Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    Sziasztok!

    Spartan Jumbo III (van ahol Spartan Double Suspension néven szerepel) rollert vettünk a minap, gondoltam megosztom veletek a tapasztalatokat, miután sok itteni komment segített a kiválasztásban. Sajnos komolyabb roller sosem volt még alattam (kis koromban persze volt ilyen akkor divatos gagyi alu scooterünk, de az inkább csak vicc volt), így rendes összehasonlítási alapom nincs.

    A masina összeszerelésre elég masszívnak tűnik, kinézetre is pofás. A markolata nem az a gagyi "szivacsos", hanem kifejezetten jó fogású, ergonomikus gumi. Természetesen ez is lecsatolható és a kormányszárhoz rögzíthető.

    A nagy 20 centis kerekek és a teleszkóp meglepően jól teszi a dolgát, próbáltam díszburkolaton és persze nem úgy suhan az ember, mint aszfalton, de egyáltalán nincs az a "leszakad a vesém" érzés. Kisebb gödröket is simán veszi. Igazából lehet picit túl "puha" is a teleszkóp, ha ráállok a rollerre érzem hogy lesüpped enyhén a ~70 kilóm alatt, elsőre furcsa, de megszokható.

    Az összecsukása nagyon állat, egy pöcköt kell csak felhúzni. Masszívan tart teljesen a pöcök annak ellenére, hogy nem nehéz felhúzni, egyszer volt csak, hogy picit szorult talán és akkor erősebben kellett rántani, meglátjuk idővel milyen irányban változik.

    A fék kizárólag lábfék, na az nem sokat ér, rá kell erősen állni és akkor is elég hosszú a féktáv, satufékezni nem fog vele 200-al hajtva az ember. A lábfékes társainál mondjuk nem hiszem, hogy úgy rosszabb lenne, kétlem a koncepcióból - ilyen "fényes" gumik mellett - többet ki lehetne hozni.

    A Toldysport FlexPron gondolkoztunk még vételben a megvett modell mellett a tárcsaféke miatt, nem tudom az mennyivel tudna többet. Mivel nem száguldozni vettük, hanem egyszerűen csak közlekedni, nem érzem komolyabb fék szükségét, a bonyolultabb fékrendszerek inkább csak plusz hibalehetőségnek tűnnek nekem, ami elromolhat rajta.

    Egyetlen dolog van a Spartan Jumbo III-ban, ami kicsit zavaró számunkra, az a súlya, most mértem, a mérlegünk 5,6 Kg-ra lövi be. Nem tudom ez átlagosnak mondható-e, igazából nekem nem is nehéz, csak a barátnőmnek ez már azért nem az a kategória, amit a villamoson észrevétlenül felkap a vállára vagy letesz éppen a tömegben.

    20k-ért vettük, hogy alaposan körbejártuk a vásárlás előtt a lehetőségeket, szerintem nem csináltunk rossz vásárt vele.

    Ja igen, láttam, hogy sokan ráizgultak arra, hogy az Aldis masina felállítható összehajtva. Hát ez is, lásd a képeket. :)


    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák