Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szucs54

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Nemrég kezdtem el napi szinten linuxot használni, és volna egy-két "kozmetikai" kérdésem.
    Kubuntu 21.10 -et telepítettem, Cinnamon asztali környezettel.

    1, A kubuntu telepítésekkor én az automatikus bejelentkezést választottam, viszont a Cinnamon telepítése óta minden induláskor meg kell adni a jelszót. Ezt hogyan lehetne visszaállítani automatikusra? Próbáltam már neten keresgélni, de az első próbálkozásom eredménye az lett, hogy nem indult többet a rendszer, megállt a kubuntu logónál. :)
    Ezt sikerült helyrehozni .....
    (Grafikus felületen én ilyen beállítási lehetőséget nem találtam)
    Ez volt az első próbálkozásom egy fórum alapján:
    To setup auto-login in lightdm, edit /etc/lightdm/lightdm.conf. Find [SeatDefaults] and then find the line that reads:
    Code:#autologin-user=Change that line to read:
    Code:autologin-user=username

    Nyilván valamibe nagyon rosszul barmoltam bele, mert ahogy már említettem ez után nem indult többet :)

    2, Amikor windows intézőben részletesre állítom a nézetet, akkor a név, dátum, típus, méret mellett be lehet állítani más tulajdonságok megjelenítését is. Nekem windows alatt videóknál a "képkocka szélessége" és a "teljes bitsebesség" volt beállítva. Ezt be lehet állítani linux alatt is? Ahol én próbáltam, ott volt pár más dolog, de ezek nem szerepeltek közöttük.

    3, Telepítéskor létrehozok CSERE, EFI, /, /HOME partíciókat. Viszont csak használat közben szembesültem azzal, hogy a /HOME (saját könyvtáraim helyre, ha jól mondom) minden egyéb dolog is kerül. Hogyan adjak meg telepítéskor egy olyan partíciót, ahova tényleg csak az általam letöltött, vagy külső eszközről felmásolt fájlokat menthetem.

    Segítségeket előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák