Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L4ller

    tag

    Sziasztok!

    netbookomon sikeresen használom a peppermint os-t, és ezen felbuzdulva egy barátom régi Asus barebone pcjére szintén feltornáztam ezt a disztribúciót.

    Sajna csak 512 MB ramja van, ennek ellenére szépen fut a rendszer, egy xp-t váltott.

    Telepítés közben nem tudtam nethez csatlakoztatni, nem volt kábel a közelemben, így anélkül ment fel a rendszer.

    Hazavittem neki a gépet, gondoltam segítek neki csatlakozni, és máris tudja használni.

    Sajnos nem, és ezzel a problémával fordulnék most hozzátok, hátha tudtok segíteni. helyi kábeltv-s internetet használna, csak egy modem van csatlakoztatva a géphez. XP-n működött a net. Most azonban a kapcsolatok szerkesztése menüben nem találtunk modemes kapcsolódási opciót, sem pedig PPPoe kapcsolatot.

    a felhasználói név és jelszó, (ami az internet eléréséhez szükséges) stimmel( leellenőriztük ügyfélszolgálattal telón keresztül, de amikor megemlítettük a linuxot, azt mondták, abban nem tudnak segíteni.).
    Alapértelmezetten egy ethernet kapcsolat van beállítva, emellé még létrehoztunk egy DSL kapcsolatot, mivel PPPoe-t nem találtunk, megadtuk a felhasználónevet, jelszót, mégsem csatlakozik az internethez.
    Van valami tippetek, hogy mit csinálunk rosszul, mit lenne érdemes megpróbálni?

    "Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

Új hozzászólás Aktív témák