Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kushwavez

    Topikgazda

    Viszont két problémám is van a két notimon a Big Sur-ral: A main laptopon (Acer Aspire V5-591G, i5-6300HQ Skylake) a telepítő megáll mielőtt betöltene ezzel a hibával: IOKit Daemon (kernelmanagerd) stall[0], (240s): ‘PXSX’
    Egyszer már sikerült betöltenie, viszont a meghajtóim nem látszódnak a Disk Utility-ben.

    A másik notin (ThinkPad T440) simán betöltötte a telepítőt gond nélkül, viszont a már feltelepített rendszert csak úgy tudja bebootolni ha előtte Clover-ben F11-et nyomok (reset NVRAM). Ha nem úgy csinálom hanem simán akkor X86PlatformPlugin stall-t kapok, azzal áll meg. Catalina nincs rajta, az amolyan "béta"-gép, inkább Windows van rajta használva, a Mac csak bétatesztelgetésre így nem tudom, hogy azzal menne-e vagy sem.

    ThinkPad-nél szerintem rosszul állíthattam be valamit a config.plist-ben mert annyira nem néztem át, viszont nem értem akkor miért működik NVRAM reset után.

    a main notimnál viszont nincs sok tippem mi lehet.

    Asztalin minden hibamentesen ment (i7-6700K, ASUS-Z170-Deluxe)

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Új hozzászólás Aktív témák