Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Murphistic #4495 üzenetére

    Üdv!

    Nekem is van egy Lenovo laptopon Intel alaplapi USB 3.0 vezérlővel, szintén Windows 10 1803-as verzióval, de ilyen problémát USB 3.0 porton nem tapasztaltam ASM1153E és JMS567 chipes külső házaknál sem. Illetve a Windows 10-hez normál esetben eleve nem is kell külön USB 3.0 driver (én sem raktam fel), mivel natívan támogatja az USB 3.0 szabványt. Legalábbis az Intel és a VIA vezérlők esetében igen, max. esetleg pl. ASMedia alaplapi vezérlőnél lehet rá szükség. Sőt, pont ezért általában a hardver gyártójának weboldalán sem szokott Windows 10-hez külön USB 3.0 driver lenni, max. csak Windows 7-hez, mivel az utóbbi nem támogatja natívan az USB 3.0-t, ahogyan az UASP-t sem. Az UASP hiánya miatt pedig pl. külső SSD-knél a TRIM sem fog működni SCSI UNMAP parancs formájában, ami pont nem olyan régen volt letesztelve.

    A topik összefoglalójának gyakran ismételt kérdések fejezetében az adatkapcsolat megszakadásának (eldobásának) lehetséges okai is fel vannak sorolva, plusz azokra a megoldási javaslatok. Azokat lehetne ez esetben végigzongorázni és kipróbálni az ott leírtakat. Illetve lehetőség szerint másik gépen, másik operációs rendszerrel is kipróbálni a külső házakat. Már csak azért is, mert nem mindegy, hogy az adott hardver- és szoftverkörnyezet, vagy az USB-kábel / külső ház a hiba forrása. Ha esetleg a külső ház és más gépeken, akár másik operációs rendszernél is fennáll a probléma, akkor azzal sok mindent nem lehet kezdeni. Max. esetleg megpróbálni (saját felelősségre) frissíteni a firmware-t, aztán hátha javít a működésen. De az pl. ASMedia chipeknél az összefoglalóban részletezett módon kizárólag csak PID: 55AA azonosítónál lehetséges.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák