Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Apollyon #1152 üzenetére

    én is szoktam ilyeneket mondani, csak nem bonyolítom ennyire túl a megfogalmazást :P

    de elkéstünk, a linux is elég régen elkezdett windowsosodni. ennek vannak elviselhető részei is, meg undorító eredményei is. béke poraira.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Penty

    tag

    válasz Apollyon #1152 üzenetére

    Te olvasol a gondolataimban? :)

    Amúgy nálam is a BSD a menekülési útvonal, de én úgy érzem, hogy még messze vagyunk attól, hogy arra kelljen kacsintgatnom.

  • N0zer0

    senior tag

    válasz Apollyon #1152 üzenetére

    Teljességgel nem értek egyet. Nagyon is jó lenne, a Linuxot többen használnák, még több alkalmazás lenne rá. Valószínűleg a kártevő is több lenne, de odafigyeléssel akkor sem fertőződne meg hozzáértő ember, ahogy Windowson is ki lehet védeni őket. Valóban más lenne, de nem rosszabb. Odaveszne az egzotikussága, családias jellege, de engem nem érdekelne.

    Ami miatt nem fog soha desktopon hódítani a Linux az az, hogy nem API-sítottak benne mindent. Már eleve a driverkezelést API-sítani kellett volna, meg a GUI-ban is szabványt kellett volna kidolgozni, akár csak a binárisok kezelésében, ezzel biztosítva, hogy a verziók között legyen kompatibilitás. Óriásit lendítene a dolgon. Így nem kéne Linust bevárni, míg a drivereket szíveskedik belebarmolni a kernelbe (vagy éppen kigyomlálni), meg a cégek is szívesebben adnának így ki drivert, meg alkalmazást is.

    A másik baja, hogy a túl sok projekt és túl sok disztró között szétaprózódnak az erőforrások, ahelyett, hogy összefogás lenne. Persze, ennek meg van az előnye is, ha valami nem tetszik (Ubuntu, Unity, stb.), akkor könnyen lehet másra váltani, de összességében több a hátránya.

    Én még a FreeBSD-n vagy PC-BSD-n is filóztam desktopra. Az is *x-like rendszer, biztonságos. Nincs Linus pápa kénye-kedvéhez kötve. Viszont kevesebb fájlrendszert ismer, nem kezel LVM-et, LUKS-ot, nincs rá Adobe Flash (csak Google-féle Peppermint Flash, de az csak Chrome-ban megy), meg driverek terén sem áll olyan jól, mint a Linux.

  • mzx

    senior tag

    válasz Apollyon #1152 üzenetére

    Elgondolkodtató, amit írsz. Belegondoltam, ha mondjuk idén, v pár éven belül a linux mainstream lenne, legalábbis ha megközelíteni felhasználási arányban a win-t, még mindig ott van az a tényező, hogy gombamód jelennek meg újabb -s újabb disztrói. Szóval lehet h nehéz lenne -fentről, akárhonnan- akár csak a disztrók felét "elprostituálni", mint a win-t. Tekintve, h ha mégis ilyesmi történne, biztosan jelennének meg ismét újabb, de már "underground" verziói is (mint eddig is). Azokra meg ugye megint mi cuppannánk rá, akik biztonságos, stabli(abb) os-re vágyunk.

    Szóval én annyira nem aggódom a linux windowsosodása miatt, bár a felvetésed elgondolkodtató. Épp csak annyira win-esedik, amennyire pont jó, bár ugye az ablakkezelést Billgéccc is úgy vette át anno (Mac-ról aszem?). Ráadásul egyre jobban bízom a parancsszavak használatában (terminál) - több ízben is megtörtént velem, hogy miután elakadt az adott gui verziós app, rögtön utána terminálból gond nélkül kiviteleztem. (Bár nem árt rágyúrnom a parancs soros megoldásokra, mert igen kezdetén állok ebben is.)

    Egyébként a win mikor adna ki ilyen sűrűn különféle disztrókat? Eleve egy adott win fajta verziószámai is csak lassacskán jelennek meg, elnagyolt szakaszokban (pl volt ugye win xp -ből sp1, s2, végül a Service Pack 3-mal megis szűnt). Szerintem a windows-t nehéz lenne olyan irányba vinni, mint a linuxot, de a felvetésednél maradva: a linuxot meg nehéz lenne már annyira populárissá és túlbonyolítottá tenni, mint a win-t, bár egészséges, minimális szintig megközelítette azt már, illetve vett átt abból is módszereket némileg.

    [ Szerkesztve ]

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Apollyon #1152 üzenetére

    "általában azt jó használni, amit nem a "kritikus" tömeg használ."

    Az ilyen kijelentésektől borsódzik a hátam. :Y Az egész gondolat menet lényeg itt az, hogy ha sokan használják vírusos lesz. Ez törvényszerű. Elég gáz ez egy info oldalon. Kvázi beismerése annak, hogy nem lehet megcsinálni. Nem lehet stabil és biztonságos rendszert építeni, nem lehet minimalizálini a biztonsági problémát, nem lehet stabil rendszert építeni.

    Mermér? Mer nem is akarnak. :(

    ez most olyan, mint amikor azt mondták: nem lehet a holdra leszállni, nem lehet a dns-t megfejteni, nem lehet a rákot gyógyítani. De lehet.

    Úgyhogy minden szakmabelit kérek arra, hogy szedje össze magát és lásson munkához. :C

    (#1165) Decepticon:

    wazzeg. 44 éves. Még 23 éve van a nyugdíjig. :))

    (#1157) tvamos:

    Az egész világgazdaságra. :U

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák