Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #59085 üzenetére

    megnyekken, mert valami szkriptből feltelepített hulladék, nincs beállítva

    Eddig nem így aposztrofáltad a Manjarot! :D

    Csak a grub-update miatti kernel panic volt, de az megvolt minden Arch alapúnál egyaránt, ez meglett volna a pure Arch install-lal felrakott disztró esetén is. Azért nem szuttyogok az Arch telepítéssel félnapokat, mert ha az összeomlana, akkor tutira arcidegzsábát kapnék, ha meg felrakok 10 perc alatt valami telepítősegédes Arch-ot, akkor csak tudomásul veszem, hogy ez is megnyekkent! ;] Ez van.

    Nekem aztán mondhatjátok, amit akartok, csak a saját tapasztalataimra tudok hagyatkozni és ez kezdő szinten nem kevés. szerintem

    Különben meg fel kellene, hogy világosítsalak, mert pont, hogy ennél a script-tes megoldású ArchmergeD-nél lehet 100 %-ig tudni, hogy miket telepítesz fel, ott vannak felsorolva a script-csomagok, már eleve fel sem teszed azt a csomagot, ami nem kell, például printer, bluetooth, etc., a többi scriptcsomagból is kikommenteled, ami nem kell vagy beleírod, amit pluszban szeretnél, mented és utána futtatod. Az alaprendszer meg maga az Arch pure! Kiválasztod a szükséges DE-t vagy WM-et és utána jönnek a scriptek. Ennél kevés átláthatóbb telepítést láttam eddig, ha megnéznéd, tudnád is miről van szó, így csak mondogatod, hogy így a scriptes telepítés meg úgy.

    példa a fentiekre: (itt például kicserélem a transmissiont a qbittorrentre és nem a telepítés után kell kínlódnom) a pirosakat módosítottam a scriptben most

    echo "Installing category Internet"

    sudo pacman -S --noconfirm --needed chromium
    sudo pacman -S --noconfirm --needed filezilla
    sudo pacman -S --noconfirm --needed firefox
    #sudo pacman -S --noconfirm --needed hexchat
    #sudo pacman -S --noconfirm --needed transmission-cli
    #sudo pacman -S --noconfirm --needed transmission-gtk
    #sudo pacman -S --noconfirm --needed
    sudo pacman -S --noconfirm --qbittorrent

    és így tovább......

    echo "Installing category Multimedia"

    sudo pacman -S --noconfirm --needed clementine
    sudo pacman -S --noconfirm --needed deadbeef
    sudo pacman -S --noconfirm --needed openshot
    sudo pacman -S --noconfirm --needed shotwell
    sudo pacman -S --noconfirm --needed simplescreenrecorder
    sudo pacman -S --noconfirm --needed smplayer
    sudo pacman -S --noconfirm --needed vlc
    #sudo pacman -S --noconfirm --needed

    ha még nem láttál ilyet, akkor megnézheted! Tényleg nem olyan rossz az ötlet, lévén az Arch-osok is saját telepítő script-tel dolgoznak.

    https://github.com/ArchMergeLinux/amd-mate/blob/master/200-software-arch-linux-repo-v2.sh

    *************************************************
    Gyurmafigura Arch Linux telepítő script-je példának

    Teljesen tisztában vagy mindennel, ha már itt tartunk, éppen a Manjaro esetén nem tudod, miket telepít a gépre.

    Remélem kicsit sikerült megvilágítanom számodra az Arch telepítés átlátható és átláthatatlan metodikája közötti különbséget. (persze az átláthatatlan bemutatása nélkül) :D

    Ha van kérdésed, tedd fel, segítek, ha tudok! (ne zavarjon, hogy laikus vagyok)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák