Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz decoNTANK #100356 üzenetére

    autódiagnosztika kapcsán volt már régebben ilyen eset. Az ügyvédi iroda a márka jogi képviseletével lehet megbízva. A navval le tudnak szerződni, hogy végezzenek ilyen vizsgálatot (avagy a nav elküldi a fotókat az ügyvédi irodának szakértésre). Viszont nem tudom mennyire gdpr, hogy a "szakértő" megkapja az elérhetőségeket is és direkben megkeres, hogy úgymond téged képviseljen a megbízójával szemben és ezért felszámolja az emlegetett díjat és a megsemmisítés díját. Alapból a megsemmisítés díja az ügyvédi irodát terheli.

    Valsz a nav-tól is jött üzenet, hogy ellentmondasz-e a megsemmisítésnek, vagy akarod -e jogi útra vinni. Az ügyvédi iroda meg azt akarja, hogy hatalmazd fel őt jó pénzért. Valószínűleg a nav felé hivatalos úton érdemes jelezni, hogy jóhiszeműen jártál el és nincs ellenvetésed a megsemmisítésre (elvileg a navnak szóló kérdőívet is kaphattál). De nem a puma ügyvédjén kereszül, azok meghatalmazásával, mert úgy akkor tényleg jogosan kezdhet követelni pénzt a munkájáért. Szóval értőn el kell olvasni a dokumentumokat és különválasztani a navos és az ügyvédes részt.

    Nem tudom mennyire törvényes, amit csinálnak, de hogy nem etikus, abban biztos vagyok. De olvasd vissza az autodiagnosztikás történeteket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák