Hirdetés

Aktív témák

  • intelfan

    aktív tag

    válasz tildy #1 üzenetére

    hali

    Amikor én kezdtem a fősulit (Kandó VM kar 2000-2003) akkor az volt a divat hogy mindenkit felvettek a fejkvóta miatt, ezután félévkor és az év végi vizsgáknál kiszórták az emberek 50%-át.
    Nem volt még kreditrendszer, tehát ha csak egy vizsgád is nem sikerült a januári vagy júniusi vizsgaidőszakkor, akkor az azt jelentette hogy viszlát jövőre találkozunk. Egy tankörben 35 első évfolyamosból jó ha 12-14-en jutottak el másodikba első próbálkozásra.

    Ma már ez a kreditrendszerrel azért könnyebb.

    Cégekről, munkáról:
    -Iszonyat nehéz mérnöki munkát találni. :(
    -Ma is nagyon nagy szerepe van az ismerősöknek a tudás mellett.
    -Sok cégnek túl magas elvárásai vannak, ez pl. a kedvencem: ''3 év hasonló területen szerzett gyakorlat'' Honnan legyen mégis? Amikor ált. speciális területekről van szó amivel nem találkozik csak úgy az ember.

    Van viszont egy jó próbálkozás a kooperatív képzés ami azt jelenti hogy 3. után céget kereshetsz magadnak (állásinterjú, önéletrajz küldözgetés stb., mintha munkát keresnél) és 4. évben heti 4 napot ott dolgozhatsz. Ez jó a cégnek mert olcsó képzett munkaerő és eldöntheti hogy alkalmaz-e majd. Jó neked is mert van zsé (netto 55-100+ ropi :) ), megismered a céget jobban képbe kerülsz az álláskereséssel kapcsolatban is, tapasztalatot gyűjthetsz lesz 1 év gyakorlatod.
    Ahogy tudom a szerencsés végzősök kb.25-30%-át felvették ahhoz a céghez ahol koopos volt ez azért nem rossz eredmény.

    [Szerkesztve]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

Aktív témák