Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • N0zer0

    senior tag

    válasz Rimuru #998 üzenetére

    Néztem én is az awesome-ot, meg a i3wm-et, és a ratpoisont, de azok már olyan szinten fapadosak (tiling WM), mintha grafikus parancssor előtt ülnék. Tényleg csak Chuck Norrist is simán leverő überlinuxereknek való, átlag felhasználónak (még akkor sem, ha egyébként nem kezdő linuxos) még csak megfontolásra sem ajánlom. Minimum Openbox (abból azért már lehet olyat kicsiholni, hogy átlag felhasználónak is kezelhető legyen), vagy a kevésbé bevállalósoknak LXDE (ez is egy testre szabott és kiegészített Openbox), vagy ezeknél összetettebb, Xfce, és felfelé a csillagos ég, egészen a KDE-ig bezárólag. Régen a GNOME-ot is bírtam (a 2-es verziót), de nekem az a bajom a 3-assal, hogy ahhoz képest, hogy megjelenésileg nem egy nagy szám, de majdnem annyira zabálja az erőforrásokat, mint a Unity vagy a KDE. Persze, kinek mi tetszik, mit szokott meg, milyen programokat használ, de az Xfce sem olyan pehelysúlyú, mint amilyennek elkezdték fejleszteni. Ha pl. sok Gtk-s programot tol valaki, akkor nyilván lehet nem a legjobb döntés KDE-n futtatni őket, és fordítva.

Új hozzászólás Aktív témák