Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    válasz Thunderzolee #5400 üzenetére

    Igy van, ez az 5,3 millió ez a 15 év alatt gyült fel. Szerencsére folyamatos és jólfizető munkaviszonyom volt mindig, így szépen összejött ez a tétel.
    És tavaly márciusban, mikor végre le lehetett kérdezni a weblapjukon érdemben a reálhozamot (előtte csak a tőkét és a hozamot mutatta) akkor valahogy igy nézett ki:
    - tőke: 4,1M
    - hozam: 1,3 M
    - reálhozam: 568 e
    Elvileg ezt kaphattam volna kézhez. Az is igaz, hogy elég siralmas 15 év alatt 5 millióból 500ezret kihozni, ennyit én most 2-3 hónap alatt összeszedek, dehát mindegy, kötelező szarság volt ez a manyup (nem én választottam, jószántamból!!!), hát akkor legalább fialt egy kicsit.
    És tévedés ne essék, nem is szorulok rá erre az 560ezerre, nem kenyérre kell hálistennek, de mélységesen felháborít a bánásmód, és hogy hüjének néznek, hogy elhiszem: 1 év alatt ezt le tudták nullázni. Mégis mitcsináltak vele?? Betették mindet valami bukó papirra? vagy mi?? És érdekes módon az 5,2 milla megmaradt, mert azt irják, hogy küldik az adósságcsökkentő alapba az államnak. Hát köszi.
    Egyébként a kimutatásban ez van (M-ra kerekitve):
    A) Záróegyenleg 2012.május 31-én: 5,2M
    - egyéni számlán jóváirt tagdijbefizetés (tőke): 3,9M
    - egyéni számlán jóváirt hozam: 1,3M
    B) A hozamgarantált tőke összege 2012.május 31-én: 5,2M
    C) Kifizethető hozamgarantált tőke feletti összeg (reálhozam) 2012.máj.31-én (C=A-B): 0.00

    Na most ezt hogy? Ha tavaly a 4,1 + 1,3 = 5,4 -ből (de valójában ugye az 1,3-ból) jutott 560ezer, akkor most a 3,9+1,3 -ból miért 0 jut? Hova lett? :U

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák