Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murphistic

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nem sok hozzászólást találtam az eXtensible Host Controller meghajtóról, úgyhogy gondoltam megkérdezem, hogy találkoztatok-e valamilyen problémával a Microsoft implementációjával Windows 10-en?
    Használ valaki közületek Intel drivert Windows 10-en és ha igen ajánlott-e felrakni?

    És most jöjjön, hogy hogyan merültek fel ezek a kérdések :) :

    Egy Lenovo E550-es laposom van i5 5200U-val és CPU-Z szerint Broadwell-U PCH L-P déli híddal (gondolom valamilyen Mobile 9x chipset), amin most a Windows 10 1803-as változata fut és egy 2TB-os Seagate lemezt szerettem volna külső tokban használni.

    Először egy Axagon EE25-XS6B SLIM ALU boxba raktam, amiben Asmedia ASM1153E vezérlő van:

    Ezzel annyi gond volt, hogy néha eldobálta a kapcsolatot. Egy másik box másik lemezzel probléma nélkül működött, úgyhogy a boxra gyanakodtam.
    Ekkor került hozzám az i-tec MySafe USB 3.0 AluBasic és ebben egy JMicron JMS 567 chip van.

    Ez már nem dobálta el annyiszor a kapcsolatot, viszont egy fájlmásolás közben tönkretette a lemez MFT tábláját. Furcsa volt, hogy nem dobta el a lemezt, csak a fájlmásolás volt sikertelen. Lemez eltávolítása és újracsatlakoztatás után a Windows már formázni szerette volna a lemezt.

    A hétvégén tesztelgettem egy kicsit és sikerült feltennem az Intel Windows 7-es driverét is, bár az nincs aláírva Windows 10-en és nincs UASP sem.

    Eddig erre jutottam:
    | Intel driver - nincs UASP | Microsoft driver - UASP
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    AsMedia | Működik (az egyik porton lassabb) | A gyengébb porton használhatatlan - állandóan eldobája, a másik porton néha lefagy a másolás és megfogja az Explorert
    JMicron | Működik | Működik - bár néha lassan ismeri fel a gép és persze ez a kombináció vágta tönkre az MFT-t

    A leginkább az a furcsa, hogy a portok fizikai állapotára gyanakodtam, de a két driver eltérően viselkedik. Olyan mintha az Intel drivere tudna valamilyen hibajavítást vagy csak jobban kezelné a vezérlőt.

    USB 2 módban a Microsoft drivere is működik UASP módban. Próbáltam leellenőrizni az USB 3-as érintkezőket, de a vicces, hogy szerintem a jobb oldali van rosszabb állapotban, de az viselkedett stabilabban a tesztben.

    Arra jutottam, hogy tartósan átkapcsolom a portokat USB 2 módba és úgy fogom használni a Microsoft driverével. Bár muszáj lesz még másolás - olvasás CRC tesztet futtatnom, mert az AsMedia - USB 3 kombó már korábban is okozott olyat, hogy a fájlt hibásan olvasta vissza. Meg kicsit sajnálom is, hogy ugrik az USB sebessége...

    Szerintetek mit próbálhatnék még ki?

    Előre is köszönöm a válaszokat és bocsi a hosszúra nyúlt hozzászólásért.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz King Unique #4496 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat! Reménykedtem, hogy hátha találkoztál hasonló problémával, de hiába. Bár ez neked inkább szerencsés :).
    A kábelcsere megvolt az ASMedia boxnál, a JMicron chipeset csak a sajátjával tudtam használni, mert ahhoz USB A-A kábel kell és abból csak az az egy van.
    Azt hiszem már csak a Linux maradt a listáról, amit ki tudok próbálni, de előtte még próbálkozok, hátha újra elő tudom idézni, hogy a JMicron is hibázzon.
    Ha jutok valamire, megosztom.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz King Unique #4496 üzenetére

    Köszönöm a tippet King Unique!

    Ma sikerült kipróbálnom a boxokat Linuxon is. Még meghagytam az NTFS partíciót, de az olvasási teszt dd-vel hozta a Windowson mért eredményeket.

    Úgy tűnik a notebookom USB3-as portjaival van gond és a JMicron vezérlő mintha jobban tűrné, de nyugodtan javítsátok ki.

    ASMedia - jobb USB3 - huzamosabb adatátvitel után belassul

    ASMedia - gyengébb USB3 - teszt I/O hibával megszakadt

    JMicron - rendben lévőnek tűnik

    Sajnos nem találtam Intel által kiadott USB3 meghajtót Linuxra, pedig kíváncsi voltam, hogy itt is van-e eltérés. Habár a próbálgatások után már csak a jobb állapotban lévő porton hoz stabil sebességet az ASMedia box - Windows - Intel driver hármas.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Ueda #4499 üzenetére

    Köszönöm az infót! Ezzel csak az a gond, hogy gépcserével jár :) , mert a boxokhoz nem lehet külső tápot csatlakoztatni. Azt hiszem jegelem a témát, amíg egy másik géphez nem jutok.

    Kicsit off, de a táp témához köthető. Amíg használtam a régi Nokia 6300-as telefonomat, akkor történt olyan, hogy a notebook tápkábeléhez téve néha kilőtte a számítógépet. Hiába volt benne az akkumulátor is, olyan volt mintha kikaptad volna a konnektorból. Most vagy EMP is van a 6300-ban, vagy hibás az E550 tápellátása. Egyre kevésbé kedvelem ezt a notebookot

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák