Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tails111

    aktív tag

    Elő gépemen Win 98SE volt de az XP-t két hétre rá adták ki. Mindig windows-t használtam. Néha kiírtam egy két linux lemezt. Ki is próbáltam de sok problémám akadt vele. Sokszor hardvertámogatás és nagyon sokszor az én hozzá nemértésem. Sokat változtak a linuxok is egyre felhasználóbarátabb verziók is készültek.
    Hardvertámogatás is egyre jobb.
    Próbálva ezzel segíteni a Windows ról áttérőket is.
    UBUNTU is Linux MINT is nagyon tetszik könnyen telepíthető. Mindkettőben szinte minden megvan ami egy átlag felhasználáshoz kell. Ubuntuban pár program frissebb (pl virtualbox ) felületéről nekem a win által is erőltetett csempés felület jut eszembe. Ubiban ez jól átláthatóra és jól kezelhetőre sikerült.
    Linux Mint meg egy startmenüs winhez hasonlít. Nagyon tettszett hogy alapból van Whatsapp benne.
    Virtualbox régebbi benne leszedtem a legújabbat.
    Mind a négy verzió ( UBI. Mint Cin, MATE ,Xfce ) amit kipróbáltam hibátlanul települt és jól működött.
    Csak a gépigény volt eltérő. Mindenki eldöntheti melyiket válassza. Ez a linux szépsége itt lehet választani van miből. Egyenlőre MINT xface jó megy tetszik is. Kicsit bele is fáradtam a próbálgatásba. Viszont örülök hogy nem a kínlódásról szólt ,van egy kis siker élmény.

    Mindet én sem tudtam kipróbálni Xubutu ról azt olvastam hogy magyarításban akad még hiányosság.
    Ez igaz?

Új hozzászólás Aktív témák