Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!

    Most néztem meg az ING weblapján a pénzem állását, és kb a következőt írja:
    - hozam: 1530 eFt
    - reálhozam: 576 eFt

    Ha jól értem, akkor az 1,5 millából én csak 576ezret kapok meg (vagy még ennyit sem, mert az apróbetűs részben ott van, hogy ez még június-novemberig, amikorra végre kifizetik, változhat, ráadásul pozitiv-negativ (!!!) irányban! )
    Namost én rohadt kiváncsi vagyok rá, hogy miként sikerült a pénz 66%-át eltapsolni? Valaki tud erre pontos számítást? Vagy irjam meg nekik, hogy irják meg?
    És egyébként meddig kell nyilatkozni a kifizetésről? (a nyilatkozatot már letöltöttem, de meddig kell beadni?)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz bobsys #2236 üzenetére

    És ezt hogy?
    Kapok erről pontos kimutatást? Mert nem hiszek a 66%-os inflációban (15 év alatt)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz bobsys #2239 üzenetére

    Pontos adatok:
    Egyenleg: 5 463 eFt
    Tőke : 3 933 eFt
    Hozam: 1 530 eFt
    Reálhozam: 576 eFt

    Tehát 4 millát fizettem be, ebből ők 15 év alatt 5,5-öt csináltak (ez kb 6,5% os éves kamat, hát mitmondjak...) Másfél milka a hozam. Ebből én most megkapok 576-ot, vagy ami júniusra marad belőle.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz efge #2245 üzenetére

    Jobb oldalt kék gomb: "Nyugdíjpénztári egyenlegem".
    Ott bekérik a PAJ-t, a TAJ-t, meg a születési dátumod, és megkapod ezt a 4 adatot, amit itt előbb írtam.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz dabadab #2249 üzenetére

    És miért javaslod a maradást?
    Hát mi lesz ezzel a nyugdijpénztárral még a következő 30 évben? Mennyit fog érni akkor a pénzem? Lesz mondjuk 30 millám? Abból meg lehet élni?
    És mi van, ha közben lerobbanok? Akár rokkantságig? Vagy egyszeren nem lesz munkám évekig?
    Miért ajánlják szinte mindenkinek (kivéve a közvetlen nyugdij előtt állók) az átlépést? :F

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz borsi #2253 üzenetére

    Ellentmondást érzek a hozzászólásod eleje és vége között :)
    Először azt írod, hogy nincs alternatíva, vissza az államiba.
    A végén meg, hogy ez visszavonhatatlan lépés, míg ha maradok, időt nyerek. (később is dönthetek úgy, hogy bocsi, mégis visszalépek, max kihagytam pár hónapot?)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz dabadab #2255 üzenetére

    Mindezek mellett még persze járni fog az állami nyugdíj is - szinte biztos, hogy ennél jóval rosszabbul jár az, aki csak az államtól kap nyugdíjat.
    Mindezek mellett nem fog járni állami nyugdíj, megmondták. Aki marad mnyp tag, az innentől kezdve mondjon le az állami nyugdijról. Erre az eddigi 15 évre meg mennyi nyugdíjat kapok? Havi 3000 ftot? :F

    Kicsoda?
    Felcsapod bármelyik napilapot vagy webes hirportált (index, stb), mindenhol az van, hogy nem érdemes maradni senkinek.

    Dr. Tóth András:

    Először is abszolút dióhéjban összefoglalom az eseményeket.

    1998-óta kétfajta nyugdíjrendszer van érvényben. A hagyományos állami rendszerben elküldik az államnak a bruttó fizetésünk 32%-át, amiből kifizetik a mostani nyugdíjasok nyugdíját.

    Aki középkorú volt az választhatott, de aki fiatalabb volt annak kötelezően a másik rendszert kellett választania. Itt csak a 32% háromnegyedét utalták az államnak és a maradék 8%-ot egy szabadon választott üzleti alapon működő magánnyugdíjpénztárba került. Itt ezt befektették és igyekeztek (mérsékelt sikerrel) növelni. Nyugdíjba vonulásunkkor a nyugdíjunk háromnegyedét az államtól kapjuk, negyedét pedig életjáradékként a magán nyugdíjpénztárból – a saját összegyűlt tőkénkből.

    A második rendszerrel több probléma adódott egyrészt a résztvevők, másrészt az állam részéről.

    * A magán nyugdíjpénztári hozamok rendkívül csekélyek lettek és a pénztáraknak csak egy része tudta azt a minimális elvárást is teljesíteni, hogy reálértékben (az inflációt is figyelembe véve) megtartsa a pénzünk az eredeti értékét – és akkor a hozamokról ne is beszéljünk. A nyugdíjkerekasztal számításai folyamatosan azt mutatták, hogy a nyugdíjpénztárban lévők nyugdíja kevesebb lesz, mint akik annak idején a csak állami rendszert választották.
    * Mivel a befizetések negyede az állam helyett a biztosítókhoz folyt, az államnak nem futotta jelenlegi nyugdíjak kifizetésére – ezért kénytelen volt erején felül eladósodni.
    * Az Európai Unió a nyugdíjpénztárakba befizetett pénzeket nem ismerte el a költségvetés részeként.
    * Az Európai Unió szakértői kihozták a Zöld Könyvet, ami az Unió jövőbeli nyugdíjproblémáival foglalkozott. És ahogy kiváló kollégám dr. Farkas András fogalmazta a Figyelőben: "Az Európa Bizottság tudtunkra adta, nem hullajt majd krokodilkönnyeket, ha egyes tagállamok a Zöld Könyvet lóbálva huszáros rohammal visszaállamosítják a magánnyugdíjalapokat."

    Mindezek után a kormány úgy gondolta, hogy (gyakorlatilag) felszámolja a magán nyugdíjpénztári rendszert. Ezért aki külön nem nyilatkozik, az automatikusan visszakerül a teljesen állami rendszerbe. Aki mégis ragaszkodik a magánnal kombinált rendszerhez, annak külön, személyesen és sok irattal felszerelkezve nyilatkoznia kell.

    És most jön a feketeleves. Aki meg akar maradni a magán rendszerben, az innentől kezdve nem szerez további nyugdíjjogosultságba beszámítható éveket. (Ezt sokan zsarolásnak tekintik.)

    Megjegyzem ezzel egyidejűleg a korábbi nyugdíjjárulék nevét megváltoztatták és mostantól (nagyon helyesen) nyugdíjadónak hívják. Senki se gondolja, hogy magának gyűjt belőle járulékra valót, ezt elvonják, és ebből fizetnek nyugdíjat a mostani nyugdíjasoknak.

    Ezek tükrében nézzük meg, kinek érdemes maradni – merthogy, ha nem csinálunk semmit, akkor automatikusan visszakerülünk az állami rendszerbe.

    Első látásra két olyan kisebb csoport van, akinek érdemes maradni.

    1. Aki már most megszerezte a nyugdíjjogosultsághoz szükséges szolgálati éveket, és nagyon sok pénz van a nyugdíjkasszájában (becsléseim szerint minimum 5 millió kell), és nagyon jó pénztáruk volt. Csak egyszerűen ilyenek nem nagyon vannak, hiszen akik ilyen helyzetben vannak, azok még nem választhatták a magán rendszert.
    2. Akik nagyon fiatalok és nagyon sok pénz van a kasszájukban és könnyű szívvel legyintenek az állami nyugdíjra. Ugyanis ha erősen 1970 után születtek, akkor a második nagy demográfiai hullámon túl mehetnek csak nyugdíjba. Számukra szinte kizárt, hogy az uniós Zöld Könyvben felemlegetett európai alapnyugdíjon (várhat értéke 200 euró) felül bármit is kapjanak. Az meg remélhetőleg Uniós állampolgársági alapon fog járni. Ha ezen kívül bármit félrerakhatnak, az csak jól jön.

    Csakhogy, el kell gondolkozni a következőkön: lesz-e egyáltalán még bármilyen magánnyugdíjpénztár? Várhatóan nagyon kevesen maradnak a magánrendszerben. Érdemes lesz ilyen kevés embernek főzni? Hogyan fogják kitermelni a pénztárvezető Audijának az árát? És az új rendelkezések a pénztárak elszámolható költségeit drasztikusan csökkentették – érdemes lesz egyáltalán pénztárat üzemeltetnie bárkinek? Nehogy aztán a végén kiderüljön, hogy két szék közt a pad alá esünk.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!

    ING-nél vagyok/voltam.
    Tavaly 5,3 millió tőkéből 1,3 millió hozamom volt, és kb 560.000-et vehettem volna fel reálhozamként. Nem vettem, hüje módon bent hagytam.
    Idén már váltani akartam, kértem a reálhozamot.
    A héten kaptam a papírt : reálhozam 0 (nulla!!!) Ft!!!

    Most minden fórumot és lehetőséget felhasználok, hogy visszakapjam a pénzem. Azt hiszem józan ésszel fel nem fogható, hova tudtak eltüntetni 1 év alatt fél millió ft-ot.
    Ha van ismerősötök, rokon, barát, vagy akárki aki tud nekem segíteni, kérlek szóljatok. Fizetek is érte.
    Persze a pfász-felől már indítom a dolgot, de tavaly sem tettek tán túl sokat az ügyben.

    köszi!

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Rive #5392 üzenetére

    Bocsánat, én nem adtam felhatalmazást az ING-nek, hogy kockázatos papirokba fektesse a pénzemet. Sőt, arra kértem, hogy megfelelő módon kezelje és kamatoztassa.
    Cserébe ezt kaptam.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz amargo #5395 üzenetére

    Nem tudom. Írják ezt valahol?
    Tavalyig hozott is, mint írtam, 570ezer ftot vehettem volna ki. Amit idénre eltüntettek fullra. 0 ft. Ne mondják már, hogy 1 év alatt olyan hűde brutális fordulat történt, hogy eltűnt az elmúlt 15 év termése? (Amiben benne volt ugye a 2008-as válság is!!!)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Thunderzolee #5400 üzenetére

    Igy van, ez az 5,3 millió ez a 15 év alatt gyült fel. Szerencsére folyamatos és jólfizető munkaviszonyom volt mindig, így szépen összejött ez a tétel.
    És tavaly márciusban, mikor végre le lehetett kérdezni a weblapjukon érdemben a reálhozamot (előtte csak a tőkét és a hozamot mutatta) akkor valahogy igy nézett ki:
    - tőke: 4,1M
    - hozam: 1,3 M
    - reálhozam: 568 e
    Elvileg ezt kaphattam volna kézhez. Az is igaz, hogy elég siralmas 15 év alatt 5 millióból 500ezret kihozni, ennyit én most 2-3 hónap alatt összeszedek, dehát mindegy, kötelező szarság volt ez a manyup (nem én választottam, jószántamból!!!), hát akkor legalább fialt egy kicsit.
    És tévedés ne essék, nem is szorulok rá erre az 560ezerre, nem kenyérre kell hálistennek, de mélységesen felháborít a bánásmód, és hogy hüjének néznek, hogy elhiszem: 1 év alatt ezt le tudták nullázni. Mégis mitcsináltak vele?? Betették mindet valami bukó papirra? vagy mi?? És érdekes módon az 5,2 milla megmaradt, mert azt irják, hogy küldik az adósságcsökkentő alapba az államnak. Hát köszi.
    Egyébként a kimutatásban ez van (M-ra kerekitve):
    A) Záróegyenleg 2012.május 31-én: 5,2M
    - egyéni számlán jóváirt tagdijbefizetés (tőke): 3,9M
    - egyéni számlán jóváirt hozam: 1,3M
    B) A hozamgarantált tőke összege 2012.május 31-én: 5,2M
    C) Kifizethető hozamgarantált tőke feletti összeg (reálhozam) 2012.máj.31-én (C=A-B): 0.00

    Na most ezt hogy? Ha tavaly a 4,1 + 1,3 = 5,4 -ből (de valójában ugye az 1,3-ból) jutott 560ezer, akkor most a 3,9+1,3 -ból miért 0 jut? Hova lett? :U

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz lajafix #5404 üzenetére

    Nemhiszem, hogy okot adtam a személyeskedésre, én ide segítségért és tanácsért jöttem, de mit is vártam, hisz jószokás szerint inkább belémrúgnak mégegyet. Köszi szépen. Ezekután mit is várok a banktól?
    A kiszállás megfontolásával már elkéstem, márc 30-ig kellett dönteni.

    Persze, könnyü mindenféle pénzügyi sallangokra és az átlagember által érthetetlen folyamatokra kenni a dolgot, és hát törödj bele, hogy eltünt 1 év alatt 560ezer ftod, piha, miaz nekünk.
    Hát nem törődök bele. Nem érdekel, milyen zsonglőrködéssel baszták el a pénzem, nem ez volt a feladatuk, hanem az, hogy fialtassák. Érdekes módon, a kimutatásban 2012.01.01 és 05.30 között 126ezer ft pozitív!!! hozamot értek el.
    Ha kell, felajánlom mindet annak, aki segít, de visszaperlem tőlük. Már felvettem a kapcsolatot ügyvéddel, adószakértővel.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Menjetek csak nyugodtan az ING-hez, ha azt akarjátok, hogy a ti pénzeteket is eltüntessék seperc alatt...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz brazso #5454 üzenetére

    Hát persze, így, hogy mostmár senki nem veheti/veszi ki fel a pénzét, igy már van eredmény. Volt az tavaly is, csak ügyesen eltüntették. És senki nem lép semmit... :U

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Rive #5456 üzenetére

    Te valami fizetett emberük vagy?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz bandus #5459 üzenetére

    Ezért is nem bocsátkozom vitába. Lehet, hogy jobban értek a pénzügyekhez és a befektetésekhez, mint az itt lévők többsége. Nem kevés pénzt kapok érte / hó, több, mint 10 éve. De ennek nincs is jelentősége most.
    A lényeg, hogy vakon higgyetek a megvezetésnek, és bólogassatok, hogy ja, igen, peeersze, igaz, hát válsááág vóót, hát szegény szerencsétlen Nyugdíjkasszák elveszítették a pénzt, jajj, szegények.
    Az én ügyvédi megkeresésemre azért úgy tünik, mégiscsak előkerül az a pénz (ill. nagy része), amit tőlem megpróbáltak ellopni. Ti meg csak bólogassatok és nyugodjatok bele.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák