Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mezis

    nagyúr

    válasz philoxenia #65225 üzenetére

    Moszkvától északra 120km-re. Górod Dubna .

    runner 125:
    Csak jó tapasztalatom van egy 32 éve jól megépített padlófűtéssel. Tetőtérbeli radiátorokba megy az előremenő, a visszatérő meg a földszinti padlófűtésbe. Kezdetben csak műanyag padlóval terítettük be, tartva az alulfűtéstől. Ma már laminált parketta borítja és szőnyeg is akad rajta. SK csináltuk, 10 cm.es csőtávolsággal, "mákostekercs" alakban (az előremenő és a visszatérő egymás mellett halad, középen forduló).
    Vigyáztunk arra, hogy ne legyen megtörés. Pár évvel ezelőtt hálózati vízzel átmostam a radiátorok rozsdásodása miatt. Északi falam van, de kisebb a gázszámlám, mint akinek mindkét oldalról fűtött fala van, de csak radiátoros a fűtése.
    Szomszédomnak minden baja van a hasonló fűtési rendszerével, nem akar a földszinten elegendő meleg kialakulni. Tettek már be neki hőcserélőt, plusz szivattyút,... Nekem csak a C21-es szivattyúja nyomja.

    Anno mondták, hogy a polipropilén csövön keresztül állandóan levegősödik. Nekem nem. Mondják a szálló port.
    Ezt bizonyára precíz részecske számlálóval ki lehetne mutatni, de az ablak alatti radiátorok környékén meg látszik is a nyoma......

    [ Szerkesztve ]

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák