint vannak támadható tulajdonságai, de talán az egyetlen gyártó így 3/4-ed év után, aminek még nem volt elpusztult kártyája a topicban.
    Van aki szerint hangos, a WF3 ventik hajlamosak lehetnek zörögni, a VRM is kicsit melegebb mint az átlag, továbbá nálam is járt ilyen a topicból hiba gyanúval, annyi volt az egész, hogy +10% TDP emelés nélkül nem tudta tartani a gyári OC órajelét, annak is kicsit melegedett a VRM-je de semmi komoly. :N

    Ereszd rá a topic keresőjét és summázd az eredményt.
    Akinek ilyen van elégedett vele.

    Az ajánlott kártyák egyébként a Sapphireok, elég jól sikerültek.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Kutya_7 #8515 üzenetére

    Most miért, mi volt a gond ezzel? :F

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ZsoZso78 #8535 üzenetére

    "Többet nem igazán adnék videokártyára már ez is túlzás szerintem."

    Ismerős érzés decemberből, amikor 280x vásárlás előtt álltam.
    Mondanom sem kell, azóta is csak tovább torzult az idetartozó értékrendem.. ;]

    60ért egyébként raklapnyi 280x-et találsz aprón (Sapphiret is), 2-3 év garanciával, annyihoz tartsd magad lehetőleg, hogy lásd működés közben mielőtt meg/átveszed!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Nem mellesleg Toxicból is volt már itt artifactelős, az pedig egy elég korrekten összerakott, durvulásra tenyésztett harci szerkezet, szóval még csak nem is minden esetben fogható rá a hűtetlen memóriachipekre a dolog, mert ha valahol hát azon minden rendesen hűtve van.

    (#8589) DeathAdder:

    Ha egy árban lennének, nem is kérdés hogy rávetnéd magad a 2GB vramos, 256bit memóribuszosra mi? ;]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz DeathAdder #8592 üzenetére

    A legalapabb 280x-em van, 1000/1500as alap órajelekkel. Vígan megy 1250/1750en, szóval a tunning dolgot nem érzékelem.

    A hit és jelen pedig egy dolog, a jövő(-be látás) és a realizmus pedig egy másik.

    No offense ofc!! :R

    Izlések és pofonok. ;)

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz F e Z o #8596 üzenetére

    Max feszen, max power limittel.

    A vígan azt jelenti, hogy ilyenkor még Furmark közben sem főzi meg saját magát: [link]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz DeathAdder #8605 üzenetére

    " Take it, Hold it.., LOVE it..! "

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz khes #8630 üzenetére

    --> [link]

    Hosszú hónapokig az volt a legolcsóbb ha az emlékezetem nem csal.
    Valószínüleg szimplán csak több van belőlük emiatt és a nagyobb kártyákra vágyó Giga 280x tulajok hirdetései egyszerűen felgyültek most.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz fornettisuti #8634 üzenetére

    A helyedben tuti nem adnám el, ha nem kapnék érte minimum 80at.
    Komoly, prémium termék. :K

    Az egész attól függ mennyire gyorsan kell a pénz/erősebb VGA, mint minden egyéb esetben egyaránt.
    Ha sürgős, húzz meg egy határt 80alatt és gyorsan essél túl rajta, úgy kevésbé fáj. ;]
    Amennyiben nem hajt a tatár, nos már írtam egy összeget.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz juve600 #8641 üzenetére

    Üdv a klubban!

    270x után élvezni fogod! :K

    Hó végén hozzájutok egy egész confighoz, aminek a szíve egy ugyan olyan proci, igaz a lap amiben bennevan egy teljes felreértés, már amennyire totál AMD-sként meg tudom ítélni. :B [link] ;]
    Egyelőre a család egyik tagjának szánom, de ha nincs ellenedre és a 280x már a gépedben lesz, megtámadnálak privátban pár kérdéssel! :R

    (#8642) Sabre:

    Az komoly.. :D , csak belegondoltam mi lenne ha az enyém lenne.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Hold-R #8834 üzenetére

    Nem, hacsak nem Te magad húztad feljebb.

    Ahogy írták is neked, túlmelegszik a memória. Ennek több oka is lehet, nincs hűtve adott esetben vagy a házad szellőzése elégtelen stb.
    A hosszútávú megoldás ami sok esetben megoldást jelent, a memória órajel gyári érték alá való állítása, példának okáért Attix82 topictárs által ajánlott értékre.

    Főleg olyan 280x-eknél jelentkezik ez az artifactnak hívott jelenség, ahol hűtetlenül maradtak a vram chipek, egy vagy több, de egy befülledt szg ház a nyári melegben is kiváltó ok lehet.

    Szerk.:

    Most akkor ASUS vagy Sapphire, mert a videod alatt Sapphire szerepel, ohwait sehol nem írtad, hogy ez egy általad készült felvétel lenne! :R
    Az ASUS-okon bizony nincs rendes memória hűtés. :(

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Hold-R #8842 üzenetére

    Nyilván csökken mivel értelemszerűen nőni nem nőhet a teljesítménye azáltal ha lejjebb viszed az órajelet. ;)

    Nem drasztikusan egyébként, a GPU órajele nagyobb hatással van a teljesítményre, mint a memóriáé.
    Dtomka pl. 1500at javasolt. Kezd el fokozatosan lejebb vinni 1600ról, például 50es lépésekkel és teszteld ki hol szűnik meg a jelenség, majd azt rendszeresítsd, esetleg adj a kártyának némi extra levegőt és nézd meg orvosolja-e valamennyire a problémát.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz gantum #8857 üzenetére

    kellene perelni az amd-t a szarja miatt. :D

    "Vigyázz, vigyázz... ha egyszer elindulsz a sötétség ösvényén, örökre a sötétség uralja majd sorsodat..! "

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz khes #8859 üzenetére

    Nehéz kérdés. Egy széthajtott bányászkártyának millió+1 baja lehet, kezdve a GPU-tól a szemetelő memóriákon át egészen a rommáhajtott ventikig, amik adott esetben hónapokat mentek 70-80% fölött 24/7.

    Kérdés hol nyílik alkalmad elsőre tesztelni, ha még a tulajnál és esetleg nem egy játékkedvelő típus, nyilván rá vagy szorítkozva a szintetikus tesztekre. Ilyenkor ahogy írták is Heaven/Valley esetleg 3DMarkok.
    Ha már a karmaid között van, egy-egy gyors kör ugyan ezekkel aztán pedig valami durvábban terhelő játék.
    Farcry/Crysis3, Metro de kb bármi jó lehet, ami kicsit is megtekeri. BF4-et szándékosan kihagyom, lassan ott tartunk, hogy hangkártyát is már csak abban fognak tesztelni az emberek.

    Általánosságban arra, milyen állapotúak nem lehet válaszolni. :(
    Volt a topicban aki bányászott, de ésszel és nem hajtotta ki a kártyák lelkét, ügyelt a ventikre stb.
    Ugyanakkor ha egy durvább rig-ből kikerült kártyához jutsz hozzá, meglehet olyan állapotban lesz, mintha felrobbantottak volna mellette egy crazy gránátot.

    (#8864) emperorka:

    A flickering egy elég régi/általános jelenség az idle 300Mhz-es órajel mellett.
    Néhány gyártó már javította új BIOS-okkal, az hogy a tiédhez van-e passz, majd az okosabbak megmondják.
    A textúra hibákról csinálhatnál egy pár másodperces szösszenetet, amit aztán ide linkelnél.
    Youtube témában pedig az első amit kipróbálnék a helyedben, a HW gyorsítás kikapcsolása!

    MSI-ból melyik rev egyébként?

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Stark1001 #8884 üzenetére

    Érdekes, hogy minden mostani AMD kártyára van valami panasz! :(

    Dtomka már tett egy kísérletet arra, hogy felhívja a figyelmedet, az ilyen és ehhez hasonló fórumokat többnyire akkor keresik fel az emberek ha valami problémájuk akadt.
    Tisztelet a kivételnek aki azért, mert vásárlás előtt nem elégszik meg a webshopok által szolgáltatott információkkal/képekkel.

    Érdekelne bármilyen olyan nem AMD videokártya, amire még nem volt panasz arról nem beszélve hogy mi minősül manapság panasznak, vagy hogy mi a kiváltó oka.
    Napi szinten bukdácsolok a különböző VGA topicok között és állítom neked legalább a "panaszok" fele user oldali error/hozzánemértés.

    Kár saját magadat az AMD ellen hergelned pont olyankor, amikor adott keretbe kell beférned a lehető legköltséghatékonyabb megoldásokkal. Amennyiben esetleg a környezetedben gerjeszti ezt a hangulatot valaki, simán csak ignoráld le amikor szóba kerül, mert saláta..! :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Stark1001 #8891 üzenetére

    Igen, ezért is írtam hogy tisztelet a kivételnek mivel Te magad is közéjük tartozol! ;)

    A GTX770 és egyéb 2GB-os kártyák "hátránya" pedig manapság még nem igazán ütközik ki, azért szoktuk csak szóba hozni (azon felül ha valaki emlegeti.., pl. a Mantle kapcsán), mert a jövőben hátrányt jelenthet.
    Még ez se lenne baj, csak ahogy magad is említed az árazása nem az igazi. :(
    Annyi pénzből már sokszor ellehetett csípni itt-ott 290eseket is, újonnan. Apróról nem beszélve..
    Az meg már egy teljesen más liga ugye.

    Magam csak január óta vagyok jelen a topicban, arra a bizonyos 75%-ra inkább nem mondok most semmit.., számomra kíváló önigazolás de hogy milyen apropóból az nem ide tartozik.. ;]
    A hasamra ütök, körülbelül a topic talán ha 20%-nál jelentkezett a hűtetlen memóriákra visszavezethető artifactolási jelenség, a többségük pedig a nyári meleg beköszönte óta, ami előre megjósolható volt. Nem véletlenül pont tavasszal csináltam az ASUSomnak némi extra légmozgást. Érdemes megfogadni a tanácsokat és a világon semmi problémád nem lesz a kártyáddal, hacsak nem egy alapból gyárilag hibás darabot fogsz ki. Részemről is a Vapor-X/Vapor Tri-X kapja a +1et esetedben, de bárki más számára is aki X-es 280ast venne, a lényeg hogy hűtve legyen a vram de ezt már magad is tudod. ;)

    (#8886) Dtomka:

    Sajnos még én sem tudok új BIOS-ról.. :(
    Őszintén, már letettem róla. Egyrészt nem érdekel mert problem solved, másrészt ha ALONSO11 topictársnak proper infót adott az ASUS, hogy a sima 280asokon is 1.6V-al vannak etetve a ramok az 1300as órajelhez, akkor addig álljunk féllábon amíg kijön egy BIOS az X-esekhez ami 1.5V-al hajtja őket 1500-1600on. :(((

    (#8872) emperorka:

    Az újabbik van akkor!
    Mielőtt bedobod pár hétre az Iponos garanciáztatási fétisbe, teszteld ki segít-e valamit ha leveszed a ház oldalát, esetleg egy extra ventit ráirányitasz a nyákra "hátulról". Párosíthatod Attix82 tanácsával, miszerint némileg lejjebb veszed a memória órajelet.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Komolyan srácok.. :N

    Épp tegnap akartam már rákédezni, hogy mint ASUS tulaj, aki 5k huf többletköltségen csinált magának PCB hűtést a kártyához és az elmúlt pár hónapban rendesen tele is spammoltam vele/hozzá tartozó tesztekkel a topicot, szerintetek mi a bánatos úristenért csináltam mindezt??

    Szóval csak eszembe jutott, hogy netán ha valamelyikötök volna szíves és kipróbálná, hogy az általam javasolt megoldás segít-e megszüntetni a problémát, azért nagyon hálás lennék! :W
    Merthogy igen, ezért publikáltam ide róla minden tapasztalatomat, nem azért mert ettől a ténytől további 5fokot hűlt a 280x! :N ;]

    Ebben a postban benne van az eredmények/részletek/tesztek többsége, fentről lefelé időrendi sorrendben: [link]
    Ugyan a linkelt postban linkelt postokból kiderül (ezzz de szép magyar volt... :DDD), elmondom, egy fia vram nincs hűtve a DCII-esemen, de 1750Mhz-en is vígan Furmarkolható a kártyám az örökkévalóságig.

    A kártya és a hűtetlen memóriák miatt csináltam meg ezt a PCB hűtést, illetve hogy elébe tudjak menni ennek. DE! Azért postoltam ide róla gyakorlatilag mindent és csináltam meg a Furmarkos videókat például, hogy tudjatok belőle Ti is hasznosítani valamit, nem csak azok akik egyelőre hibamentesek mint én, azok is akiknek már artifactol.

    5k huf könyörgöm, valaki aki a hibajelenségtől szenved és félig meddig már belenyugodott a ténybe, hogy 1300on fog nála menni a memória, ugyan nézze már meg mi történik ha alkalmazza ezt a fajta megoldást!!
    Sok az 5k huf egy 80-90k-s VGA vásárlása után?! Natessék.., de egye-fene, ha ez a helyzet ide lehet hozni hozzám kipróbálásra. Komolyan, csak mert nagyon érdekel mennyit javítana a helyzeten, egyedül azt nem értem titeket, akiket érint is a probléma miért nem érdekel?! :F

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Diopapa #8925 üzenetére

    HSM is "megmart" egy hasonló jellegű észrevétellel nemrég.. :)

    Mint ahogy a korábbi hsz-ben fellelhető első tesztekhez mellékelt képekből is kiderül, a régi 11éves házban is kiváló eredményeket hozott a PCB hűtés. Pedig az kicsi volt és zsúfolt, szerintem az ittlevők többségének most meglévő háza sokkal jobban szellőzik mint az a csatamatróna. ;]

    (#8927) khes:

    [link]

    (#8928) Attix82:

    A fenét! :R Eleve a kezdetek óta (december) 1100/1600on megy (1000/1500 helyett) mert semmit plusszt nem kér hozzá. A linkelt hsz-ekben van egy órás Valley, de ha ez nem elég ittvan pl. WD 1200/1700on: [link]
    Ugyan ezzel az 1200/1700as beállítással MetroLL-eztem nyár elejéig hosszú órákat, Farcry/Crysis 3 detto.
    Tapasztalat híján nyugodtan rávághatod, hogy összetojja magát csak a helyzet az hogy ez 8. hónapja nem következik be. :N

    (#8930) asdxv:

    Gányolás, meglehet. :D Ronda mint a fene, de hibamentesen tart, ráadásul nagyon durván lehűti a 280x-et.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Attix82 #8936 üzenetére

    Ez eddig sem volt kérdés, ajánlásnál magam is rendszeresen amellett a kártya mellett teszem le a voksomat.
    A postom kiemelve azoknak szólt, akiknek már artifactol a 280x-e és adott esetben keserű szájízzel járatják azt 1300 alatti memória órajelekkel. :R
    Illetve x+1-edszer ajánlás azoknak, akiknél nudisták a vramok, akár egy akár több és nincs backplatejük. Ennél jobban és több információval/tunningal már nem tudom bizonyítani és prezentálni azt, hogy mennyire frankó.

    (#8929) szunya1:

    Ha sörben mérve kiszámolod a gépeink értékét, szerintem 2percen belül olyan szomjas leszel mint előtte soha életedben, szóval ezzel vigyázz mert veszélyes sport! :K ;]

    Dtomka, Televan:

    Nekem HSM ajánlotta a Raven3-ast, non+ultra.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ALONSO11 #8940 üzenetére

    Hát amikor a házban levő légmozgás elkezdi lefújni a sarkokat itt ott, amiket esetlegesen 2000rpm-en pörgő VGA venti bekap, azt sem a kártya sem Te nem fogod túlzottan élvezni! :N

    Vedd le! :D

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz juve600 #8952 üzenetére

    Az enyémet innen: [link]
    HSM két felvételt is csinált, az egyiken húzva van a 290ese és a ramok a 4.6Ghz-es 4690K mellé.
    Nálam a szokásos 1100/1600on ment a 280x, a ramok pedig 1866on.

    Ő az új 4690K-ja apropójából keresett egy olyan útvonalat, ahol próbára tudja tenni a procit, engem ez tett kíváncsivá, őt pedig egy 5Ghz-es FX, egy 3magra megírt játékban.
    (Amikor ezt felvázolta már akkor sajnáltam a kis 8320asomat.., lelkesen közölte hogy talált egy pontot ahol GPU limites lett, megy is végig rajta... sírtam mint a disznó vágás előtt.. ;])
    Ugyan azon mentem végig utána magam is. Előzetesen megegyeztünk benne, hogy nem kell közelharcot folytatnom a FHD tv-ért, bőven elég lesz az 1680as felbontás is, míg ő 1920ban tolta.
    Az alacsonyabb felbontás kicsivel prociigényesebb is, viszont minden egyebet maxra húztunk.
    Bekészített magának egy jókis fekete Bömbit a ház elé, én beleültem az első szappantartó zöld járgányba ami a sarkon parkolt, kicsivel lassabb kocsi volt mint az övé. :DDD

    Steam féle maxra patchelt GTA4-el tolta, én egy rövid Steam verzsön teszt után inkább a jól bevált 1.0.4-es verziót indítottam el. ICEnhancert is azzal használtam korábban.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #8958 üzenetére

    "Direkt nézelődtem mindenfelé, és lassítottam az elején a hídon, akkor besűríti a forgalmat, és lehet akadást generálni. :D"

    Egen.., igyekeztem lekövetni mikor hol/merre forgolódsz és ugyan úgy csinálni, utólag is köszi, valóban generált forgalmat, bele is kellett állnom a hídon a fékbe! :D

    Hasonlóan kitekert pózban ültem én is, szóval a vezetési stílusodra ez nem mentség. :N
    Mondjuk a te verdádat a tempója miatt nehezebb úton tartani. ;)

    (#8960) HSM:

    Win + Driver ugyan az volt.

    ps.: úgy vezetsz mint a muterom, ennyi.. ;]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz wttfw #8966 üzenetére

    Dugig van a topic Valley eredményekkel/hozzájuk tartozó hőfokokkal. [link]
    Ereszd rá a keresőt, nem kell OSD-vel varázsolni, Valley közben futtatott HWInfo64 és az úgyis rögzít mindent.

    Minden tesztet vsync nélkül szokás futtatni egyébként. :K

    Szerk.: na..., Dtomka meg is csinálta helyettetek! :D

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ricshard444 #8974 üzenetére

    Tudtommal elég hosszú ideig voltál 7970/CF tulajdonos, ezek után nem értem minek kéne elkápráztatnia. :U

    Minimálisan magasabb órajelek, kicsit áttervezett nyákok és átnevezés de kb. uaz a kettő és ezt te tudod a legjobban. :)
    Esetleg keverlek valakivel és nem a te tesztjeidet olvastam :F , mert akkor ezesetben sztornó! :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz wttfw #8977 üzenetére

    Lehet bizony és az említett hőmérsékletek teljesen jók! :K

    (#8976) wolf13:

    Sajnos az artifact probléma memória specifikus, legalábbis amennyire én tudom, ha nem majd kijavítanak.
    Az ASUSokon 1.6V-ot kapnak a Hynix R0C chipek, mindegy h idle órajelen mennek, vagy maxon.
    Nemrég egy topictárs csinált hőkamerás felvételt a 280x-éről, nagyon jól látszott rajta, hogy a ramok bizony saját magukat is képesek elég rendesen melegíteni! Addig nem is gondoltam volna :N, azt hittem a VRM-által felfűtött nyák játszik ebben (fő) szerepet. Előtte közvetlenül nem játszottál véletlenül?

    Hidegindítás után is csinálja idle órajel mellett? :F

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Ez hatalmas, elértük a kabaré szintet! :K :C

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Televan74 #9042 üzenetére

    Megkérdezted hol/mennyire van "megnyomordva"?

    Én is tőlük vettem, volt az előlapon alul egy pár centiméteres repedés, kérdeztem telefonon mennyire komoly, azt mondták semmiség de ha nem tetszik nyugodtan küldjem majd vissza.

    Megjött a ház, megnéztem és tényleg semmiség.
    Nagyon korrektek voltak, ráadásul emiatt 6k-val olcsóbb is volt. :)

    Elképzelhető, hogy egy nyugalmazott Rally sofőr az egyik beszállítójuk? :U

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz #16729600 #9066 üzenetére

    1000-1150/1500-1600 a standard. Pár hsz-el korábban linkeltem egy tesztkört ahol meg tudod nézni mennyit ér(het) ha tunningolod. Játéka válogatja btw, azért megérzem MetroLL vagy Crysis3-ban is elég hamar ha épp 1200/1700on vagy fölötte járatom, de ésszel, mert ilyenkor a sarokasztalról lelógó jobb könyökömet keményen bünteti a levegő amit a Raven3 felül kidob magából. ;]

    (#9067) asdxv:

    Teljesítményben valami ilyesmi lesz a 285ös hogy: 270x < 285 < 280 < 280x

    Tegnap néztem pár percet Twitteren a 30éves az AMD hancurból.
    A legfontosabb különbség a 280/280X-hez képest az lesz, hogy csak 256bites memóriabuszt és 2GB vramot kap. Viszont.., lesz rajta TrueAudio, ami a nagytesókon ugye nincs.., ha jól tudom 260/260x + 290/290x-eken van momentán, továbbá ugye mint ahogy korábban beharangozták, keményen vissza lesz fogva a fogyasztása, hogy legyen egy 750Ti-hez hasonló kártyájuk, ami azért megy is mint a mérgezett egér ha arról van szó.

    A jóember aki elmondta, hogy szeptembertől kapható a kártya, utána vagy 20percig ecsetelte miért lesz marha jó vétel, egyébként ha nem tévedek/jól emlékszem 245USD-s árral fog indulni.
    Epic pillanat volt, amikor BF4 diagrammon megmutatták mennyivel lesz gyorsabb mint egy GTX 760.. :D , ugyan arra nem tért ki hogy ez most egy AMD Mantle vs GTX DX11 összehasonlítás-e.
    Valami troll azért megkérdezhette volna tőle látott-e már 2GB-os kártyát Mantle alatt. ;]

    Na mind1, érdekes darab lesz, amolyan hybrid. Ha érkezik belőle X-es verzió is, amin marad a TrueAudio még akár jó is lehet. Azt kétlem hogy 384bit/3GB-al valaha találkozni fogunk vele, üzletileg nem járnának vele jól mert alárakna a 280/280x-nek. A 256bit/4GB-ot viszont nem tartom elképzelhetetlennek. :N

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz #75128832 #9076 üzenetére

    "pozitív/negatív tapasztalatok?"

    Hát őőő.. ;] Igazából másról sem szól a topic mióta meleg az idő, "kicsit" olvasgass vissza, esetleg használd a keresőt a jobb felső sarokban. Ezt most ha csak minden 5. tulaj megválaszolná neked, az lenne magában vagy 10 oldal és tök felesleges. :R

    Ugyan nem írod, de amennyiben vásárlás előtt állsz és a 280x is lehetőség és ezért kérdezed, a leginkább ajánlott kártyák a Sapphireok. Azok közül is a Vapor-X/VaporX Tri-X/Toxic trio, továbbá minden egyéb, ahol hűtve van a vram, pl ASUS V2.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz #75128832 #9083 üzenetére

    Semmi gond nincs a rangoddal :N, néztem mielőtt válaszoltam.

    Ugye mint szakmai(bb) fórum és topic, többek közt arra szolgál hogy az emberek leírják a tapasztalataikat, ami később mindig visszakereshető. Ha jól emlékszem miresz topictárs volt az egyetlen, aki kifogott egy eleve halott 280ast, amit cseréltek is neki. "Teljes" állapotról meghibásodottal még nem jelentkezett senki.

    A memóriákra visszavezethető artifact probléma pedig nagy valószínűséggel azért kerüli el a sima X nélküli 280asokat, mert a mem órajelek azokon a kártyákon 2-300al alacsonyabbak. Akiknek az Xes kártya elkezdi ezt a jelenséget, többek között azt szoktuk javasolni, hogy vegye vissza a memória órajelet 1200-1300 körülre (itt ketyegnek a sima 280asok is, ugyan azokkal a Hynix R0C típusú/végű mem chipekkel, kivéve persze ha Elpida van rajta..), minek hatására meg is szűnik a hiba.

    Jó olvasgatást, van ám erről anyag a topicban rendesen. :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ricshard444 #9124 üzenetére

    Jaj! Hát nem látod a fától az erdőt! :N

    Ott kezdődik a probléma, hogy a géped tiltakozik az AMD kártya ellen, kiveti magából a transzplantáció után!!
    Az immunrendszer elsődleges reakciója az volt, hogy nem látsz normális smileykat a böngészőben, ergo ha neki szar legyen neked is az (mintha lázas lennél! :D). A beavatkozást követő első sokk után kis késéssel aktivizálódtak a leukociták is, elkezdték megtépni az idegen testet, ezért tröttyent meg ilyen hamar az első venti!! Elevenen megzabálja a kártyát, ha nem cselekszel gyorsan!!
    Megint csak olyan mint a magas láz, önmagát védi de közben olyan dolokat is elpusztít amiket nem kéne!

    A GTX 760 tehet mindenről, ide gyökérkezelés kell!
    Kezd el szép sorjában leszedni az nvidia barát játékokat a gépről, el kell kezdeni egy anti physics kezelést a Xeonon, csak szép sorjában mert a hírtelen megvonás növelheti az immunreakció hevességét és egy gyenge pillanatában a táppal (szív) szövetkezve agyonvágja a 280x-et. ;)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ricshard444 #9148 üzenetére

    Az előző VGA-m egy Giga 6850es volt, másfél évig kutya baja nem volt, utána gyakorlatilag elkezdett szétesni.
    Olyan szinten, hogy felforrósított csavarhúzóval kellett kis lyukakat égetnem a hűtés műanyag burkolatára és rajtuk keresztül kábelkötegelővel húztam rá a nyákra, illetve hőcsövekre 3 helyen.

    Ettől abba maradt a rezgés - rezonálás, de röviddel utána a két ventiből az egyik adta meg magát, cseréltem, problem solved. Röviddel ezután jött a 280x, a 6850est meg eladtam egy haveromnak 15k-ért, azóta is hiba nélkül, kábelkötegelőzve, felemás ventikkel teszi a dolgát CF rendszerben. :D

    Valamelyikötök gányolásnak nevezte a PCB hűtésemet, na majd keresek képet erről a Giga 6850esről ami azután készült, hogy elvégeztem rajta az "utómunkálatokat..".. ;]

    Más...

    Catalyst 14.7 RC3-at próbálta már valaki?
    Tegnap felraktam és egyelőre --> hujujujuj !
    Szerintem nagyon rendbenvan, 14.4whql-hez képest (amit az utóbbi pár hétben használtam) legalábbis, észrevehetően gyorsabb. Mondjuk AMD-s véremhez hűen babráltam megint ezt-azt a gépen, de nem hiszem h annak érdemes betudni, ezért érdekel mik a ti esetleges tapasztalataitok.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ricshard444 #9151 üzenetére

    "így visszatettem a zörgőkét." :D

    Láttam a közelmúltban a tiédhez hasonló megoldást tailor74 fórumtárstól, csak nem Giga 280x-en lett végrehajtva, hanem Giga 290esen. A ventik vezérlésével ugyan volt valami probléma és később lekerült róla.
    Privátban kaptam kombustor teszteredményeket is a custom csodáról és meg kell mondjam nem voltak rosszak! :N Megjegyzem a fórumtársnak nem a WF3 hűtési hatékonyságával volt gondja, csupán megpróbálta halkítani a 290es vadat.

    DAT Tri-X Monsztah :K

    (#9156) HSM:

    Akkor nem csaltak a szenzoraim, kösz!

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ricshard444 #9174 üzenetére

    Azt a kutttya úristenit!! :Y

    Ahogy elnézem láttál fantáziát a 3ventis tailor74 féle verzióban, de micsoda böszme mutáns lett belőle!
    14-9-14? :C

    Azon, hogy a szélső gyönyörűség egészen a Nortbridgeig ellehel nem lepődöm meg egyébként, 5.2-5.4ghz közötti vadtunningokhoz magam is gyártottam hasonszőrű NB hűtés, egy a PCB hűtéshez vett/fel nem használt sínre rányomorintottam egy régi core2duo gyári hűtését, ami telibe fújja az NB. :D

    Kis szépséghibája, hogy még Intel matrica is van rajta.., a hajnali dologra visszatérve (amit helyesen mértél fel..) meg is jegyezném, féltem mert mi lehetne nálam idegen test ha nem ez! :DDD

    Esetleg ha rápróbálsz Valley-al vagy bármivel, hogy mit tudnak a dögök, kérlek oszd majd meg!! :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz lowzor #9234 üzenetére

    Miből vontad le ezt a következtetést, az "alacsony" kezdő árból?

    Az ASUS például élből rárakta a Strix csodáját, mondjuk fogalmam sincs milyen típusú Hynixek lesznek rajta, azért az über h maradtak hűtetlenül megspékelve azzal, hogy megállítható a venti, yuhúúú! ;]

    Amennyiben tartják az 1.6V-ot 1400mhz alatti órajelhez is mint a 280asok esetében, a 285X-nél lehetnek majd mókás pillanatok. Kérdés mennyit tanultak a 280X esetéből..?

    Egyébként a TrueAudio/PCIE-s CF sokak számára kecsegtető lehet majd a sima 280as ellenében, még ha kicsit lassabb is lesz.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #9236 üzenetére

    Én leragadtam tudásilag ott, hogy a 290eseknél is azért tértek vissza a PCIE-s CF-hez mert hatékonyabb a képkocka ütemezés és nincs már a korábbi megoldásra jellemző mikroakadás/laggolás.
    290es topicban dícsérték már ezt páran, illetve külföldi fórumokon is olvastam. Amennyit ezek alapján értelmezni tudtam az az, hogy emiatt itt már érdemes(ebb) CF-et építeni. Az "AMD 30"-on is CF rendszert mutattak be a 285-ből és hypeolták emiatt. Hülyeség?

    (#9237) asdxv:

    Igen ebben van valami. ASUS V2 (anno 7970) / Sapphire verziók, igazából ezek kifogástalanok a 280X-eknél, bár a 7970 --> 280X példából kiindulva szerintem még korai tendenciát hírdetni, miszerint folyamatos olcsósítás zajlik. Szerintem "ötletes" ez a 285/285X koncepció, egyedül a 256bit/2GB vramot nem értem és azt, hogy hova szúrták be a számozás ügyileg.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #9239 üzenetére

    "Jól összemaszatolták akkor ott ezt a témát. :D"

    Könnyen elképzelhető egyébként, hogy én maszatoltam össze fejben, pláne ha a 4K 60Hz sávszélhiánya ihlette, mert bevallom jószerivel mindent ignorálok/nem hallom meg ami a 4K kifejezést tartalmazza.

    A magyar egy gazdag nyelv, de új szó kéne a felesleges minőségén felül, ami kellően jellemezi a 4K létjogosultságát/szükségességét. :W

    Így azért más, hogy tisztába raktad a dolgokat. :R

    Naívság gondolom, de a 256bit/2GB-ot ugyan nem értem/értettem, mindenre gondoltam csak arra nem, hogy ezt is az olcsósítás érdekében találták volna ki. A fogyasztás mondjuk egy erős érv, pláne ha azt vesszük hány hónapja kezdték el szellőztetni, micsoda alacsony fogyasztása lesz ennek a Tongának.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz bukti2 #9298 üzenetére

    Ilyet nyüstölök egy ideje, csak nem a TOP verziót.

    Hűtetlen rajta a vram ezért igényli a jó szellőzést/házhűtést, ha ezt nem kapja meg jön az "artifact" extravaganza. :(
    Amennyiben használtan vennéd, törekedj megnézni működés közben. Ha újonnan, akkor lehet jobban járnál egy Zafír Vapor X/Vapor TriX-el.
    A procid több mint elég hozzá, így ha hosszú távra tervezel jó választás lehet egy 290es is, főleg ha elcsípsz egyet olcsón apróról, vagy találsz valahol "jóárasított" Gigát.
    Ahhoz hogy milyen gépen fog FHD-ban jól futni a GTA V, egyelőre jósgömb kéne. :R

    (#9299) korion:

    "nekem minden baja van! ... de csak épphogy! :W"

    Ez marha jó lett! ;) :D

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz RazoR #9312 üzenetére

    Mennyire van meghúzva az a 8320as?

    Az adatlapodon még az egered is szerepel, de ez nem?! :F
    FX pártfogó/barát vagyok de erős fenntartásaim vannak azt illetőleg, mennyire képes kihajtani 2db 280x-et, már egy VGA esetén is a 7970/280x/680/770 az utolsó darabok, amiket meghúzva normálisan kihajt, te megkínáltad kettővel. ;]

    Ha itt a driveres/softveres dolgokat kizártad, kezd el feljebb húzni a procit (akárhol is legyen most..), a hűtőd jó sokáig bírni fogja.
    Crysis3-ban a Welcome in the Jungle pályára járok általában vga/cpu-t tesztelni, amikor a vagonok közt kell rohangálni a végtelen fűmezőkön, miközben fentről szigorít az őrtorony.

    (#9319) retekeger666:

    Vram hőmérsékletet semmivel, kivétel talán az ASUS Matrix de nem biztos.

    Ilyenekkel egyébként: [link]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz korion #9313 üzenetére

    Azt a helyzet, hogy még nem hallottam BS-elő 280x-ről. :(
    A 290es topicban érdemes rákeresned erre a kifejezésre, ott akadt dögivel. A miértje amennyire ki tudtam venni a mai napig homály, ami jó hír számodra az az, a legtöbb esetben elég indok a garanciáztatásra.
    Többek szerint valamilyen rejtélyes inkompatibilitás az "oka", nem magának a hardvernek hibája.

    A flickeringről megint csak nem tudok nyilatkozni, mert a kezdetektől 2db kijelző van rádugva a kártyára, ilyenkor pedig idle 500Mhz-re veszi vissza az órajelet, a flickerint mint olyan pedig az egy kijelzős idle 300Mhz-el van szoros kapcsolatban. HSM párszor részletesebben is leírta már mi okozza, érdemes a részletes keresőben név+kifejezés alapján rászűrnöd.

    Tudom.., "kösz a semmit", hát ez van. :DDD ;]

    (#9321) MrPetya19:

    Amennyiben kizárólag a TDP limitet toltad ki (plusz feszt nem adtál neki) és ez elégnek bizonyult 1185öz, az bizony nagyon jónak számít! :K A kérdés csak annyi, milyen tesztprogramot/játékot eresztettél rá ami alapján stabilnak találtad.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz n3zold3r #9323 üzenetére

    A Furmark egy tenyésztett VGA forraló.

    Teljesen normális, hogy nagyon komolyan felmelegszik tőle, nekem jól szellőző házban PCB hűtéssel megspékelve is 70fok fölé viszi a GPU-t. [link]
    Ugyan nem írtad, a GPU vagy a VRM megy-e el 86 fokig, a GPU-nak elvileg ott még baja nem lehet.

    Ha elfogadsz egy jótanácsot tőlem, soha ne indíts el Furmarkot mégegyszer a DCIIT-dre. :R
    Az ASUS nem rakott a vramokra hűtést, amik ezáltal könnyen túlmelegnek és kezdődik az artifactolás.
    A Furmark a VRM-et is megfőzi elég keményen, ami pedig durván hevíti a nyákot és rajta a ramchipeket!

    Van egy artifact mentes DCII-esed, vigyázz rá, ne gyötörd Furmarkal! :N

    Játékban a 72°C teljesen jó egyébként, szóval a hűtése rendben van.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák