Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csababarca

    őstag

    válasz nesh144 #136541 üzenetére

    Legegyszerűbb ha kérsz árajánlatokat munkadíjra villanyszerelőtől, gépésztől, burkolótól, festőtől, szigetelésre, gipszkartonos aztán lehet matekozni.
    Ha nem kell a munkadíjért fizetned, szerintem alsóhangon 10 milliót meg tudsz spórolni ezeken.

    Ha nincs hitel, akkor lehetséges, ha van hitel akkor a számlák miatt kellene szaki.

    Én is most ezzel szívok, kellene még jópár számla, de már majdhogy nem végeztünk.
    Úgyhogy most matekozunk, meg gondolkozunk, hogy tudunk még elégséges mennyiségű számlához jutni.

    iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz nesh144 #136541 üzenetére

    Szerintem nem korrekt az összehasonlítás, egy használtan vett ház árának része a telek. Ha a telket piaci áron levonod a vételárból, akkor a használt ház ára torz lesz, nem a reális értéket fogja mutatni, hanem alacsonyabbat.

    Én a mai világban ennyi segítséggel egy olyan használt házat néznék, aminek az alaprajza a legközelebb áll az elképzelésemhez, a fekvése megfelelő és a tetőszerkezethez nem kell hozzányúlni és eladnám a meglévő telket.
    Aztán szétverni, hőszigetelni, elektromos hálózat, fűtés, víz, szennyvíz, festés.
    Valúszínűleg olcsóbban kijössz, mintha a meglévő telekre építkeznél. Cserébe lehet, kötnöd kell némi kompromisszumot.

    Amúgy a gáz, villany, fűtés esetében nem elég, ha valaki meg tudja csinálni, kell a pecsét is. Persze ha regisztrált szerelő, akkor nincs gond, de ha nem, akkor kell egy olyan regisztrált szerelő, aki hajlandó a kalákában elvégzett munkáért is satuba tenni a saját szerszámát.

    De igen, építő cégektől kérj be ajánlatot. Kész falak alatt mit értesz? Homlokzati hőszigeteléssel, vakolással, külső, belső festéssel együtt?

    Arról nem is beszélve, hogy egy újépítésű háznak a jelenleg hatályos szabályoknak kell megfelelnie, míg egy korábban épült átalakítása során jóval rugalmasabb a történet.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • tyielow

    aktív tag

    válasz nesh144 #136541 üzenetére

    Szia. Mi így újítunk most házat. Szerkezetig visszabontottunk (Szerelőbeton és falak voltak meg). Aztán Új tetőszerkezet, tetőfedés, nyílások és nyílászárók. Aljzat rétegrend + menyezet, padlástér, ill. villanyszerelés, burkolás, festés még ránk vár. A probléma, hogy a világ összes ideje nem elég. 1 éve csináljuk. Amúgy alsó hangon kb. 15-20 milliót spórolunk munkadíjakon.

    [ Szerkesztve ]

    YouTube: toty1ka

  • A Zéé

    addikt

    válasz nesh144 #136541 üzenetére

    Nehéz kérdés, és nincs is rá ilyen általánosan megfogalmazható, mindenre érvényes igazság.
    Az egyszerűsített bejelentés ügymenete nem tudom hogy megy, azt elvileg az ilyen kalákák kedvéért hozták be. De rendes építési engedéllyel új építést biztos nem tudtok így megcsinálni. Vagy csak úgy, ha vannak cégek, akik tudnak mindenféle nyilatkozatokat adni a kivitelezésről.
    Azt sem szabad kifelejteni, hogy az 5%-os áfa csak akkor él, ha generálkivitelező csinálja az új építést.
    Illetve ha az ilyen mindenféle támogatott hitellel csináljátok, akkor megintcsak nem megy így, mert ahogy mondták is, kellenek a számlák. Szabad felhasználású hitelből lehetne csinálni, ami drágább.
    Nagyon nem mindegy a lokáció sem. Felénk 30-33m környékén mennek a felújítandó kádárkockák. Egy építési telek 14-15m, viszont egy hasonló méretű 90-100m2 alapterületű épületet nem húzol fel szerkezetkészen még bruttó 15m-ből.
    Egy átlagos kivitelezésnek amúgy kevesebb mint a fele a szerkezetépítés.

    Hozzád hasonló helyzetben én is inkább egy szerkezetileg ép, már meglévő épületre szavaznék, persze az alaprajzilag több kötöttséggel jár.

    [ Szerkesztve ]

    Just a simple Lineman...

  • nesh144

    csendes tag

    válasz nesh144 #136541 üzenetére

    Sziasztok,

    #136542 csababarca
    #136543 macilaci78
    #136545 tyielow

    köszönöm szépen a tanácsokat, lényegében én is így láttam reaálisabbnak a dolgot, hogy használt ház jó tartószerkezetekkel. Mindenképp visszaigazolás, amit írtatok és nagy hála nektek!

    Mielőtt azt gondolnátok sokan, hogy csak kontárkodni szeretnénk, tudni kell, hogy már jó pár lakás felújításon, 2 éve teljes tetőcserén (mi magunk csináltuk, falun, senkit sem érdekelt) és 2008-ban egy egész családi ház felépítésén til vagyunk már, szóval van releváns tapasztalat (plussz ugye más munkák, meg a "képzettségek")

    Következő kérdésem: ugye itt már beépített közművek vannak, miket kell engedélyeztetni?
    Nagyvonalakban így oszlana meg az általam gondolt munkamegosztások:
    - Villany: szerelését mi magunk csinálnánk egy villanyszerelő segítségével, viszont ha jól sejtem ezt kötelező/ajánlott engedélyeztetni, felülvizsgáltatni utána? (Erre is lenne ismerős, aki a mi általunk végzett munkát egyébként át tudná venni)
    - Víz: ha jól sejtem ezt úgy módosítom kb ahogy akarom
    - Fűtés / Gáz: A fűtés (padló, radiátorok, csövek) kiépítését megcisnálhatjuk mi? A gázkazán cseréhez pedig gondolom kell a szaki aláírása (meg ezt magunknak amúgy se mernénk)

    Plussz kiszemelt házaknál van 2-3 akár 4 db kémény is. Ezekre kell engedély az elbontásra?

    Köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák