Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz Istju #858 üzenetére

    Ez azért nem megy mert a SafetyNet-hez GMS kellene alapból. Az neked nincs csak MicroG é az is régen frissült a Google meg épp nemrég "keménykedett" - ez se Magisk-al se anélkül nem fog menni, amihez nézi a SafetyNet check-et az most épp "elavult":
    MicroG:
    Service Core (GmsCore) is a library app, providing the functionality required to run apps that use Google Play Services or Google Maps Android API (v2).
    Amellett hogy a ROM-ban jól kell működnie a signature spoofing-nak (reméljük az okay) a GMS újraírásának a microG-ben követni kellene a Google vackait is (ahogy próbálja követni a Magisk is és a különböző "rejtést segítő" modulok) de se a GMSCore se a RemoteDroidGuard nem volt frissítve mostanában és hát pont szükség lenne rá. Itt van pár Issue és pull #24 #29 #30 és utoljára 6 napja volt merge de szerintem build nincs régen és most megint a Google jár előrébb és ez sose lesz fixen jó és tovább nehezíti a dolgot hogy akár egy pico OpenGApps helyett MicroG-t szeretnél használni. Menni fog csak gondolom megint várni kell majd míg kiötlenek valamit a "GMS újraírással". Ráadásul a felsoroltak közt vastagon vannak idejétmúlt dolgok, pl. busybox általában triggereli a root-ot figyelő appokat, a 2017/2018-as régi Universal SafetyNet Fix helyett most a kdrag0n féle fix van már, összefoglalóban írtam róla.

    "Javaslatom lenne, ha lenne itt, egy aktív fejlesztő, aki hajlandó lenne karbantartani, egy : "Googlementes élet microG-vel, custom rommal, magiskkel" topicot, akkor jelezze" - hát' vágj bele :D de a microG-nek van fejlesztője, nem tudom minek még fejlesztő. Ha baj van a MicroG-vel akkor GitHub-on nyiss rá issue-t.

    "a custom romok használata esetén a safetynet check kikényszerítésére root jogosultságra lesz szükség mindenképpen a jövőben" - ehhez nem kell SEMMILYEN APPNAK!!! sem root jogot adni, a Magisk itt csak arra van használva hogy elrejtse hogy custom ROM-od van amihez bootloader-t kellett nyitni. Egyébként már kb. 1.5..2 éve ha custom ROM-ot akarsz SafetyNet check-el akkor a bootloader nyitottságát valahogy rejtened kell, ahhoz meg Magisk kell.

    "de erre, sem a microg fejlesztői, sem a magiskesek, sem a többiek sincsenek még egyenlőre a toppon." - ahogy írtam, vágj bele akor ;] De, nagyon is topon vannak, azért érezd már hogy nem mindegy hogy egy techóriás ötleteit havi dollárezrekért megvalósító fejlesztők ellen gyak. hobbiprogramozók "harcolnak" a szabadidejükben.

    A Magisk és a root-tól való görcsös félelmet se teljesen értem egyébként. Nem kell root jogot adni semminek és nem lesz root joga semminek.. ;]

    Amugy miert nem LineageOS microG-t hasznalsz? Az karban van tartva, custom ROM es microG integralt.. [link]

    [ Szerkesztve ]

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák