Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janosibaja

    őstag

    Sziasztok, nagyon tetszik a program, de nem vagyok egy matematikai gondolkodású ember, majd használat alatt lassan megismerkedem vele, most nagy segítség lenne, ha megírnátok, hogyan kezdjek bele egy számomra nagy probléma megoldásába.

    Az a problémám, hogy vélhetően mióta 10-es Androidom van (nem rootolt Huawei), azóta a Waze-ban hiába állítom be, hogy "képernyőzár megakadályozása", ha telefonhívásra felveszem a telefont (Bluetooth, kormányról vezérelt, gyári) mikor autót vezetek (nem tehetem meg, hogy ne vegyem fel, fontos), akkor a kijelzőről eltűnik a Waze, s helyette a tárcsázó képe jelenik meg, ami nem hajlandó a háttérbe húzódni!

    Régen ilyenkor egy vékony kis zöld sávba ment vissza a kijelző tetején (egy Samsung pl most is ilyesmit csinál 10-es droidon is) és kifogástalanul látni, hogy merre kell éppen kanyarodni a következő kereszteződésnél, letérésnél. Azóta semmit sem látok a naviból, mikor befejezem a telefonbeszélgetést - közben "vakon" rohanok előre a kocsival - akkor kell néha jó nagy sebességnél lehúznom a kijelzőre az összes futó programot, s böködve kiválasztani a Waze-t közülük: néha csak sokadikra sikerül, s veszélyes helyzetek állhatnak elő.

    Másik topicban javasolta egy fórumtárs, hogy Macrodroiddal talán be lehetne állítani, hogy a Waze mindig maradjon belül, bejövő és kimenő hívás közben is a kijelzőn. Tehát nem azt akarom, hogy a telefon felvétele ne működjön, hanem azt, hogy rövid időre tünjön elő, hogy lássam, ki hív, aztán mikor felvettem a telefont, húzódjon a háttérbe a tárcsázó, s a Waze automatikusan maradjon elől.

    Nagyon köszönök minden tanácsot: minél szájbarágósabb, annál jobb, mert most látok Macrodroidot először. :R

    [ Szerkesztve ]

  • janosibaja

    őstag

    válasz Mcrazy #1753 üzenetére

    Szia, nagyon szépen köszönöm!

    Régi motoros vagyok, először az összefoglalót olvastam el. Ez a program az én képeségeimnek igen bonyolult, állítgatom össze-vissza, s nem sikerül. A Waze-ban csak egy olyan opció van a főbeálítsok között, hogy "képernyőzár megakadályozása" - ez régebben elégséges volt, de mióta a legújabb Waze fut, vagy az Android 10 kavar be, nem tudom - nem elég a Waze állandóan előtérben tartáshoz.

    Családtagnak van Samsungja, azon csakugyan gyárilag be van építve egy opció, hogy háttérbe menjen a hívás egy kis zöld ablakocskába, de nekem nincs ilyen lehetőségem a telefon beállításai között, Huawei-t használok Android 10-zel.

    Nagyon örülnék, ha megosztanád velem a makrót, mert nekem nem áll össze, mit kell állítanom hová. (Ez nem a programot minősíti, hanem az én gondolkodásomat :((( .)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák