Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #7269 üzenetére

    Na, ezt aztán hiába kerestem volna a topicban.. :D

    Kössz!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz GGenius #7280 üzenetére

    Akkor egyeztess vele időpontot és próbáld ki/nézd meg működés közben! :W

    Az pedig, hogy bányászkártya-e vagy sem nem jelent túl sokat, mivel aki ésszel használta bányászatra a világon semmi kárt nem tett benne jó eséllyel. Ha ez segít a tipródásodon, jó jel, hogy felajánlotta kipróbálásra, jelezvén nincs takargatnivalója.

    A tervezett configot feleslegesen szurkálod ide, ezek a topicok foglalkoznak a kérdéssel: [link], [link]
    Viszont, hogy odorgg kolégához hasonlóan segíteni is próbáljak a hajmeresztő kérdéseid ellenére, igen, ez a VGA is jó választás ahhoz a géphez.

    Nem, nekem nem kéne mert már van videokártyám.. ;]

    Hamár magyar tesztet kerestél ("amiben van magyar szöveg" :DDD), megpróbálhatnál magyarul írni.

    Egyébiránt itt a ph! saját tesztje: [link]

    :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz GGenius #7291 üzenetére

    Pár százalékkal több FPS-ed lenne 280x-el, mintha nem lenne elég FPS-ed 280-al, mert mondjuk be van kapcsolva a vsync, ugyan bekapcsolt vsyncel pár százalékkal kevesebb FPS-ed lenne mintha nem lenne bekapcsolva a vsync. Viszont nem ismerem a BF4-et, továbbá nem szeretem a vsyncet, a százalékokat sem szeretem.

    Szerintem vedd meg a 280x-et, a BF4-et és kapcsold be a vsyncet, akkor mindegy hogy a 280at vagy a 280x-et veszed. Pár százalékkal.. :K

    (#7293) deadwing:

    Bíztam benne, hogy a tartalomból és a megfogalmazásból érzékelhető lesz mennyire gondolom komolyan. ;]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz hellboy0415 #7338 üzenetére

    Weheee!

    A darázs, gyors és nagyot csíp!!! Jó ránézni, nagyon szeretem, grat! :C

    Hogy lehetsz-e? Najó gyere, ezzel a szörnyeteggel talán sikerül beilleszkedned.. ;]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Satan_Claus #7346 üzenetére

    Két kijelző esetén annyi, egy kijelzővel csak 300Mhz.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Satan_Claus #7313 üzenetére

    A 93°C-os VRM elég meleg, igaz szép nyári napunk van. :K

    Nézek is egy Valleyt szerintem.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Predator2 #7357 üzenetére

    Alapórajeles eredménynek szerintem teljesen jó. :K

    Itt egy áprilisi átfogóbb tesztem: [link]

    Van még egyébként rengeteg a topicban, amit a topictársak csináltak.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Predator2 #7359 üzenetére

    Ezek a tesztek nem mindig hozzák elő az esetleges hibákat.

    Ha biztosra szeretnél menni, eressz rá valami komolyabb játékot.

    Crysis/Farcry3, Metro LL, Tomb Raider, BF4 (Mantle), Watch Dogs ilyesmiket.

    Mivel ma többen is beszámoltatok 80 fokos vagy afölötti VRM-ről Valley alatt, csináltam egy 30perceset [link], az új házban eddig úgyis csak a Furmarkot néztem meg. Azért jó idő volt délután, ugyan 66/50 fokon megállt a GPU/VRM páros, két hete amikor először néztem, ugyan csak rövidebb ideig futott, de nem ment 62fok fölé a GPU.

    Satan_Claus, hűvösen ajánlom a hátoldali PCB hűtési megoldásom, 50 fokot ugyan nem verne le a 98-ig elmenő VRM-edről, de egy 25-30at biztosan! Ahogy néztem, neked sincs backplate a kártyádon, ideális. :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Griff55 #7391 üzenetére

    Egy topictárs videoja, ilyenkor szemetel..: [link]

    Persze ez már elég előrehaladott drasztikus állapot. :(((

    (#7392) Griff55:

    Azok teljesen jó, normális értékek. :)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz khes #7432 üzenetére

    Bakker ez nagyon komoly! :Y

    Nem is tudtam, hogy VGA kiadhat ilyen hangot..
    Nem csodálom amiért a falnak mész tőle, az ASUSnál semmi ilyesmi szerencsére.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Bjørgersson #7469 üzenetére

    Az X-es DC II ill DC II TOP kártyákon sehogy sem lehet alulfeszelni a ramokat sajnos, nem tudom a sima 280-nál lehet-e. Diopapa V2-esén már lehet az biztos.

    (#7468) ALONSO11:

    Kitartó vagy, szép volt! ;]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Bjørgersson #7471 üzenetére

    Az ötlet teljesen rendben volt! :R

    A probléma az, hogy pár hónapja elég hosszú ideig próbáltam megoldást találni a memóriák alulfeszelésére, minden fajta eredmény nélkül. :(((

    Végül más lehetőség híján a kártya "rommáhűtése" mellett kellett döntsek.

    (#7472) ALONSO11:

    Még mindig csak ugyan azt tudom neked mondani kolega.
    Aproról a használt sok év garis 280X-ek kerülnek annyiba mint újonnan a 280asok, sokszor még olcsóbbak is. Kell találni egy szimpatikus embert, elmenni hozzá, megnézni a kártyát működés közben, majd boldogan hazavinni.
    100% kártyavásárlás, 0% sz@r@kodás! :K ;]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Bjørgersson #7475 üzenetére

    Így van, nudisták a ramok. :O

    Bővebben itt olvashatsz róla: [link]

    Süni pakolászással veszélybe kerül a garancia ugye, no és persze a hőcsövek miatt jópár ramra ráse fér.
    Csináld magad megoldás: [link]
    GPU -7-10°C, VRM alkalmazástól függően 25-30°C, melegedjenek túl a ramok ha tudnak..

    (#7476) ALONSO11:

    Fogalmam sincs sajnos, nekem ez a válasz is gyanús egyébként.
    Eleve csak az ASUS nem 1.5V-on hajtja őket, illetve kakukktojásnak még mindig ottvan a Toxic, amin ugye lehet hogy szintén 1.6V, de ott ugye csúnyán meg is vannak hűtve.
    Az, hogy 1250Mhz-hez is 1.6V-ot adtak volna az R0C-knek, mondjuk úgy nem hiszem de ha mégis fogalmam sincs pusztán az alacsonyabb órajel miatt mennyivel nyugisabb mint a nagytesókon, ez már inkább a nálam jóval inkább hozzáértők asztala.

    Amúgy ha belegondolsz mióta tipródtok a kérdésen, na azóta kb két Iponos garanciáztatás is lement már volna adott esetben ha rossz kártyákat fogtatok volna ki egymásutánban, pedig mint tudjuk nálunk az ilyen "tevékenység" gyorsasága sokszor ahhoz mérhető, mintha egy analfabéta kezébe odanyomnátok a Háború és Békét, majd megkérnétek írjon elemzést is róla... ;]

    Szerk.:

    Nem célom a közösség elleni izgatás vádja alá kerülni ismét, szóval akinek nem tetszik a téma kérem ne olvassa, utálnám megint napokig azt hangsúlyozni, hogy nem célom az ASUS-t szapulni. :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz tick #7592 üzenetére

    Valley és ExtremeHD. :R

    (#7589) trickyy:

    Még eszembe sem jutott MetroLL-ben mindent fullra rakni.., illetve igen, kivéve SSAA.

    SSAA-t nem érdemes 2X-nél magasabbra állítani mert már ittis elképesztően jól néz ki és a kártyát se terheli túlzottan. Átlag 50fps simán megvan.
    A hőmérsékletek rendben vannak.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #7515 üzenetére

    Új, ph!-s 280 teszt: [link]

    Oliverda külön kitért a memóriákra is:

    Szóval ugyan azt rakták ezekre is. Kérdés mekkora feszt kapnak, továbbra sem hiszem, hogy 1250Mhz mellé 1.6V-ot kapnának bármely kártyán is. Szerintem aggodalomra shemmi okk. ;)

    Az hivatalos 1.5V esélyes:

    "A kártya tuning tekintetében meglehetősen jól muzsikált. A GPU-t 1100 MHz-re, míg a memóriákat 1600 MHz-re sikerült fellőnünk a feszültségek babrálása nélkül."

    Továbbá a mért 60°C-os max GPU hőmérséklet sem rossz, ránézésre kis tunningal simán 280X szintre hozhatóak, legalábbis a HIS.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #7605 üzenetére

    HIS, de elvileg nem nagyon szoktak különböző fajta Hynixekkel dolgozni a gyártók nem?
    Ha ezen R0C-val jóeséllyel a "többin" is, hacsak nem Elpida.

    Szép kis hűtés van rajtuk igen, a GPU hőmérséklet is impozáns.
    Azt elfelejtettem az előző hsz-ben kiemelni, hogy órajelben mérve lehet vele elérni a 280x-et, azt tudom mert már kifejtetted párszor a múltban, hogy ilyenkor esetleg még nagyobb OC-vel elugrik fogyasztásban.

    Nem egy "szép" kártya, de az eredmények nem rosszak, sőt.. :)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Vekko #7611 üzenetére

    Amennyiben leveszem a piros szemellenzőmet, továbbá az Nvidiával kapcsolatos mérhetetlen undoromat is félreteszem, azt mondom egy GTX680/770-el sem járnál rosszul, ha tudnád mire használni a CUDA-t. :N

    A 2GB vram játékok mellé ugyan manapság már nem egy életbiztosítás, de ettől eltekintve simán bitang kártyák, igaz a 770esek egy kicsit drágábbak mint a 280x.

    Függően attól, hogy mennyit használod/használnád a Premieret/AE-et, ahogy Diopapa topictárs is említette teljesen jó alternatíva lehet számodra egy, az említett GTX-ek közül. :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz katt777 #7636 üzenetére

    Nem igazán értem mi mellett kardoskodsz éppen. :U

    Ketten csináltak teszted a kérésed szerint, kiderült, hogy amit a hwc ír az nem igaz, ugyan úgy ottvan a 30-40% difi mintha nem "mai" beállításokkal futtattad volna a tesztet. Egyébiránt ezt magyarázták neked HSM és Speed(R) is.

    Majd miután levon(hat)tad a konklúziót, azért még hangot adsz a fájdalmadnak, amiért lehurrogtak egy utólag számokkal is igazolható "képtelenség" miatt.

    Nvidia topicok? Mivan?
    Akarsz róla beszélni? :U

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz katt777 #7640 üzenetére

    "Érdekes, hogy nV topicokban mennyivel ritkább mások leugatása. :U"

    Értem, elnézésed kérem akkor ezt nyilván nem fájdalmadból fakadóan írtad.
    Megkérdezném akkor hogy mégis mi miatt, de valószínüleg nem érteném meg, sokan sok mindent nem értünk itt mint láthatod. :P

    Egyébiránt ha HSM, Speed(R) reakcióját/szakmai véleményét leugatásnak nevezed, ajánlom látogass el példának okáért a 780Ti topicba és vezesd le a megértő és nyitott Nvidia tulajoknak, szerinted miért bőven elég a 7870XT manapság minden játékhoz FHD maxon.
    Bukósisakot és suspenzort azért vigyél, biztos ami biztos. :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #7644 üzenetére

    De most nem? ;]

    Látod magad előtt, ahogy a fórumtárs levezeti ezt az ottani lakóknak, akik folyamatosan váltogatják a topkártyákat és pöccre rávan állva a szemük a legkisebb mikrolaggra vagy fps esésre is?

    Nagyban átértékelődne a leug@tás fogalma abban a békés nvidia topicban egy pillanat alatt így szombat délután, arról nem beszélve, hogy legalább 3 moderátornak adna munkát párhuzamosan.. ;)
    Sokkal "enyhébb" dologért is helyeztek már ott kilátásba fizikai retorziót a közelmúltban..lol.. :DDD

    Off vége, elnézést.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Beast007 #7685 üzenetére

    Az SA-t nehéz túlordítani igaz? ;]

    Gondolom közben megnézted az ET6-ot újra és sikerült.

    Egyébként asdxv tanácsát megfogadnám a helyedben, szólnék a boltnak ahol vettem/rákérdznék a cserére és/vagy megkérném őket, hogy a garivesztés veszélye nélkül pasztázzák újra, mert ott bizony a pasztázással lehet valami.

    Addig is pedig, HSM felé jó öreg kártyakímélő módszert javaslom, miszerint vsync ON, esetedben mindenhol, minden játékban! :K
    Ha hardcore FPS játékos vagy utálni fogod, mert olyan egérlaggot csinál ami gyakorlatilag elviselhetetlen, de a 90fokig melegedő mátrixod nagyon hálás lesz érte amíg meg nem oldódik a probléma.
    Játékfüggő mennyi hőmérsékletet fogsz nyerni, de nagy átlagban szerintem egy 10-15öt simán. :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #7688 üzenetére

    Igen ebben van valami. Meg kéne nézni úgy is amit Diopapa említett, oldallevétel mellett, feltételezem a GPU környezete alatt a ház belterét értetted, a másik nagy "hőforrás" a VRM a nyákon, de nem a "szomszédban" van. Esetleg létezik, az ad át annyi hőt a nyáknak a backplate ellenére is, ami ennyire feltolná a GPU hőfokot? :F

    Ház csere témában egyébként én is azt tapasztaltam, bőven több mint 3-5fokot lehet nyerni vele.
    Amikor kiteszteltem [link] 8-10 fokokat láttam mint differenciát, ráadásul ezt úgy, hogy az előző ház nyitott oldalappal mért értékeihez hasonlítottam az újban csukva mért hőmérsékleteket, szóval van az több is mint 10fok. Persze sokat számít az is, mit cserélünk mire. Elképzelhető, hogy a Televan által említett 3-5fok a jellemzőbb két, adott esetben modernebb ház között. Elég régen cseréltem házat utoljára ezt megelőzően, nincs túl sok tapasztalatom.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Beast007 #7711 üzenetére

    A helyedben azt a manual ventiprofilt, ami 20% alatt járatja terhelés közben a ventiket qrva gyorsan elfelejteném/kitörölném! :K

    Menjen rá vissza a gyári és nézd meg ha fix 50%-ra állítod akkor mi történik.
    (Én azóta így használom mióta plusz PCB hűtést kapott a kártyám, mert magától alig-alig vinné 30% fölé, ergo amit a PCB hűtésből nyerek, jórészt el is vesztem ha auton hagyom a DCII-t)
    Vsyncet pedig kapcsold be, nézd meg mennyit segít, amíg megnem oldódik a "rejtély", tuti nem raknám vissza az oldalát. :N

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz odorgg #7713 üzenetére

    Nagyon tetszetős hőmérséklet értékek! :C

    Egyébként azt ugye nem gondoltad komolyan, hogy netezés vagy bármi egyéb mellé a 20%-os hűtés kifejezetten hangos?
    A DCII-esem 20%-on 1100rpm-et megy, szerintem bátran kijelenthetem, hogy egy újszülött osztály gépparkjának messze leghalkabb eleme lenne.. ;]
    Mátrixot nem hallottam még de elvileg prémium kategóriás játékszer, kétlem hogy hangosabb lenne mint a DCII-es hűtés. Jó dolog a maximalizmus, egy bizonyos józan határig. :R

    (#7716) Beast007:

    Téves kép alakulhatott ki az általam közölt sok hőmérséklet/szellőzés teszt olvasása során.
    A hátoldali PCB hűtés nem szükségszerű a kártyához, nem volt problémám a hőmérsékletével még a régi 11éves kuckóban sem! :N Mind a GPU, mind a VRM hűtése igen jó a DCII-nek alapból is!

    Pusztán elővigyázatosságból, a hűtetlen Hynix ramchipek miatt csináltam, amikor itt a topicban tudomásomra jutott még az év elején, hogy a VRM a FET-eken keresztül a nyáknak adja le hője nagy részét.
    Tehát a PCB hűtés elsődleges célja és feladata a ramok kondiciojának és komfortérzetének fenntartása/javítása volt, még ha csak közvetve is. Más kérdés, hogy mint utóbb kiderült a VRM is rettentő hálás érte.
    Arról, hogy ez egy szükségszerű megoldás lenne szó sincsen, pláne nem egy jól szellőző házban.
    Tehát nem kell használnom a Raven3-ban, csak használom mert nagyon hatékony!
    Ez a fajta megoldás közel sem szükségszerű, ámbár hatékonysága és ára miatt (5k) miatt részemről erősen ajánlott minden backplate nélküli kártyához. :R

    (#7724) Beast007:

    Nagyon fog tetszeni! :K Üdv a klubban!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz korcsi #7726 üzenetére

    A kellő/megfelelő tudás hiányának okán volt pontatlan a megfogalmazás, nem véletlen emeltem ki, hogy magam sem régen értesültem arról hogyan is működik. Ez egy szakmai topic, szóval minden ehhez hasonló korrekció üdvözölendő! :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ron8 #7744 üzenetére

    Ez a kérdés elég infószegény. Mely játékok, mire van állítva a catalyst és melyik fajta élsimítás hatását nem látod?

    Catalystban legyen "kezelt alkalmazás", többféle eljárás létezik (MSAA, FXAA, SMAA, SSAA ...) és nem szerencsés forceolni a catalystot bármi egyéb beállításra, mert összeakadhat a játék(ok) beállításival, függően attól, hogy mit használnak.

    Amennyiben így sem működik, ajánlott egy jólfejlett driverpucolás akár kézzel akár az ATI saját driver eltávolító softverével [link] és egy friss 14.4whql telepítés.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Anyám borogass..

    Miután "kiderült", hogy a 7-8seces indulási idő "jó", született egy 5seces eredmény.
    Most jön az a rész, hogy valaki leírja nála 4sec, mindezt olyan szövegkörnyezetbe burkolva, mintha nem csak azért írta volna a postot hogy ezt az infót megoszthassa. ;)

    Azért remélem stopperrel mértétek mint ez a marha [link], gondosan kihagyva amíg a Win indulásáig eljut a gép, elvégre is lett jókis SSD meg Win8.1, fő az önhipnózis hogy ez most milyen jó..! :K

    Szerk.: btw, belőlem csak az beszél, hogy az ASUS-omon nincs ilyen kapcsoló illetve Win8.1 sincs/nem is lesz! ;]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Griff55 #7799 üzenetére

    Az "alap hőmérsékletbe" erősen beleszámíthat az is, hogy egy vagy több kijelző van rádugva a kártyádra.

    Egy kijelzővel csak 300Mhz a nyugalmi órajel, ilyenkor nálam 32-34fokos ebben a melegben. Amikor rádugom a második kijelzőt 500mhz lesz, onnantól 40-42fokos nyugalmi stádiumban.
    Ha játék közben 75 alatt tartja, ráadásul a ventiket se nyúzza ahhoz hogy ezt elérje az csak jó, szerintem ebben a melegben egy jól sikerült hűtés ismertető jele az amit leírtál.
    Örülj, hogy ilyen szerintem, aggodalomra semmi ok. :N

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz lowzor #7842 üzenetére

    Biztos, hogy valami nem smakkol. Amikor először említette azt a 60 fokot csak nem akartam ünneprontó lenni az új kártya mellé.. ;]

    Nálam a földszinti hűvős lakás+Raven3+DCII 2k fordulat+PCB hűtés quartett mellett megy 62-64fok között (gpu) a 280x, pár óra játék alatt/után.
    Topictárs által (is) használt kártyáról meg azért került már ide egy pár teszt az elmúlt időszakban.
    A nyár közepén, ilyen időben.., az a 60fok maximum hiú ábránd minden gyári hűtésnek önmagában, gyártótól függetlenül.
    Nagy valószínüséggel az van amit mondasz, nem tudja meghajtani a 6100as.. :(

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ALONSO11 #7848 üzenetére

    A világon semmi nem történt kolega..! :R

    Ha flame is alakul ki bármilyen apropóból, az a tapasztalatom, hogy azokat többnyire én szoktam kezdeményezni.. ;] :DDD

    A kártyádra visszatérve pedig..., nézd el nekem, de továbbra sem tartom valószínűnek, hogy a Sapphire kirántott a kalapból bő 10-15 fokot.. :U
    Kerültek már a topicba Tri-X-es tesztek, nagyon jó az a hűtés, ha nem a legjobb de az a 4:30sec alatt elért 63fok még mindig a túl szép ahhoz hogy igaz legyen kategória.

    Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot (Furmark), vedd lejebb a felbontást FHD-ről pl 1366 vagy 1600ra és ne tegyél rá 2x-esnél magasabb MSAA-t. A shotod alapján átlag 13fps-ed volt ami marha kevés ám. Igen.., 99%-on megy a gpu, de szenved és nem tudja "kifutni" magát. Azt fogod tapasztalni, hogy az előző tesztedhez képest azt a 63 fokot megközelítőleg 20-25másodperc alatt fogja elérni.. :B
    Ugye én 1680-ban csináltam a teszteket ([link]) 2x-es MSAA-val, érdekesség képpen a shotodat látva felraktam 8x-osra hogy megnézzem igazolja-e a gyanúmat mielőtt hülyeséget írnék ide. 59fokra ált be és oda is alig-alig mászott fel.

    No offense, fejemet se vedd csak ilyen "hibákat" azért nem kéne véteni olyan kijelentések mellett, hogy nem egy homokozóban építenek várat az ASUS-al. :D
    Félreértés ne legyen, ismerem a 280x-re rakott DCII határait nem véletlen ajánlottam neked és az öcsédnek sem Sapphire kártyát, de a GPU ill. VRM hűtése kimondottan jó/erős! :K

    Egyébiránt pedig amíg az új játékszer lendülete visz, nagyon örülnék neki (és szerintem ezzel nem vagyok egyedül :B ), ha a HSM féle, általam is rendszeresített nyitott HWInfo ablakos nagyobb tesztelet csinálnál ide a jónépnek. Elég sokan érdeklődnek manapság a "legjobb" kártyát illetően, a tiéd pedig (mint a Tri-X is) elég esélyes! :K
    Egy cirka 20perces Valley ExtremeHD is üdvözölendő az új Furmark mellé!

    GTA4 kontra erős proci témában meg továbbra is fejet vakarok (ami nem jó mert ígyis kopaszodom..), a 8320asomnak mind a "8 magját" szépen kihasználja, semmi teljesítménybeli panaszom nincs a játékra, pedig az FPS droppokra elég érzékeny vagyok/lennék még akkor is ha csak ritkán fordulnának elő. :F

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ALONSO11 #7902 üzenetére

    Ezer hála! :R

    Nincs sietség, csak annyit akartam kérni hogy legközelebb legyen HWInfo ablak is. :R

    A Tomb Raideres értékek alapján (is) feltételezem Vsync on, na az még legyen off, teszteknél legalábbis mindig!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ALONSO11 #7910 üzenetére

    Nagyon frankóra megcsináltad "tesztkört", látod azért érdemesebb HWInfoval csinálni, mert nagyon sok egyéb részletinfó is kinyerhető belőle! :R

    Nagyon hatékony az a hűtés, még mindig tartom h hűtés szempontból a Tri-X / Vapor-X Tri-X a állnak a dobogó élén. Sportszerűségre pedig inkább ne törekedj, nekem van extra hűtés/huzatos ház és ugye 30percet futott nem 6-7et, az egy dolog hogy én bevállaltam de úgy naturále egyáltalán nem ajánlott. :N

    (#7911) messi6502:

    Ahogy HSM is említette, a max 80fokos VRM marha jó eredmény.
    Nem tudom úgy kifejteni/levezetni ahogy ő tette, de a Toxic a legerősebb 280x és valószínüleg tényleg több hőt termel, ezért kellett magasabb fordulatszám és ugye a hűtés sem pontosan ugyan az, hiába 3ventis az is.

    (#7920) ALONSO11:

    Ez a második teszted megint anomália gyanús. Szinte kizárt, hogy 600rpm-es venti fordulatszám különbség hozott volna 10/20 fokokat. :(

    (#7928) szunya1:

    8350 mellé még ha 4.5Ghz környékére/fölé húzott is, erősen meggondolandó 290x-et tenni.
    BF4 szempontból némileg más a leányzó fekvése, mert ugye már egész frankon szuperál alatta a Mantle és pont nulla jelentősége van, hogy 8350 vagy i7. Szerintem ha kemény BF4 fanatikus vagy és többnyire csak azzal játszol mehet a 290x, később pedig mehet mellé az i7, hogy egyéb Mantle nélküli játékokban se korlátozza az FX a 290x-et. Az biztos, hogy önmagában az i7-re váltás/280x megtartása FPS-ben mérve köszönő viszonyban nem lenne azzal az ugrással, amit Mantle alatt a 290x hozna az FX mellett.

    Viszont minden más játékban nem hajtaná meg rendesen, egyelőre. (Kivéve a Thief ugye)
    A kérdés az mennyire fontos neked a BF4. :K

    (#7932) Dtomka:

    Mantleval CPU limit? :D

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz #16729600 #7934 üzenetére

    Amennyiben nem vallod magad BF4 fanatikusnak, aki igyekszik napi 1-2 órát játszani mehet az Intel.
    BF4-ben ettől még csodát ne várj, az Inteles öntudat/önhipnózis egy dolog, a valóság pedig egy másik. ;)

    (Igen, ezt BF4-re vonatkozólag írtam, mielőtt bárki elkezd azon agyalni milyen lenne a letépett fejemmel focizni a salakpályán.. ;])

    Általánosságban pedig, ahogy mások is leírták már, stabilabb FPS-eket fogsz kapni gyakorlatilag minden játékban. A minimum FPS értékek fognak leginkább növekedni, hozzáteszem a játékidő 5-10%-ára jellemző kb a minimum FPS jelenség "feltünése".

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Dtomka #7932 üzenetére

    Én erre reagáltam:

    "Ti merre indulnátok gépfejlesztési ügyben bf4-et figyelembe véve."

    A második tagmondat később került oda. ;)

    Mantle nélkül simán kevés a 8350es húzva is a 290x mellé, de ezt én is leírtam.
    Még a 280x-emet is 4.6-tól hajtja meg annyira az FX, hogy szintetikus DX11-es tesztekben beáll a grafikus pontszámom és mindegy lesz, hogy 4.6 vagy 5Ghz(mindezt úgy, hogy 1250/1750re van húzva a 280x). Ráadásul az 5Ghz-től függetlenül biztosan kevesebbek a min. fps értékeim mintha egy erős i5, vagy i7 lenne mellette és az átlag fps-em sem olyan stabil jó eséllyel, más kérdés hogy ez nem ölt olyan méreteket, hogy észrevegyem pedig mint azt írtam korábban is érzékeny vagyok/lennék rá.

    Szóval egyáltalán nem kívántam AMD szentbeszédet tartani. :N

    (#7931) KaakukK16:

    Ha kicsit visszaolvasol, esetleg a keresőt ráereszted a topicra a HIS kapcsán még tesztet/tapasztalatot is fogsz találni.
    Általában a 280 vagy 280x-et vegyek kapcsán azt szoktuk javasolni, hogy érdemes aprón szétnézni a használt 280x-et között. Jó eséllyel találni mindig olyat amin még van garancia bőven és annyiba kerül mintha újonnan 280ast vennél. Megvétel előtt érdemes működés közben megnézni a kártyákat..!
    HSM-nek vannak szakmaibb szemszögből született hozzászólásai a topicban 280 vs 280x témakörben, döntés előtt érdemes elolvasnod őket.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Várható volt, hogy beüt egy ilyen ciklus mostanság. Nyár van.., HSM is leírta már év elején nagyon sokszor, hogy ezeknek a kártyáknak az igazi tesztje a nyár lesz.

    Igaz azt sem érdemes elfelejteni, hogy többnyire akkor keresi fel egy tulaj a topicot amikor baj/baja van.
    Nem akarok becslésekbe bocsátkozni, de megítélésem szerint az ország hűtetlen memóriachipes 280x ("tünetmentes") tulajainak a száma minimum 100x-osa mint a topic aktív létszáma. Nem gyártó felé irányuló kézmosás, csak mondom. Szóval az, hogy pár naponta jön egy-egy kevésbé szerencsés tulaj, hogy bezony ez artifactol és dafuq, nem jelenti azt, hogy egy egész széria adott esetben gázgéza lenne. :N

    Amennyire itt mi meg tudjuk ítélni, az alapján persze ez a szám is sok, de ez a ph! népszerűsége is lehet akár..

    ALONSO11 értem az érvelésed, de azért speciel matteo_szg-t sztem kár ostorozni.
    Nem hinném, hogy mi ASUSosok miatta nem kaptunk volna azóta sem BIOSt. :N
    Megtehette volna azt is nem ír semmit, azt se jó elfelejteni, hogy pl Diopapa esetében milyen gyorsan/korrektül jártak el. Azóta is ő az egyetlen V2 tulaj akiről tudomásunk van. :D

    Érdemes a rutinosabb rokákra hallgatni és akkor no problemo, HSM feldobta év elején, hogy a PCBt hátulról érdemes lenne megfújatni egy ventivel, csináltam is oda huzatot. A sok éve halasztott kuckó újítást is beiktattam, azóta is 110%-os az ASUS-om. Azért azt lássuk be, pláne amikor felemlegetjük, hogy közel 100k-s VGAkról van szó, hogy nagyteljesítményű cuccok. A jó szellőzésre igenis nekünk kell gondolni, értem én hogy a mostani értékrendek alapján "megvesszük/bedugjuk/működjön" trio uralkodik, de azért a PC összessége nem egy mobiltelefon. Igen, minimális többletköltséggel (a mi szemszögünkből nézve) meg lehetne oldani a ramok hűtését is, de ahogy odorgg is írta piaci szempontból a gyártó szemszögéből nézve azért ez is szép összeg adott esetben.

    (#8068) irhejja:

    A tunninghoz egyedül a TDP limit kitolása sok esetben kb annyi mint halottnak a csók.
    Nézd meg azt, hogyha alapon van a kártya 1070/1600on akkor nem-e droppol le az órajel. Az, hogy +30mhz-hez kell-e feszültséget adni még neki vagy sem azt kártyája válogatja. Lehet a tiéd már igényli. Nálam a sima verzió fesz/tdp nélkül bírja az 1100/1600at 24/7. Stabilitás/tunning tesztre egyébként érdemesebb lehet egy-egy rövidebb Furmark (percek csak), illetve Unigine Valley. Hőmérsékleteket is figyeld!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz dodoroli #8071 üzenetére

    A kijelzők számától függően a memória sebessége nem változik.

    A GPU idle 300Mhz-ről ugrik 500Mhz-re ha egynél több kijelződ van.
    Mi melegszik mitől? :F Nomeg 85fokos toxic???

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz miresz #8138 üzenetére

    Használd egészséggel! :K

    Bossi topictárs is nemrég szerzett egy ilyet, gyors tesztje alapján [link] korrekt darabnak tűnik. :K
    Egyébként a hűtetlen memóriákra visszatérve ( ;] ), az X nélküli 280asokból még nem volt olyan ami artifactolt volna, legalábbis a topicban, pedig elég jól gyarapodtok ti 280as tulajok. Szerintem simán vállalható itt az ASUS, főleg ha valaki szereti a csendet. Ugyan ALONSO11 azt az infót kapta az ASUS magyarországtól, hogy ezeken a kártyákon is 1.6V-ot kapnak a Hynix, R0C típusú chipek mint az X-eseken, de még mindig erősen kétlem mert a csökkentett órajel mellé teljesen felesleges lenne. :U

    (#8158) hellboy0415:

    Súlyosan durva tunningot adtál neki, (az) a Toxic nem viccel!! :Y

    Nem hibázott Kombustor közben? Sosem láttam még 7970/280x-et 2k-s memória órajelen! :C
    Csatlakoznék asdxv -hez, nagyon érdekelne 3DMark Vantage/2k11/Firestrike graphics score, bármelyik vagy mindegyik. :K
    Itt tudsz mazsolázni: [link] , lenyíló listával tudsz szűrni az egyes verziók+ATI only táblázataihoz. Láthatod, hogy még a vizezett 7970esek se zakatoltak ilyen órajeleken. :D

    Nagyon szerencsés darabnak tűnik!

    (#8172) Stonerice:

    Sztem több lesz az 54nél, 1350/2000 az brutális, az enyém megy 54et 1250/1750en. [link]
    (Egen.., ASUS DCII, nincs baja és nem sajnálom nyüstölni.. ;] )
    Szerintem legalább 58-60 lesz az, a Valley nagyon hálásan reagál a memória húzására is.

    (#8184) Bossi:

    Mindig ExtremeHD-ben told, mert kizárólag azt használja mindenki tesztelésre manapság, minden más beállítással elszáll az összehasonlíthatósága.

    (#8183) Cortez HUN:

    Tsabi84 az egyetlen XFX tulaj a topicban emlékeim szerint, nála érdeklődhetsz. [link]
    Amúgy pedig Vapor-X +1

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz gantum #8227 üzenetére

    280/280x feltéve, hogy az időtállóság tényleg szempont.

    280x-eket ellehet csípni elég olcsón, 2-3év garanciával aprón, érdemes átnézni.

    Ha egynél többet visszalapozol, látni fogod hogy igaz, valóban átnevezett 7950esek mint ahogy a 280x-ek átnevezett/"újragondolt" 7970esek.
    A Mantléhoz GCN Radeon kell, már a 7770esed is ilyen. :K

    Az árukra érdemes figyelni :D , 280asokból még nem járt hibás a topicban.
    280x-ből esetlegesen olyat érdemes keresned használtan, ahol hűtve vannak a vramok mivel az hajlamos a hűtés nélküli kártyákon melegedni, a továbbiakban nem összekeverendő a VRM-el. :N

    A topicból is árulnak páran 280x-et, megbízható emberek. Tudom sulykolva van mostanság, hogy elég a 280 is, de ha olcsón 5-10k többletköltséggel meglenne egy 280x is akkor inkább olyat vegyél.

    (#8230) vick33:

    Jó az a kártya sorstárs! :K
    Hűtsd meg a nyákot hátulról és a csillagot is le fogja neked hozni az égről! ;)

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ZooleK #8242 üzenetére

    Ugyan ez itt erősen oFF, de még mielőtt megrendelnéd, szerintem azt a procit ne eröltesd! :N

    Egy 30k-s 8320ast 2perc alatt felhúzol ugyan oda! A másik pedig a lap, asrock.., 50k :Y .
    Pár AMD-s topic alapján az a tapasztalat, hogy az Asrocknak nem sikerültek túl jól az am3/3+os lapjai.

    Sokkal olcsóbban is vannak FX alá jó lapok, pl:

    Belépőszint "8magoshoz"

    GIGABYTE GA-990XA-UD3
    ASUS M5A97 EVO R2.0

    Komolyabbak
    ASUS M5A99FX PRO R2.0
    GIGABYTE GA-990FXA-UD3/5

    Mégkomolyabb ;]
    ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0

    Egyébiránt pedig, valószínüleg AM3/3+ba már semmi nem fog érkezni. Azt vallom, 2-3 évig még simán elég lehet egy húzott 8magos FX. A pénztárcádban nem szeretnék turkálni, de ahogy nézem lenne a "projectre" nagyjából 100k hufod. Ennyi pénzből én simán Intelt vennék a helyedben ha most kéne vásárolnom.
    Egy erősebb K-s i5ös proci, Z97-es lap. Apróról még olcsóbban is meglenne, akár egy i7-es config is, ha szereted a HT-t. :K

    Ajánlom egyébként ezeket a topicokat: [link], [link] :K

    Ha ragaszkodsz az AMD-hez, akkor pedig ide gyere: [link]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ZooleK #8254 üzenetére

    Az adatlapomon láthatod, csont AMD config alól vagyok de még magam is azt tanácsoltam, hogy nem AMD configot szeretnél ennyi pénzből.. ;)

    Az a lap+proci páros nagyon rendben van!
    Amennyiben pedig HSM-el privizel, jószerivel el is tekinthetsz a linkelt topicoktól, persze szabadidős tevékenységként olvasgatni, tudástárat updatelni mindig jó/ajánlott.

    (#8255) miresz:

    Kérdezném, hogy táp/másik slot és az ilyenkor szokásos favágó körök lementek-e, tényleg a VGA-val van-e gond, de gondolom ezeken túlvagy/másik lapban is megnézted.. :(((

    R.I.P.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Volt már ide linkelve pár hónapja (május magassága talán..?) egy cikk, abban az volt fejtegetve, hogy ez a Tonga azért érkezik, mert az AMD vérszemet kapott a GTX 750Ti teljesítmény/fogyasztás mutatóira, szeretnének egy hasonló kártyát összehozni.
    Plusz, a GTX 760 "ellenfelének" szánják. Tehát valami olyasmi lehet a csízió, hogy egyen keveset, legyen alacsonyabb a hőtermelése de azért hozza egy GTX 760 szintjét. Érdekes vállalkozás az már biztos, meglátjuk mennyire sikerül összehozni.

    A 256bites/2GB-os kialakítástól csodát nem szabad várni szerintem, a Tahiti 280/280x-ekkel nem hiszem hogy versenyezni fog, inkább amolyan "természetvédő" kártya lesz. Az ilyenekhez amúgy lassan jöhetne egy szoftver, ami a nap végén kiszámolja a boldog greenpeaces tulajdonosnak, hogy hány ökomókust mentett meg a VGA fogyasztásával aznap..! :D (Miközben a friss GCN Radeonjával BF4-et játszott és lemészárolta pártucat embertársát, nem mellesleg halálba akadozta magát Mantle alatt a 2GB Vram miatt.. ;])
    @gyhugyf@sz.

    Tonga címere egyébként:

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Bossi #8300 üzenetére

    Sajnos egy halva született darab kötött ki nála. :(((

    Szerintem még várja a cserepéldányt.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Whysperer #8303 üzenetére

    Tsabi84 az egyetlen XFX tulaj a topicban, csak az első tapasztalatokról írt egy rövid szösszenetet, amit nemrég linkeltem is, talán épp neked, nem tudom.

    A 280X-ükről olvastam pár helyen, hogy elég soványra sikerült a VRM hűtésük, játékok közben úgy ment fel 100fok fölé mint a huzat. Arról nem tudok/olvastam h az X nélküli hogy sikerült. :(

    Egy bontott képet találtam, de nem pont az a verzió amit te a webshopban kinéztél magadnak:

    Őszintén, vagy nem látom a VRM hűtést vagy nem értem, esetleg mindkettő. ;]
    Az a kis fekete sín látná el ezt a célt ami odafogja a gap padot? :U
    Hát szemre nem túl acélos. :(

    Sem a Powercolorról, se a VTX3D-ről nem találtam hasonló képet.

    A webshopos képek alapján egy biztos, a PCI-E sín feletti vramok egyiken sincsenek hűtve, ugyan úgy látom őket kisebb képeken is 3 méterről mint az ASUS-omon a szoba másik feléből. ;]
    Viszont ahogy azt már a többiek is leírták párszor, az X nélküli 280asokat nem fenyegeti annyira a vram túlmelegedése/artifactolás, mint a nagytesókat.

    Tudom, hogy jószerivel kicsit se segít abban, hogy eltudd dönteni melyik legyen, de tőlem ennyi telt.. :D
    Várd meg a rutinosabb guruk mit mondanak, de ha döntenem kéne talán a PC-t venném de csak azért mert szemre olyasmi a hűtés kialakítása mint a DCII.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Értem én, hogy nyár van, szabadságok stb de ne pangjunk már ennyire..! :N

    Szerencsés frissensült 280 tulajok, nincs kedve senkinek kicsit tesztelnie a kártyáját?
    Mennyire húzható, mennyire melegszik ilyesmik. A 280x-ek jóval korábban jelentek meg, csomó infó van már, viszont a topicba látogatók mostanság inkább az X nélküli kártyákról érdeklődnek és egy épkézláb teszt nem került még ide egyikről sem! No offense, de nagyon csípem ezt a topicot és rég olvastam HWInfo grafikont! ;)

    Ilyesmire gondolok: [link]

    (#8314) Savanya:

    Ebben a melegben a 85fok ugyan jónak nem nevezhető, de semmi esetre sem annyira gáz mintha 100 fölött lenne. Hűtőtt vramokkal különösen nem nagy cucc. :N

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Diopapa, deadwing, szunya1:

    Hülyék!! :DDD :C
    Tudjátok ez úgy van, hogy mint ASUS tulaj észrevettem, hogy a legkülönfélébb helyzetekben is frissensültet mondok az újdonsült helyett! Feltételezem ha maradtam volna a régi kuckónál, akkor ez a tudatalatti megnyilvánulás már a kétszersültnél járna..! :DDD

    (#8320) asdxv:

    Nagyjából el tudom képzelni a helyzetet már csak azért is mert ugyan én pont az ellentétében egy földszinti lakásban vagyok, ahol még nyáron is teljesen élhető a hőmérséklet, viszont 2-3 óra játék közben/után az FX+280X hője ( ;] ) amit a Raven3 kivet magából döbbenetesen durván fel tudja fűteni a szobát!
    Tetőtérben gondolom így "kétszer csíp". :D

    (#8334) HSM:

    :D :DD
    Diopapanak szemmel láthatóan már délben is túl melege volt.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz vick33 #8339 üzenetére

    Nagyon komolyak ezek a képek!! :C
    Sosem gondoltam volna, hogy a ramok is így fűtenek maguktól!!

    Ha érdekel az ASUS 280x hőmérséklete Valley közben, itt nyomon tudod követni, 30perces: [link]
    Egyébként nem tudom hova raktad a ventit, ha érdemi javulást szeretnél elérni közvetlen a PCB fújasd meg 1el, valahogy így: [link] , nekem nagyon bevált, a VRM hőmérsékletével csodát tesz.
    Egyébként manapság a VRM/vramot kb minden második posztoló elírja, szóval ne aggódj emiatt, simán lehetett tudni, hogy a vramra érted csak VRM-et írsz.

    Tényleg állati jók ezek a hőkamerás képek, ezer kössz érte!! :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz dodoroli #8347 üzenetére

    Basszus de szép Toxic, imádom. Anno HSM büntetett Toxicos képekkel.., a darázs!!! ;)

    Egyébiránt egy techno Tarzan sem álmodhatna magának ennél szebb menyországot, mindig lenne mibe kapaszkodnia az tuti! ;]
    Szerintem ha megtámadnád a belső teret egy maréknyi kábelkötegelővel, úgy is javítható lenne a légmozgás/hűtés. Bár a lényeg az, hogy sikeresen megszüntetted az artifactolást! :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Dr. Gonzο #8372 üzenetére

    Priviben már próbáltam magam is felhívni erre a figyelmét. :U

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ALONSO11 #8375 üzenetére

    Azért sejtettem, hogy a vásárlás előtti tortúra erősen közrejátszott az ASUS-al szemben kialakult ellenszenvedhez. Emlékezz vissza mit írtam amikor szóbakerült Abu85 véleménye/megnyilatkozása a témát illetően. Ha jól emlékszem azt, hogy nekem akkor lesz FB accom amikor a tarhonya kivirágzik.

    Sajnos az FB már ilyen jellegű beszélgetések/eszmecserék/információ szerzésre is alkalmatlan mint azt a példád is mutatja. Sokkal inkább betudnám a helyedben ennek azt a két elvesztegetett hónapot.
    Persze nem ismerem a matteo_szg-vel folytatott beszélgetések tartalmát, nyilván jobban meg tudod ítélni esetlegesen a hozzáállását, de mint az írtam is egy pár napja, nem hiszem hogy rajta múlik, hogy pl nem kapunk biost ami 1.5V-on hajtaná a vramot. Meg egyébként is, simán megtehette volna, hogy egy szót nem szól itt a topicban/nem foglalkozik az egésszel. :B

    Bevallom én hajlamos vagyok néhanapján arrogáns lenni, de az utóbbi pár ASUS-al kapcsolatos hozzászólásod azért még számomra is arcpirítóra sikerült. ;)
    Mondom, valahol megértem a hozzáállásod csak azt ne felejtsd el, hogy már nem csak egy fajta hűtésű 280x-ük van. Van V2, a mátrix féle (hasonló a kettő.. :B) és itt az új Strix, ami ki tudja lehet a 280x-eken is landolni fog egyszer, szóval ennyire nyersen általánosítani nem szerencsés. :N

    Sose voltam az a fajta ember, aki csak azért véd valamit mert neki olyan van. Ezért is tanácsoltam neked többed magammal Sapphiret. Inkább örülj neki, hogy van egy frankó kártyád! ;)
    Látod a DCII nálam kiválóan megy.., igen igényli a jó szellőzést vagy talán az extra jót. ;]
    Amióta HSM felhívta erre a figyelmet és meghűtöttem hátulról a PCB-t azóta spammolom a topicba ha szóba kerül. Igen, mehetne hibamentesen enélkül is, nem került volna nekik sokkal többe de ez van, a megoldás egyszerű és nem is túl drága. Inkább ezt szajkózom/reklámozom, sem mint azon rugózzak, hogy ennyi pénzért mit kaptam, pedig ha valaki hát én megtehetném. Nem mellesleg másokat is megkímélhet az esetleges kellemetlenségtől.

    Szóval relax..! :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Közhírré tétetik..!

    Muzeális ritkaságú/értékű tökéletesen működő ASUS 280x DCII videokártyám szombati naptól délután 17órai nyitással bárki számára megtekinthető/látogatható előre meghatározatlan időpontig.

    A belépő szigorúan egy doboz borsodi bivaly/fő, 18-40év közötti hölgyek számára díjmentes.

    A látogatók továbbá regisztrálhatnak a helyszínen egy, az ősszel megrendezett lanparty szerű rendezvényre, melynek célja és mottója:
    Alázd meg az ASUSt.., ha tudod!!

    A rendezvény résztvevői mélyvízbe dobhatják 280x típusú videokártyáikat, próbára téve azokat tunningpotenciál és melegedés szempontjából egyaránt. A nyertes 280x az alapján lesz kiválasztva, hogy mennyire képes megközelíteni a kiállítás tárgyát képző ASUS 280x DCII típusú videókártyát az említett két szempont alapján.
    Értelem szerűen a részvevők videokártyája a hozzájuk tartozó configgal vehet részt a rendezvényen/versenyben.

    A nyertes a nap végére magáénak tudhat majd egy 11. életévét taposó, szebb időket is megélt Thermaltake Lanfire VM2000 számítógépházat, mely már akkor is gyárilag 4db 9cm-es ventillátorral büszkélkedhetett annak érdekében, hogy az esetlegesen belekerülő nagyteljesítményű/drágább komponensek ne melegedhessenek túl! A ház mai értéke az állapota alapján megközelítőleg 3-5ezer jómagyar forint, viszont elmondható róla, hogy a kiállítás tárgyát képző ASUS 280x DCII videokártya fél évig hiba és melegedés nélkül működött benne, pusztán korára való tekintettel került lecserélésre a közelmúltban!

    További részletekért kérjük látogassák meg az oldal/topic kereső funkcióját, írhatnak privát üzenetet és gondolom mondanom sem kell, látogassák meg a facebook oldalunkat!!
    A további részleteken is túlmutató egyéb részletekért illetve a mellékhatások elkerülése végett pedig kérjük keressék fel kezelőorvosukat, gyógyszerészüket!

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák