Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mckangi

    senior tag

    válasz Svédország #2061 üzenetére

    Rossz a kábel.

    Olvass vissza egy pár hozzászólást pontosan én is így jártam.
    Olyan kábelt vegyél aminek van neve.
    Mióta beszereztem egy fapados Valueline kábelt (ez a legolcsóbb) azóta az Akira csúcsszuper 😀hd ready tv-men full-hd-ben nyomom pc-ről a gamét.
    Igaz a kép körben kb fél centit hiányzik.

    Arra figyelj, mikor vásárolsz, hogy a következő specifikációkat tudja
    " High Speed "
    " with Ethernet "
    " backward audio channel "

    Az utolsó nem biztos, hogy pontosan ez, már nem emlékszem.
    A high speed -et nem összekeverni a high quality -vel!

    Az enyém teljesen meztelen (csomagolatlan) volt, csak két helyen műanyag pánttal összefogatva ,meg egy fehér papír szalag ráragasztva .
    Nem mindig 2x 3x drágább a jó.

    Poco F3

  • mckangi

    senior tag

    válasz Svédország #2065 üzenetére

    Sok utána olvasás után mint kiderült, a felső kategóriás hdmi kábel ugyanúgy lehet nem megfelelő mint bármelyik más mezei kábel.
    A kábel ára vagy minősége nem befolyásolja azt, hogy az adott eszközhöz (megjelenítőhőz) és adott géphez (laptop) jó lesz e.

    Mindig a kábelre írt paraméterek a fontosak.
    Még az sem igazán fontos, hogy 1.3 vagy 1.4-es verzió.

    Macbook rendszerét nem ismerem teljesen (linux alap),de windowsnál a videokártya képernyő detektáló képessége miatt nem mindegy hogy az adott kábelen keresztül milyen jelet tud érzékelni.

    Vga-val meg teljesen mindegy javarészt, hogy milyen a gép és a megjelenítő.
    Annál annyira "fapados" az átvitel.

    Hdmi-nél viszont nem mindegy.

    Ezt olvasd el.

    Némely hdmi kábel csomagolására a minőségétől és árától függetlenül rá sincs irva, hogy "for pc". Nem véletlenül!!

    Az új tv-n a Dell lehet azért nem megy, mert:
    A windows és a tv hdmi bemenete közötti hdmi kábel elégtelensége illetve a Dell képernyő felbontása talán túl nagy ( azért nincs kép rajta, mert kevés a kábel sávszélessége illetve nem egyezik a tv és a laptop felbontás/freki párossal.)

    A másik laptopon meg ezért van kép hang nélkül, mert adott felbontás mellett ennyit tudott átvinni a kábel.

    A Macbook a rendszere miatt még azért működhet, mert az apple (linux) képes akár a bios-ból is hardvert detektálni, a windows teljesen szoftveres rendszerével ellentétben. Adott felbontás és frekvencia mellett. Ami ilyen szempontból egyenértékű egy konzollal vagy beltéri egyseggel, tv box-al.

    Személy szerint én még mindig a kábel csere mellett döntenék.

    [ Szerkesztve ]

    Poco F3

  • mckangi

    senior tag

    válasz Svédország #2094 üzenetére

    Örülök ,hogy tudtam segíteni !
    Használd egészséggel ! :D

    Poco F3

Új hozzászólás Aktív témák