Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz DopeBob #10652 üzenetére

    buktatók:
    1. A kivitelező dolgozóinak trehánysága, nemtörődömsége, hozzá nemértése.
    2. Építőiparban a centi eltérés már tökéletesnek számít
    3. nem értik meg az igényeidet
    4. szerintük nem lehet megcsinálni
    5. ha meg lehet csinálni akkor 5× annyiba kerül

    Tanács:
    1. szerezz be xanaxot, mert ha idegesen viselkedsz, akkor nem hallgatnak rád
    2. jobb ott sem lenni, mert ha látod, hogy mit csinálnak, akkor kiakadsz
    3. költségvetéshez minimum rakj +20%-ot és még egy millát
    4. kiadásokat becsüld jóval nagyobbra
    5. a terv, engedély és pénz legyen meg, mielőtt kivitelezőt keresnél
    6. legyél kemény, és követelj minőséget
    7. a hibát ne javíttassad, hanem bontassad vissza

    Integra március óta felújít, olvasd vissza a hozzászólásait.

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • adm

    őstag

    válasz DopeBob #10652 üzenetére

    sok minden elhangzott, de az első és manapság talán az egyik legfontosabb nem...

    pedig ha korlátozott forrásokkal rendelkeztek, akkor különösen nagy szerepe van az előkészítésnek. nagyon alaposan mérjétek fel és gondoljátok át az igényeiteket, lehetőségeiteket és ne csak néhány éves távlatban. gondoljátok végig hogy valóban mire van és lehet szükségetek, mit tudtok most és várhatóan a jövőben rááldozni, milyen esélyetek van befejezni vagy megtartani egy újabb válság vagy munkanélküliség, tartós betegség, a tervezettnél több gyerek stb esetén.

    ezek alapján már lehetséges egy reális előzetes költségvetést kalkulálni. sokan bele esnek abba a hibába hogy az építkezésnél csak szigorúan a telket, építőanyagot, és a munkadíjat számolják. rengeteg plusz költség fog felmerülni, akár az engedélyeztetés vagy építkezés alatt, akár a munka közbeni lakhatás és a nem tervezett munkák, költözés, berendezés ára, ami a végén akár (több) milliós tétel is lehet.

    végig kell gondolnotok, hogy ti mennyit tudtok vagy akartok dolgozni az építés folyamán. a hagyományos megrendelő szerepkör nyilván egyszerűbb, de drágább vagy aktívan részt akartok venni benne. sok utánajárással és munkával megspórolható némi pénz.

    a családi ház tervezés jó esetben nem a kockás pappírra felrajzolt "álomház" megrajzolásával kezdődik. érdemes bevonni a kiszemelt építészt már a telek kiválasztásába. tud segíteni abban, hogy az elképzelések és a tervezett ház passzol-e a telekhez, környezethez. ha ragaszkodtok egy adott környékhez, akkor érdemes olyan építészt keresni aki azon túl hogy képes a kiszemelt stílust/minőséget produkálni a helyszínt is ismeri.

    nem biztos hogy ez a legjobb időszak az építkezésre, ezért érdemes lenne a meglévő házak között is szétnéznetek. ha mégis az építkezés mellett döntötök, akkor a jövőre gondolva érdemes egy könnyen és olcsón fenntartható, kompakt, de könnyen bővíthető, átalakítható és fejleszthető házban gondolkozni. ha korlátozott a költségvetés, akkor érdemes a fixen beépített vagy csak nagy kompromisszumok árán cserélhető elemekre koncentrálni. pl: általában a berendezés egy részét később is meg lehet venni még a tábori körülmények kialakulása nélkül is, de egy korszerű és takarékos fűtésrendszert utólag nehéz megoldani.

    a konkrét építőanyagok, szerkezetek, részletek és a megvalósítás egyelőre másodlagosak. mindenképp a lehetőségek és igények felmérésével kell kezdeni az építkezést.

    16core - 32thread - 64gb

Új hozzászólás Aktív témák