Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eszmilan

    tag

    válasz varsam #72470 üzenetére

    Kondenzációs kazánnal tudsz radiátor + padlófűtést csinálni.

    Külső falakra 10 cm grafitos EPS minimum, de ha van rá lehetőség, akkor 15 cm.

    Te a tetőgerendáknál nem a cseréplécekre gondolsz? Mert ha a "szaki" szerint 10 év van hátra a tető szerkezeti fáinak, akkor én inkább azoknak a cseréjén gondolkodnék első körben, nem várnám meg, amíg az új fűtésemre rászakad a tető.

    230 V és gyengeáram külön csatornában.

  • ALI_G

    veterán

    válasz varsam #72470 üzenetére

    Neten van egy csomó jó cikk, amik segíthetnek. pl itt egy.
    Nekunk mennyezet futes es padlo temperalas van minden helyisegben. Nagyon komfortos. A mennyezetet lehet huteni nyaron, ami sokkal jobb mint a klima. Nekunk kutvizrol megy egy mindossze 360 W-os szivattyurol (+keringteto), es emlekeim szerint 8 kW hutesi teljesitmenyu. Korabban irtam kalkulaciot a topicban.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz varsam #72470 üzenetére

    Nem tudom, nem emlékszem, mit mondtak itt pince, lakás alatti tároló mennyezetére, de volt már róla szó.

    A lényeg, hogy a kazán és a fűtés közé rakj be hőcserélőt, egyet a padlófűtéshez, egyet a radiátorhoz. Ha a kazán és a hőcserélők közé raksz egy hőtárolós tartályt, az még jobb. Erre a tartályra tudna rádolgozni a napkollektor is.
    Termosztátok: szintenként és/vagy fűtési rendszerenként külön-külön.

    Játszhat padló+mennyezet+fal is, de én a mennyezetfűtésben nem hiszek a fentebb említettek okán.
    Padlófűtésen teljesen más a hőérzet, nem tudok jól aludni egyszerűen és nem egyedi eset vagyok. Laktam már padlófűtéses és radiátoros szobában is kerámia, szőnyeg, laminált padlós hálószobával is. Mennyezetfűtéssel nincs tapasztalatom, csak nem hiszek benne. A mennyezethűtésnek viszont látom értelmét, de szerintem egy klímával jobban jársz.

    Kívülre annyit illene rakni, mint a szomszédok, hogy egységes legyen a homlokzat. Ha tudod, mennyi, majd lesz vélemény, hogy elég-e.

    HMV-nél kint van a tetőn a napkollektor, a fűtetlen, szigeteletlen padlástéren keresztül megy a vezetékben a folyadék a lakótérbe. Jártam már úgy, hogy egy 20 lakásos társasház padlásán vitt vezetékes ivóvíz fagyott meg a csőben és a leszállóág összes lakása észrevette, Szegeden. Vagy fagyállót teszel bele és akkor a HMV-t egy hőcserélőn keresztül állítod elő, vagy fagyban leengeded ezt a rendszert és nem használod. Nálunk az utóbbi van, ez volt olcsóbb, szüleim kettecskén élnek vidéken. Egy barátomék olyan rendszert építettek ki, amit télen sem kell leengedni, náluk a 4 gyerek is otthon van még, megérte beruházni.

    Érteni én is csak annyit értek, amit itt olvastam, meg láttam eddig. Beszéljetek azzal a baráttal, illetve sok rendszernek vannak marketingvideói például rétegrendekkel.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák