Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BloodRay

    veterán

    válasz ent #186 üzenetére

    Szerintem valami interferencia lehetett az analóg csatlakozóknál. Több analóg csatlakozót is használsz esetleg?
    Egyébként majd írd a tapasztalataid. ;)

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • BloodRay

    veterán

    válasz ent #192 üzenetére

    Na, jó hogy így "elmúlt". :)

    (#191) jooker82 -> lgusb.wikispaces.com itt nézz körül. ;)

    (#188) kisferi -> geeks.hu-n mintha lenne LE5300, vagy LE5500 teszt, ott talán vannak leírva optimális beállítások.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • BloodRay

    veterán

    válasz ent #211 üzenetére

    Biza így van, csak saját gyártásúval működnek. Van egy két darab ami véletlenül nincs letiltva néha, de a szoftverfrissítések általában lelövik azokat is.
    A bevilágítástól függetlenül jó a képe? Egyébként ne félj az 500ezres Samsung is bevilágít. :)

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • BloodRay

    veterán

    válasz ent #212 üzenetére

    Konkrétan erről a modellről normális tesztet nem találtam, de geeks.hu-n van a nagyobbakról. Abban vannak beállítások, valószínű, hogy hasonlóak lehetnek jók ehhez is.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • cetabon

    csendes tag

    válasz ent #217 üzenetére

    Alapbeállítások
    Háttérfény: a háttérvilágítás erősségét adja meg, célszerű közepesre vagy gyengébbre állítani. Ez az opció csak LCD-tévéknél található meg, lévén, hogy a plazmákban nincsen háttérvilágítás.

    Fényerő: a fényerővel a fekete fényerő értékét állíthatjuk be, ez a paraméter általában a skála alsó harmadában van az optimális helyzetben. Ha túl alacsonyra vesszük az értékét, akkor a sötétebb helyeken a részletgazdagság látja kárát, ha viszont túl magasra, akkor a fekete inkább szürke, mintsem fekete lesz.

    Kontraszt: a fekete és a fehér színek fényerő értékének arányát adja meg. Általában a skála felső negyedében optimális. A kontrasztarány beállításánál arra kell vigyázni, hogy ha túl magas értéket adunk meg, akkor a világos területek beégnek, azaz elvész a részletgazdagság. Két korábbi cikkünk is segít a fényerő és a kontraszt helyes beállításában (eredetileg monitorhoz készültek, számítógép szükséges!): monitor kalibrálása Windows 7-tel, monitor kalibrálása házilag.

    Képélesség: e paraméter segítségével a kontúrok emelhetők ki. Amennyiben a tévén SD tartalmat nézünk, hasznos lehet (akár magasabb fokozatban is), azonban a tévét Blu-ray lejátszóval, játékkonzollal illetve számítógéppel összekötve kikapcsolandó, de legalábbis érdemes minimális szintre venni (arra figyeljünk, hogy a kikapcsolás nem biztos, hogy a 0 szintet jelenti, egyes készülékeknél a skála mínuszba is mehet, amely már a kép mesterséges elmosását jelenti, valamint az is elképzelhető, hogy 0-100-as skálán az 50-es értéknél nem csinál semmit az elektronika). Gyakori hiba a túlzott képélesítés, amely amellett, hogy a színeket torzítja, az összes képhibát felerősíti.

    Színtelítettség: a név magáért beszél, itt is az okozhat gondot, ha túlzásokba esünk. Általában az alapbeállításoknál valamivel kisebb érték az optimális, ez többnyire a skála közepén helyezkedik el.
    Tónus/árnyalat/bőrszín: a zöld és vörös komponensek arányát szabályozza, segítségével a bőrszín korrigálható. Ehhez a beállításhoz csak a legritkább esetben kell hozzányúlni, az pedig szinte biztos, hogy a középértéktől csak néhány egységnyire érdemes eltérni.

    Színhőmérséklet, fehéregyensúly: a tudományos definíciótól most tekintsünk el! A színhőmérséklet azt adja meg, hogy a tévé által megjelenített szín vöröses (meleg) vagy kékes (hideg) árnyalatú-e. Optimális esetben egyik sem, ezért szokták azt ajánlani, hogy a tévét a következő beállítások valamelyikén használjuk: normál, meleg 1 (csak ha több is van), 6500K. Ezek a beállítások papíron a napfényhez közeli, de annál valamivel hidegebb árnyalatot jelentenek. A tévéadásokhoz inkább a hidegebb (legfeljebb kb. 6500-7000K), a mozifilmekhez pedig a melegebb érték (6000-6500K) javasolt. Túl nagy különbséget nem érdemes beállítani, mert akkor agyunk az egyiket biztosan „rossznak” látja majd. Sajnos a műszeres mérések már több esetben bebizonyították, hogy a menüben beállított és a valós értékek nem feltétlenül azonosak – mérőműszer hiányában így kénytelenek vagyunk saccolni és szemre kiválasztani egy nekünk tetsző értéket (egy fehér képernyő segítségével).
    A fehéregyensúly beállításának lehetősége viszonylag ritka. Segítségével a színhőmérsékletet sokkal precízebben állíthatjuk be, de csak akkor, ha ehhez van hardveres mérőműszerünk is. Nekiülni és magunktól próbálkozni szinte biztos, hogy rossz eredményhez vezet!

  • cetabon

    csendes tag

    válasz ent #217 üzenetére

    Extrák:
    Gamma: szemünk érdekes tulajdonsága, hogy azonos fényerőkülönbségeket alacsony és nagy fényerő esetén eltérő mértékűnek érzékel, így a megjelenítők egy matematikai függvény segítségével korrigálják a képet, hogy az eltéréseket egyenlőnek lássuk. A korrekció jellemző paramétere a gamma, amelynek optimális értéke 2,2-2,3 közötti. Sajnos ha van is gamma beállítás egy tévében, akkor az biztosan nem számokkal történik, így kénytelenek vagyunk az alábbi tesztábra segítségével beállítani a tévét.

    Lépjünk 2-3 méterrel távolabb a tévétől és keressük meg azt a beállítást, amelynél a leginkább a 2,2-es értékkel jelölt négyzet olvad bele a háttérbe. Ha ilyen nincs, akkor azt a gamma értéket válasszuk, amelynél a háttérbe teljesen beolvadó négyzet minél közelebb van a 2,2-es vagy a 2,3-as értékhez. Alacsony gamma esetén egyébként a sötétebb részletek eltűnnek, magas gamma esetén pedig az egész kép „mosott” lesz.

    Dinamikus kontraszt: az LCD-tévék esetében a háttérvilágítás erősségének változtatásával, plazmatévéknél a fényerő változtatásával az elektronika megpróbál igazodni a megjelenített képhez. Minél sötétebb a megjelenített tartalom, annál inkább csökken a háttérfény/fényerő erőssége, illetve minél világosabb, annál inkább nő. A valóság ugyanakkor az, hogy a local dimminges LED-es tévék kivételével ez az opció káros, a tévé összességében kevesebb részlet megjelenítésére képes; hacsak nem local dimminges LCD-tévénk van, ezt az opciót kapcsoljuk ki. (Bővebb infó: statikus vs. dinamikus kontrasztarány)

    Dinamikus szín: szintén kikapcsolandó beállítás, ha működik, az elektronika a tartalomtól függően állítja a színtelítettséget, amire egy jól beállított tévé esetén semmi szükség.

    Zajcsökkentés/MPEG zajcsökkentés: nem titok, hogy az LCD- és plazmatévék elektronikája számtalan módon belenyúl a képbe. Átméretezi, élesíti stb. megjelenés előtt. A transzformáció egyik fontos állomása a zajszűrés, amit alapszinten kivétel nélkül minden tévé elvégez, de emellett kérhetünk extra „alaposságot” is. A zajszűrésnek azonban mozgókép esetében szinte csak negatív hatásai vannak: az élek és a logók környéki terület elmosódhat, a nagyobb homogén felületekről pedig könnyedén eltűnhetnek az apró részletek, adott esetben egy arcot kiválóan lehet ránctalanítani is. Tanácsunk az, hogy LCD-tévé esetében tévéadásoknál és DVD-nél kapcsoljuk ki, esetleg állítsuk alacsony fokozatra, ha viszont HDMI bemenetet és/vagy plazmatévét használunk, akkor semmiképpen se aktiváljuk ezt a funkciót.

    Élkiemelés: minden tévében megtalálható, feladata – meglepő módon – az élek kiemelése lenne. Eláruljuk, nincs olyan tévé, amelynél javulna a képminőség bekapcsolásával, ellenben negatív hatások bőven akadhatnak: lépcsőzetes élek, színtorzulás a kontúrok mellett, stb. Ezt a funkciót mindenképpen tartsuk kikapcsolva!

    100 Hz: ma már a középkategóriás tévék is képesek 100 Hz-es képalkotásra, amely során az elektronika a meglévő képkockák közé továbbiakat számol ki és illeszt be. Az LCD-tévéknél elsősorban az lenne a feladata, hogy az utánhúzást csökkentse; tévéje válogatja, hogy ez sikerül-e. A 100 Hz-es képalkotás velejárója sokszor a természetellenesség, a mozgások több készüléknél is túlságosan folyamatosak lesznek (ezt hívják egyébként szappanopera effektusnak), így meglehetősen egyénfüggő, hogy kinek jön be és kinek nem jön be az alkalmazása. Általános érvényű tanácsunk a beállításra vonatkozóan nincs, ki kell próbálni, hogy tetszik-e a végeredmény vagy sem. A próbálgatáshoz mozgalmas jeleneteket válasszunk! Néhány tévé 100 helyett 200 Hz-es képfrissítést használ, erre az esetre a fenti megállapításaink ugyanúgy érvényesek. (Bővebb infó: így működik az LCD-tévék 100 Hz-es képfrissítése)

    24p/film mód/valósághű mozi: a 24p-ről külön cikket is írtunk (bővebb infó: 24p), szerepe csak akkor van, ha Blu-ray filmeket nézünk. Feltéve, hogy a Blu-ray lejátszónk is támogatja, a 24p bekapcsolásával biztosíthatjuk azt, hogy a filmek lejátszása eredeti sebességgel és kadenciahelyesen történjen. Csak arra a bemenetre kapcsoljuk be, amelyre a Blu-ray lejátszót (vagy Blu-ray lejátszáshoz PS3-at vagy PC-t) csatlakoztattunk! Tévétől függ, hogy a 24p gyakorlati alkalmazása milyen; személyes tapasztalat útján döntsük el, hogy tetszik-e nekünk az adott beállítás. Néhány tévé esetében a 100 Hz-es képalkotás és a 24p együttes bekapcsolása akadozó és/vagy szellemképes vagy más módon hibás megjelenítéshez vezethet, ebben az esetben a hibát a 100 Hz kikapcsolásával szüntessük meg. Ha a 24p többféle üzemmódban is elérhető, próbáljuk végig mindet!

    Színtér/színskála: ezzel a paraméterrel a lefedett színtér nagyságát állíthatjuk be. Habár a nagyobb színtér elsőre jobban hangzik, a gyakorlatban leginkább csak túlszaturált képet jelent, olyan vörös és zöld színek megjelenítését, amelyek a valóságban nem léteznek. Érdemes a normál opciót választani, ami szabványos vagy sRGB néven is ismert lehet.

    Fekete szint/HDMI fekete szint/fekete korrekció: az egyik leggyakrabban félreértelmezett paraméter, amely nem a fekete szín mélységét szabályozza! Ezzel a beállítással pusztán arra van mód, hogy a tévé színkezelését a bemenethez igazítsuk. A normál vagy magas beállítás az RGB-t jelenti, míg a low, dark az YCC-t (vigyázat, az elnevezés készülékenként változhat!) A lényeg „csak” annyi, hogy a beállítást igazítsuk a forráshoz. Számítógép esetén mindenképpen a normál beállítást válasszuk, Blu-ray lejátszónál, set-top-boxnál viszont csak akkor, ha azok menüjében a kimeneti formátumnál van erre vonatkozó paraméter, amelyet szintén RGB-re állítottunk be. Ha a forrás RGB, de a tévén YCC-t állítunk be, akkor a sötét részletek eltűnnek!

    OPC/automatikus fényerő szabályozás: ha ez a beállítás megtalálható a menüben, akkor a tévé képes arra, hogy a fényerőt automatikusan a környezeti fényviszonyokhoz igazítsa. Ez jó szolgálatot tehet akkor, ha a tévét sokszor nézzük nappal és éjszaka (sötétben) is, mert így nem kell kézzel igazítanunk a beállításokon, a lehetőségekhez képest mégis mindig optimális képet kapunk. Amennyiben az OPC-t használni szeretnénk, akkor még a finomhangolás előtt érdemes bekacsolni. Egyes tévéknél megadható a fényerő minimális és maximális értéke; ne felejtsük el ezt is ellenőrizni és beállítani!

    Eco mód: sok tévében megtalálható, aktiválásakor egyszerűen csak annyit történik, hogy a tévé csökkenti LCD-tévék esetén a háttérvilágítás, plazmák esetében a fényerő értékét, amely így alacsonyabb fogyasztást eredményez. Jobban járunk, ha ezt az opciót kikapcsoljuk, és inkább manuálisan keressük meg azt a legkisebb fényerőt, amelynél még élvezhető számunkra a megjelenített kép.

    Színprofilok, THX mód: a színprofilok azért maradtak a végére, mert a tévék majd minden fenti paramétert képesek rögzíteni egy-egy színprofilban, így akár többféle beállítást is eltárolhatunk tévénkben. Még ennél is jobb, hogy a készülékek a beállításokat bemenetenként tárolják, így még arra is van mód, hogy az egyes jelforrásokhoz más és más beállításokat használjunk. Általában egyébként a normál mód a legjobb tévézéshez, míg a film mód a gyárinál kicsit hidegebb színhőmérséklettel filmnézéshez. Előfordulhat, hogy a gyártók egyes színprofilok esetében egy-egy paramétert rögzítenek, ha valamit nem lehet állítani mondjuk játék módban, azon ne lepődjünk meg!

    Néhány tévé THX tanúsítványt is kapott, amely annyit jelent, hogy az egyik profil (ennek neve a THX-et tartalmazza) átment a THX szigorú rendszerszén. Filmhez (Blu-ray) érdemes a THX profilt választani, tévézéshez viszont nem. Amit még érdemes tudni, az az, hogy a THX profilt kiválasztva a legtöbb paraméter zárolásra kerül, a beállítási lehetőségek nagyon korlátozottak lesznek – cserébe konstans, a mozik képi világát idéző megjelenítést kapunk.

  • BloodRay

    veterán

    válasz ent #217 üzenetére

    Kíváncsi leszek a véleményedre.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • zolika17

    csendes tag

    válasz ent #316 üzenetére

    Szia!

    Nem olvastam utána de van egy nagy sejtésem, hogy egy Usb kábel amivel össze tudnád dugnia tv-vel a time-ot az segíten rajtad. Viszont akkor az lesz a probléma, hogy szerintem még a 7400-ás sem lát csak ntfs vagy fat32-es vagy fat 16-os partíciót. Ehhez meg az a sejtésem van, hogy Apple-ék azt meg nem szokták :D.

    Szóval kell egy media player, bár nem kötelező lg-t venni. Vehetsz WD TV live-ot is az még olcsóbb is (és annak a leírásában mindenképp nézd meg, hoyg támogatja -e az ext3,4 nem tudom mit használ a time-od). Ja a link amit találtál pixmánia webáruházából 30 ropiért. Na ha egy jó tanácsom lehet, onnan aztán semmit ne rendeljél. Arról a boltról jót még nem hallottam. Nagyjából 50%, hogy megjön amit rendelsz --> vagy igen vagy nem :D.

    Üdv.:Z

  • zolika17

    csendes tag

    válasz ent #319 üzenetére

    Szia!

    Elképzelésem szerint igen. Másnak nem volt ellenvéleménye? :D. Kicsit még utána olvastam nehogy nagy baromság jöjjön ki. A WD TV Liveok látják az SMB megosztásokat (Mac-eken olyan van ha jól tudom). Igazából ha ezt választod, akkor semmi szükség a többi wireless AV baromságra se. Mert a WD TV Live az megy USB-s wifi adapterrel így csak a WD-t kell HDMI-vel összekötnöd a TV-vel meg Koaxon vagy Optikán az erősítővel. Hátuljába még dugsz egy USB wifi adapter (elég sok fajtát ismer nem túl válogatós /sima 2.500Ft-os Tp-linkeket is ismeri). Azt kész ennyi ha akarod akkor tehetsz mellé külső vinyót szintén usb-n vagy a wifin keresztül elérheted az SMB vagy a sima Windowsos megosztásokat.

    Üdv.:Z

  • zolika17

    csendes tag

    válasz ent #321 üzenetére

    Hello!

    Na úgy néz ki én vagyok a leglelkesebb újonc vagy a többiek szabin lehetnek :D.

    Ha már az LG-nél maradnál a márkahűség miatt (nyilván jobb kompatibilitással is indulsz:)) akkor szerintem innen vedd meg : http://ipon.hu/webshop/product/_lg_dp1wpbc/167204
    Pont ugyanannyi mint a pixmániánál ha jól látom 30 ropi és ebben a boltban azért több az emberek bizalma.

    Nah nézzük a WD kontra LG ügyet :) :

    Semmit nem tudok mondani, ugyanis vettem a fáradtságot és letöltöttem az LG oldaláról a specifikációt és azt olvastam benne, hogy bla bla bla ez mindent tud bla bla bla mindent lejátszik. Na már most a fájlrendszerekről még az apró-betűs részben se volt semmi úgyhogy ezt max az tudná megmondani aki már próbálta vagy maga az LG. A WD specjébe benne van az biztos ismeri az SMB-t és Wines megosztást is. Egy ilyen WD olyan 27-29 szóval ugyan annyiba kerül viszont cserébe szerintem jó ronda :D. Én a magam részéről PopcournHour párti vagyok, sajnos nekem nincs de már láttam sok barátomnál gondjuk nem volt még vele. Én pl. egyenlőre így 2 hét tv birtoklási idővel megelégedtem annyival, hogy vettem egy 1TB-os WD külső vinyót. Rátöltöttem a rengeteg sok filmet ami addig a gépemen állt és azt nézem azóta. Annyi problémám volt eddig vele, hogy DTS-t nem engedi át optikain se és kb 250 filmből nem játszott le kettőt (5.1 -es profilú h264-esek voltak azért).

    Apropó nem tudod véletlen, hogy firmwaret honnan lehet ehhez frissebbet szerezni? :D LG oldalán nah ott nincs és tuti adtak már ki újat mert külföldi oldalakon olvastam, hogy nem a 3.0.11 a legújabb verzió :D

    Üdv.:Z

  • ent

    őstag

    válasz ent #341 üzenetére

    DLNA:(, tudom, bocsi, én is benéztem!

    WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

  • HPAA

    őstag

    válasz ent #341 üzenetére

    most akkor a leírtak nállad működnek is ??? :Y
    szerintem nem "kellene" működnie , de ha igen az csak jó sokaknak

    ************* censored

  • zolika17

    csendes tag

    válasz ent #346 üzenetére

    Kicsit lemaradtam pár napot aztán mennyi post :D.

    Én csak azt nem tudom, hova dugjam a wifi stick-et. 5300-asomon csak 1 usb hely van elvileg a médiatárolónak. Elképzelhető ha rádugok másik wifi sticket működőképes lehet? azért is érdekelne ez jobban, mert ugye szeretnék szoftvert frissíteni, korábban írtad, hogy ha van net tölti magától. ez nagyszerű is lenne. Csak hogyan kössem netre (Csak AV kompatibilis elvileg).

    Bárki aki tudja, hogy lehet ezt megoldani nyugodtan szóljon közbe :D.

    Köszi
    Üdv.:Z

  • HPAA

    őstag

    válasz ent #346 üzenetére

    2. számítógép/NAS-(wifi/kábel)->router-(kábel)->TV

    én ezt használom , mióta megvan az 5500-as lg-m
    a kérdésem arra irányult , hogy 5300-nál hogy oldható meg amit leírtál dlna nélkül
    mivel ahhoz nem tudsz LG Wifi stick-et tolni csak a Wireless AV link csatlakozóját
    azon keresztül tudsz fogadni bármilyen hálózati lejátszórol adatfolyamot ?

    ************* censored

  • szegto

    senior tag

    válasz ent #316 üzenetére

    Üdv.
    Először is BUÉK minden fórumozónak.
    Lett egy LG 32LE5300-as LED tvm. Olyan kérdésem lenne, hogy ha külső winchestert szeretnék kötni a gépre filmnézés céljából az megoldható? Csak azért kérdezem, mert a külső vinyómnak 2db usb vége van, a tvn pedig csak egy aljzat. Esetleg usb hubbal ez megoldható? Vagy csak pendrive-al próbálkozzak?
    A vinyó hasznosabb lenne.....
    Köszi a válaszokat.
    Üdv

  • Brain75

    senior tag

    válasz ent #186 üzenetére

    Szia

    Nekem volt egy 42LE7500-as TV-m és az is ezt csinálta.
    Az oldotta meg a problémát hogy csináltam a TV-n egy gyári beállítás visszaállítást és utána megszűnt a dolog.
    Sajnos ez szerintem szoftver probléma de utána soha nem jött többet elő és több mint 2 évig megvolt a TV.

    Üdv

    /LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

Új hozzászólás Aktív témák