Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nesh144

    csendes tag

    Sziasztok!

    Bízom benne, hogy meg tudjátok osztani a tapasztalataitokat.

    Az fogalmazódott meg bennem az, hogy mennyibe kerülhet egy olyan épület, amely csak tartószerkezetig készül (alap, falak, terő, ablakok) valamint, hogy lehetséges-e manapság csak eddig építtetni, innentől kezdve pedig magának csinálnia az embernek.
    Arra lennék kíváncsi, hogy egy erősen felújítandó, szerkezetileg jó használt házhoz viszonyítva mennyiben tér el ennek az ára. Tégla és könnyűszerkezetes árak is érdekelnek, ha vannak tapasztalataitok.
    Ha lehetséges a telekárat valahogy különítsétek el, mert az már lenne az építkezéshez.
    Sidenote: családomban sokan jártasak az építőipar bizonyos területein (fűtés, gáz, villany, burkolás, asztalos), én pedig magasépítő technikusként végeztem (amit nem kamatoztatok túlzottan, de mai napig előveszek 1-1 tervet ArchiCAD-ben). A szerkezeteken kívül minden dolgot meg tudnánk oldani jó minőségben.

    Előre is köszi mindenkinek a választ!

  • nesh144

    csendes tag

    válasz nesh144 #136541 üzenetére

    Sziasztok,

    #136542 csababarca
    #136543 macilaci78
    #136545 tyielow

    köszönöm szépen a tanácsokat, lényegében én is így láttam reaálisabbnak a dolgot, hogy használt ház jó tartószerkezetekkel. Mindenképp visszaigazolás, amit írtatok és nagy hála nektek!

    Mielőtt azt gondolnátok sokan, hogy csak kontárkodni szeretnénk, tudni kell, hogy már jó pár lakás felújításon, 2 éve teljes tetőcserén (mi magunk csináltuk, falun, senkit sem érdekelt) és 2008-ban egy egész családi ház felépítésén til vagyunk már, szóval van releváns tapasztalat (plussz ugye más munkák, meg a "képzettségek")

    Következő kérdésem: ugye itt már beépített közművek vannak, miket kell engedélyeztetni?
    Nagyvonalakban így oszlana meg az általam gondolt munkamegosztások:
    - Villany: szerelését mi magunk csinálnánk egy villanyszerelő segítségével, viszont ha jól sejtem ezt kötelező/ajánlott engedélyeztetni, felülvizsgáltatni utána? (Erre is lenne ismerős, aki a mi általunk végzett munkát egyébként át tudná venni)
    - Víz: ha jól sejtem ezt úgy módosítom kb ahogy akarom
    - Fűtés / Gáz: A fűtés (padló, radiátorok, csövek) kiépítését megcisnálhatjuk mi? A gázkazán cseréhez pedig gondolom kell a szaki aláírása (meg ezt magunknak amúgy se mernénk)

    Plussz kiszemelt házaknál van 2-3 akár 4 db kémény is. Ezekre kell engedély az elbontásra?

    Köszönöm! :R

  • nesh144

    csendes tag

    Sziasztok,

    30-as téglából épült Kádár kocka esetén a terveink szerint a nyílászárók cseréjekor a helyeiket is megváltoztatnánk.

    Sok cég foglalkozik utólagos áthideló behelyezéssel, de ez pontosan mivel jár? Ablakok helyei és méretei is változnának, kell rá engedély?

  • nesh144

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott egy ház, amit már 2000-es években elkezdtek építeni, viszont nem fejezték be. Falak, tető állnak, csatorna, víz benne, a villany bent, de azon van még szerelni való.

    Gondoltam, hogy ajánlatot teszek a tulajnak, azonban tájékozódnék az ilyen helyzetekre vonatkozó jogszabályokról előtte, de a neten nem nagyon találtam semmit (google nem volt most a barátom). Esetleg aki jártas ilyen témában tudna küldeni pár infot és forrást?

    Valamint ilyen épületekben mi lehet a buktató? Akár jogilag, akár szerkezetileg.

    Egyébként ránézésre jó állapotban van, de nyílván átnézetném egy jó szakemberrel a vétel előtt.

  • nesh144

    csendes tag

    válasz dellfanboy #140288 üzenetére

    jogilag sokminden. pl. engedellyel epult?
    Igen.

    van ra lakhatasi?
    Nincs. Engedély megújítása kérdéses a fejemben, amit nem ismerek, erre kértem elsősorban tanácsot. :)

    de ha lesz szakember akkor nemtom, mi mit segitsunk igy latatlanba? :U
    Ha az első szövegemből nem lehetett érteni, akkor a célom az, hogy mielőtt tényélegesen fizetek a szakemberért és ajánlatot tennék, tájékozódnék a ráeső jogszabályokról. :)

    szerkezetileg meg be van vakolva? ha nincs az tok jo, latni mindent, futes volt? beazas nyomai?megsullyedes.
    "Szerkezetileg" meg máshogy sincs bevakolva, 4 fal, födém, tető, aljzat (fűtés, víz, csatorna). Megsüllyedés, beázás nem volt feltűnő pár 10 perces nézegetés alatt.

Új hozzászólás Aktív témák