Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fi:zi'k

    nagyúr

    Eddig csak tapéta ügyben írogattam főként, de addig-meddig beszéltük az asszonnyal, hogy ha már úgy is fel van forgatva a festés miatt lakás akkor 7 év után teljesen rendbe tesszük. Ebből fakadóan "beköltözök" a topikba a következő 2-3 hónapra. Legalábbis remélem, hogy nem lesz több. :))

    Ami a felújítás során biztosan lesz:
    - elektromos hálózat rendbetétele, újravezetékelve
    - parketta/pvc felszedése, laminált padlóra és járólapra
    - új fürdőszoba + wc cseréje
    - bejárati ajtó cseréje biztonsági ajtóra
    - klíma
    - tapétatenger megszüntetése, glettelés, festés

    Ami még kérdéses:
    - redőny
    - radiátorok cseréje
    - konyhabútor cseréje

    Mivel így is tetemes össze lesz a felújítás, amit lehet mi csinálunk meg. Amihez biztosan szakit hívok, az a villany, vizesblokk, ajtó és a klíma. A többit igyekszem én megoldani. Ennek az is az oka, hogy mivel nem tudunk effektíve kipakolni a lakásból/szobákból és itt is élünk közben, lassabban haladnak a dolgok. Ehhez meg nem hinném, bármelyik szaki szívesen igazodna.

    Az első fontos kérdésem az lenne, hogy milyen sorrendben érdemes csinálni, mit vegyünk előre?
    Jelenleg az egyik félszobában van levakarva a tapéta és elkezdtem a glettelést. Durván 5-6 m^2 van kész, és bár mestervizsgán nem biztos, hogy átmennék vele, elsőre egész tűrhető lett szvsz.

    A burkolás esetén tudok itt vkitől kölcsönkérni, esetleg bérelni, parketta és csempevágót? Vagy tudtok ajánlani vmi helyet?

    96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Új hozzászólás Aktív témák