Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz lapa #748 üzenetére

    tudom, hogy megint féloff, de szerintem nagyon tanulságos volt a fent vázolt kísérletem.

    ahogy írtam szombat este raktam rá a világítást egy párszor már mélykisült, messze nem 100%-os, 110Ah autóakksira.

    az akksi elé egy komolyabb elektronikával és hőmérő szenzorral ellátott mppt napelemes töltő van kötve, az akció előtt legalább két hétig rá volt engedve az akksira egy 90w notebook táppal, azaz folyamatosan regenerálta (feszültségtüskékkel szulfátmentesítette). szombat este le lett húzva a noti töltőről.

    az autóakksi a teszt alatt külső környezeti hőmérsékleten tartózkodott, és lényegében a lakás összes világítása erről volt hajtva (12v ledek 40w, 30w, 12w, 12w, 3w, 3w, valamint utolsó két éjszaka 6w folyamatos terhelés).

    a kezdő 13,0v ma hajnalra 11,4v lett, majd a 40w led bekapcsolása után 3 perccel feladta a küzdelmet, a mélykisülés-védelem 10,5v-nál letiltott.

    a most nem játszó, még nem ledes világításokkal és egyéb tervezett fogyasztókkal ez az 5 nap inkább 4 nap lesz csak, de mivel a tesztidőszak alatt normál módon használtunk mindent szerintem ez is szuper. pláne, hogy az év legsötétebb időszakáról van szó, délután 5-től 8-ig, 9-ig mentek a nagy lámpák, sokszor mindkettő (csak ez a két lámpa 70w).

    ez az áthidalási idő szerintem impresszív, elég ritka az ilyen hosszú áramszünet. sajnos a töltésvezérlő nem logolja a kimenő áramerősséget csak a bemenetit (napelem ill. notebook táp), így nem tudok szép grafikonokat csinálni a fogyasztási szokásokról.

    a másik amit látni kell, hogy az autóakksi nem a legjobb erre a célra, 1-200 ilyen teljes kisütés megöli simán. meg persze a töltöttségi fok is más lesz, ha csak lassan csurog bele az áram a napelemből ilyen borús időben.

    mindezektől függetlenül a rengeteg számolgatás végül igazolódott, a dolog az elvárásoknak megfelelően műx. remélem rövidesen sikerül felbarkácsolnom a tetőre a paneleket és akkor kiderül mennyi fotont sikerül a drauton bevinni a lakásba.

Új hozzászólás Aktív témák