Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Murphistic #4495 üzenetére

    Üdv!

    Nekem is van egy Lenovo laptopon Intel alaplapi USB 3.0 vezérlővel, szintén Windows 10 1803-as verzióval, de ilyen problémát USB 3.0 porton nem tapasztaltam ASM1153E és JMS567 chipes külső házaknál sem. Illetve a Windows 10-hez normál esetben eleve nem is kell külön USB 3.0 driver (én sem raktam fel), mivel natívan támogatja az USB 3.0 szabványt. Legalábbis az Intel és a VIA vezérlők esetében igen, max. esetleg pl. ASMedia alaplapi vezérlőnél lehet rá szükség. Sőt, pont ezért általában a hardver gyártójának weboldalán sem szokott Windows 10-hez külön USB 3.0 driver lenni, max. csak Windows 7-hez, mivel az utóbbi nem támogatja natívan az USB 3.0-t, ahogyan az UASP-t sem. Az UASP hiánya miatt pedig pl. külső SSD-knél a TRIM sem fog működni SCSI UNMAP parancs formájában, ami pont nem olyan régen volt letesztelve.

    A topik összefoglalójának gyakran ismételt kérdések fejezetében az adatkapcsolat megszakadásának (eldobásának) lehetséges okai is fel vannak sorolva, plusz azokra a megoldási javaslatok. Azokat lehetne ez esetben végigzongorázni és kipróbálni az ott leírtakat. Illetve lehetőség szerint másik gépen, másik operációs rendszerrel is kipróbálni a külső házakat. Már csak azért is, mert nem mindegy, hogy az adott hardver- és szoftverkörnyezet, vagy az USB-kábel / külső ház a hiba forrása. Ha esetleg a külső ház és más gépeken, akár másik operációs rendszernél is fennáll a probléma, akkor azzal sok mindent nem lehet kezdeni. Max. esetleg megpróbálni (saját felelősségre) frissíteni a firmware-t, aztán hátha javít a működésen. De az pl. ASMedia chipeknél az összefoglalóban részletezett módon kizárólag csak PID: 55AA azonosítónál lehetséges.

    [ Szerkesztve ]

  • Ueda

    senior tag

    válasz Murphistic #4498 üzenetére

    Nekem USB3 -as bővítőkártyával (Ewent EW1039) volt ilyen problémám. Mindig kiírta, hogy gyorsabb sebességre is képes az eszköz. És annak ellenére is fennállt, hogy LC-Power rack, amin tápcsatlakozó (USB2) is van pluszban. Külső tápellátással (3,5 '' méretű rack) nem volt gond, azzal működött minden probléma nélkül. Hogy mi okozza nem tudom, mert először én is a visszafele kompatibilitás miatti zsúfoltabb/vékonyabb érintkezőkre gondoltam. De nem érintkezés, mert a mostani alaplapi USB 3 -al minden probléma nélkül működik, tápcsatlakozó nélkül, pedig bazi hosszú 1 méteres a kábel (lc-power 25u3xl) + alaplapról előre 50 cm a kivezetés.

    OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

Új hozzászólás Aktív témák