Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brazso

    tag

    Sziasztok,

    nyáron költöztünk egy cirka 50 éves óbudai családi házba. A házhoz tartozik egy 24m2-es (6m x 4m) pincehelyiség, aminek az aljzatát szeretném rendbe hozni. Igénytelen az aljzat felülete, porzik, kiállnak a kavicsok. 5-10cm-es magasságú betonból áll (meg van bontva egy részen ahol régebben lépcső volt), alatta sok homok. Rábetonozásra sajnos nincs elég belmagasság, műanyag ajtó is útban van. Alapból száraz pince, de egy őszi esős napon a lábazatnál beázott, a vízszigeteléssel (ha létezik) gondok vannak.

    Mit lehet vele tenni? Műgyantázni egy ilyen felületen feltételezem nem lehet, ráadásul időnként betörhet a víz. Feltörni az aljzatot és újra lebetonozni? Bonyolultabb rétegrendet kell alkalmazni a vízszigetelés miatt, mint a mostani. Ötlet, esetleg ajánlott kivitelező? Kértem 3-4 ajánlatot cégektől, de nem kaptam választ. Sajnos ez már akkora munka lenne nekem, amit autodidakta módon nem tudok magam megcsinálni, szakembernek meg talán nem éri meg. Fűthető a helyiség, de leghamarabb tavaszra tervezném, amikor már lehet betonozni.

    Unus pro omnibus, omnes pro uno

Új hozzászólás Aktív témák