Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Zola007 #4476 üzenetére

    Egyrészt az erőltetett leállításnak pont az a lényege, hogy erővel leválasztja, leállítja akkor is a külső HDD-t, ha hagyományos módon nem lehetséges. Ez nálam eddig szinte mindig működött több Windows-verziónál és külső háznál egyaránt. Max. talán csak néha fordult elő olyan, hogy még az erőltetett leállítással sem lehetett megoldani. De akkor sem volt ez mindig feltétlen végleges állapot, mivel volt amikor X perc eltelte után már engedte a rendszer a leválasztást. Valamint az említett opció használatára sem mindig volt szükség, normál esetben anélkül is meg lehetett oldani a leválasztást, sőt akár a Windows beépített eszközével is. Egyébként ilyen leválasztási probléma nálam általában inkább akkor szokott előfordulni, ha hosszabb ideig aktívan (pl. torrent, böngészős letöltés, lejátszás, tesztelés) használva van a külső meghajtó, de akkor sem mindig. Ellenkező esetben viszont nem nagyon. Ha nálad minden esetben, mindig ilyen gond van és még az erőltetett leállítás sem használ, az eleve abnormális.
    Másrészt ezt a problémát nem feltétlen lehet a külső házra fogni, itt eleve inkább az adott szoftverkörnyezet és abból adódóan a külső meghajtót zároló folyamatok az oka ennek. Ilyen folyamat pedig nemcsak a System és az svchost.exe lehet, hanem olyan külső programok is, mint pl. egy antivírus szoftver, HDS stb. Tehát nem a külső ház akadályozza a leválasztást, hanem az OS és a programok, amelyek a háttérben még használják és zárolják a külső meghajtót, illetve a rajta lévő egyes fájlokat. Az pedig csak egy dolog, hogy nálad abban a hardver- és szoftverkörnyezetben állítólag nem lehetett leválasztani, ellenben más USB-tárolóeszközöket igen. Olyat viszont csak akkor lehet kategorikusan kijelenteni, hogy annál a külső háznál alapból ilyen leválasztási gond van, ha más gépeken, másfajta operációs rendszerekkel, akár másik HDD / SSD meghajtóval és másfajta fájlrendszerekkel is ezt produkálja minden esetben. Ha ezek nem teljesülnek, akkor max. azt lehet mondani, hogy csak abban a bizonyos környezetben fordul elő, illetve ott is csak alkalmanként.

    A Windows 7-nél azt eddig is tudtuk, hogy USB 3.0 porton nyilván annál is el lehet érni az USB 2.0-s értékeknél jobb eredményeket. Ennek feltétele, hogy képes legyen arra az adott USB-tárolóeszköz és a Windows 7-nél telepítve legyen a megfelelő USB 3.0 driver. Az OS ez esetben olyan szempontból limitálja a sebességet, hogy pl. nem támogatja az UASP adatátviteli módot. Amit egyébként a külső háznak is támogatnia kell chip és firmware szinten, valamint a chipnek SATA 6 Gbps alapúnak kell lennie a max. értékek eléréséhez.

    Az USB-chip pontos típusát általában szemrevételezéssel lehet a legbiztosabban megállapítani. A mellékelt képen pedig egyértelműen látszik a chipen az ASM1153E felirat. Tehát mégsem ASM1153, ami azért nem mindegy. Maga a firmware verziója (141126a1cc40) is amúgy inkább az előbbi vezérlőre enged következtetni. Az ASM1153E chipeknél általában PID: 55AA azonosító szokott lenni, a 1153-as azonosító ezeknél szokatlan, az inkább az ASM1153 változatnál jellemzőbb.

    Az MP Tool alapértelmezett azonosítóival és értékeivel nem kell foglalkozni, azok a(z) .ini kiterjesztésű konfigurációs fájlban eleve úgy vannak alapértelmezetten rögzítve. Ráadásul némelyik akár tetszőlegesen át is írható másra a fájl szerkesztésénél. Itt most az alsó sor a lényeg, ahol a portoknál megjelenik az eszköz és annak információi. Ez az előző válaszban linkelt screenshoton is jól látszik, ahol felül szintén ott van a Product ID: 55AA, de alul az eszköznél, a PID oszlopnál egyértelműen látszik a 1153-as azonosító.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák