Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trisztan94

    őstag

    Sziasztok!

    3 gyors kérdésem lenne: xubuntu 13.04

    1. Lehet valahogy indítható scripteket létrehozni terminál parancsoknak? Pl. XAMPP-t úgy kell elindítani, hogy beírom terminálba ezt a parancsot: /opt/lampp/lampp start. Na most én ezt szeretném egy futtatható script-té alakítani, amit csak berakok a dock-ba és bármikor be tudom kapcsolni.

    2. Hogy lehet repo-ban rákeresni, hogy létezik-e valami olyan nevű progi ami nekem kell? Például: Egy netbeans-t akarok telepíteni, de nem tudom, hogy milyen néven van fent, esetleg van-e több fajta belőle (Jelen esetben: Netbeans PHP, Netbeans JAVA). Értitek :D
    Tehát valami kereső féle kéne, beírom, hogy netbeans és kidobja az összes lehetőséget rá.

    3. Volt egy korábbi ppa amit hozzáadtam a rendszerhez, hogy felrakjak valamit, de végülis 404-ez már a repo a progira és minden apt-get update parancsra kiírja, hogy xxx 404 not found ignoring. Na, tehát azt szeretném, hogy az olyan cuccok amik nem léteznek már azokat törölje ki. Vagy azokat amiket nem használok, csak vannak. Lassítják a gépet ha sok ppa van hozzárendelve?

    Köszönöm! :R

    https://heureka-kreativ.hu

Új hozzászólás Aktív témák