Hirdetés

Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    Ma ajáánlottak a figyelmembe egy cikket:
    [L]http://www.nol.hu/Default.asp?DocCollID=155406&DocID=133932#133932[/L]
    Egy részlet belőle:

    SZÁZEZREK A TACCSVONALON? Mang Béla, az oktatási tárca felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára is megállapította: ?A felsőoktatási keretszámokat elsősorban a jelentkezők igényei, semmint a munkaerőpiac elvárásai határozzák meg.? Márpedig Magyarországon ? presztízsokokból éppúgy, mint az évek óta sulykolt kormánypropaganda hatására ? nagyon sokan akarnak diplomát szerezni, aminek következtében évről évre egyre nagyobb létszámú végzős évfolyamok kerülnek ki a munkaerőpiacra. 1990-ben még csak 24 100-an, az elmúlt évben viszont már 47 200-an végeztek a 18?24 éves korosztály tagjai közül a felsőoktatási intézményekben, és ez a létszám a következő években tovább fog növekedni. A rendszerváltást követően ? a keretszámbővítések hatására ? csaknem megháromszorozódott, napjainkra csaknem 400 ezerre nőtt a felsőoktatásban tanulók száma. Az oktatási intézmények a fejkvóta-rendszer keltette érdekeltségük miatt szinte minden jelentkezőt felvesznek valahová ? különböző kihelyezett karokra, nappali, esti, levelező tagozatokra. A jelenlegi kormányzati elképzelések is szorgalmazzák, hogy 2010-ben a fiatal korosztály minden második tagja járjon egyetemre, főiskolára. Akkorra viszont a diplomások száma jóval túllépi az egymilliót, így a pályakezdők jelentős része ? ez már most megjósolható ? kvalifikált munkanélküli lesz, vagy frusztrált, csalódott emberként valamilyen képzettségénél ?alantasabb? munkahelyen fog dolgozni, mert annyi diplomást még konjunktúra esetén sem lesz képes felvenni a munkaerőpiac. Kérdés: mi történhet a következő években ezzel a diplomás tömeggel?


    Ti mit gondoltok?

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    NAjó , hozzáteszek még egy kis adalékot.
    Úgy látom, ha valaki nem megfelelő főiskoláról egyetemről indul , akkor igencsak diplomás rabszolga lesz.(Van egy hely ahol már 3.-4. évben a cégek bejárnak a suliba emberhalászatra, és azok mákosak persze...Gondolom tudjátok melyik ez az egyetem...)
    Láttam már programozót dolgozni 60 ezer forintos éhbérért, minden szart neki kellett csinálni.És hogy miért nem emnt el onnét?Elment, idővel...De máshol is csak azt látta hogy mindenféle emberi salakanyagokért ki kell rakni még a lelkét is.
    A mostani munkahelyekre meg szupermanek kellenek.Akik profi mindenben , de a valóságban ''rabszolgának'' veszik fel őket.Kivétel persze van, de kevés:(
    Aztán meg csodálkoznak , hogy sok a depressziós:(

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • anaqer

    veterán

    válasz tildy #1 üzenetére

    A végén még örülnöm kell, hogy egy darabig még úgysem lesz diplomám... :U :(

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • TitiRii

    senior tag

    válasz tildy #1 üzenetére

    Hát igen.. ma már az éretségi is alap dolog,pedig régen nem igy volt.
    hogy mi lezs?
    tanulunk 26-28 éves korunkig hogy egy bolti eladó munkakört betölthesünk..
    én csak egy saját példát tudok felhozni:
    középsuli 1. végén volt egy srác akit 8 bol huztak, abba hagyta a sulit elment dolgozni a tescoba.
    nem rég találkoztam vele.az elmult 6 évben mást sem csinált mint különfél hipermarketekben árut töltött fel,bevásárlo kocsikat gyüjtött össze,egyszere töben is dolgozik
    igaz nincs éretségije,diplomája se lesz,nincs szakmai végzetsége és nem fog nagy életcélt elérni..
    DE!
    neki van öszesvetve havi 150e ft os jövedelme, UJ kocsija,még ha az egy daewoo matiz is akkor is UJ kocsija, és LAKÁSA!!! még ha az egy ujpalotai 1,5 szobás is, de van saját Lakása!!!
    ezzel szemben én szenvedek hajtok hogy legyen papirom, alig van havi jövedelmem,inkább zsebpénz kategoriának mondanám,van egy szakadt 16 éves kocsim amit alig birok fentartani,és a szüleimmel élek,és kilátásom sincs arra hogy csak egy lakás árát is valah össze szedgyem...
    és mi lesz ha végzek?
    lesz egy papirom,diplomám, és mehetek dolgozni
    na de hova
    legföképp menyiért?
    ''A felsőoktatási keretszámokat elsősorban a jelentkezők igényei, semmint a munkaerőpiac elvárásai határozzák meg''
    ezen mosolyogatam, eggyet
    eddig 3 fajta állás kinálatal találkoztam:
    CSAK 3-5 éves szakmai gyakorlattal fiatal munka társat keresnek..
    hát pályakezdök it kilőve,5éves szakmai gyakorlat? hmm 30 leszek addigra..
    fiatal? 30 éves ember nem épp ide tartozik...
    vagy felvesznek mint pálya kezdő 2 verzioval:
    kapok minimál bért vagy anyit se,és 2-3 ember munkáját végzem,olyan munkát amiért egyébként 200 at vagy többet is ki kéne fizetni a cégnek..
    vagy felvesznek probaidőre,ami tart 3 honapig,addig kapok valamiféle összeget,hogy éhen ne haljak,majd közlik hogy nem felelek meg, és felvezsik probaidőre a következő balekot..aztán egy ujat és igy tovább.
    szakmai gyakorlatba a probaidő nem számit bele..
    tehát akinek manapság nincs ismeretsége,és rohadt nagy szerencséja, anak akárhány diplomája lehet..
    belegondoltam hogyha anno szakmunkásba mentem volna, már réges rég dolgoznék, és nem b@sznám itt a rezet, és ha okosodni akarnék estin ugyan ugy megtanulhattam volna mindent, vagy levelezőin

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • supercow

    őstag

    Nekem nincs diplomám, valószínűleg sose lesz, de nem is érzem szükségét. Elkezdtem és otthagytam 2 felsőoktatási intézményt, elég is volt. Autodidakta módon tanultam és tanulok, a munkámhoz nincs szükség papírra. Tudjátok, ide bizonyíték kell, nem ígéret :D
    Ha tudsz, maradsz. Ha nem tudsz, mehetsz a sunyiba, hiába lebegteted a fényes diplomát. Le kell ülni és megcsinálni a feladatot, ahhoz nem kell papír.
    Tudom, én szerencsés helyzetben vagyok a távmunkámmal, de szerintem amúgyis ebben van a jövő.

    In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

  • zsoltee10

    addikt

    válasz tildy #1 üzenetére

    Szerinted mi a megoldás? Határozzuk meg, hogy hány ember mehet főiskolára/egyetemre? Hülyeség az, hogy erőltetik az egyetemre járást? Azzal mi lezs, akinek nem lesz diplomája? MÉg annyi esélye snincs, mint aki elvégezte a sulit. Van persze megoldás, egyéni megoldás a munkahelyi problémákra. ->
    ''Maradoka Magamura''. Ha belegondolsz a cégek helyzetébe, te is csak a legjobbakat vennéd fel. Nem?

  • rog

    addikt

    válasz TitiRii #5 üzenetére

    nem aggódni, elmenni 80k-ért diplomásként. aranygyűrű megmarad, és egykettőre lesz gyakorlatod, ami a vágyott zsíros állásokhoz kell. a haverod 10 év múlva még mindig árufeltöltő lesz, te meg középvezető egy multinál.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz zsoltee10 #7 üzenetére

    persze hogy a legjobb kel nekik
    na de hogy bizonyitod be hogy te vagy a legjobb, ha mindenkinek van diplomája?
    és ráadásul az hogy van egy papirod valamiről,nem feltélen tükrözi a tudást

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • bali79

    tag

    válasz zsoltee10 #7 üzenetére

    Hi!
    Nem is olyan nagy hülyeség (elméletileg) limitálni az egyetemre/főiskolára felvehetők számát. Akkor igazi verseny lenne. De ezt nem ilyen (politikai) rendszerben kellene.
    Gyakorlatilag persze hülyeség és kivitelezhetetlen. Egyébként szerintem manapság egy jó kőműves, asztalos stb. simán meg tud élni. Gondolj csak bele, hogy vadásznod kell egy szakmunkásra, akire a lakásodat nyugodtan rábízhatnád.
    És az ilyenek nem ladával jönnek...
    B

    Mindenre van félmegoldás!

  • supercow

    őstag

    válasz rog #8 üzenetére

    Ismerek én multinál dolgozó alsó-középvezetőt, nem kívánhatod hogy ilyen helyen dolgozzon. Reggel 7 és este 11 között irodában, éjszaka 3kor fejezi be a hazavitt befejezetlen munkát, reggel 6kor felkelés. És ez így megy 1 éve.

    In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz rog #8 üzenetére

    OFF
    tudsz egy állást amit betölthetnék 80 ért?:)
    szó nélkül mennék
    néha még a minimálbéres állásokat is betölteném
    de ha az sincs?:)
    papir sajna csak májusban lesz(ha lesz) addig ki kel huznom valahogy,vagy suli mellet végezhető jöhetne csak szóba
    ON

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • bali79

    tag

    válasz TitiRii #9 üzenetére

    A megoldás, hogy olyan papírt kell szerezni, ami mögött van igazi tudás!! Ez jórészt rajtad múlik azért (pl. nyelvvizsga, szerintem csak az nem tud levizsgázni valamilyen nyelvből, aki nem akar).
    B.

    Mindenre van félmegoldás!

  • TitiRii

    senior tag

    válasz bali79 #10 üzenetére

    pont ez az
    mindenki ráhajtott a diplomára
    a piac ugymond teritett .söt
    küzdünk a minimálbéres állásokért is..
    mig a jo szakmunkásokbol hiány van,
    és enyhe tulzás az hogy megélnek,mert kurv@ jol megélnek
    olyan pofátlanul magas öszegeket kérnek el semikért.
    az utcában van egy kb velem egy koru lakatos és egy másik asztalos srác,azok se 16 éves szkadt verdákal furikáznak..
    ha viszsamehetnék az időben
    tuti szakmunkást végeztem volna és nem szaközepet..
    aztán majd utána éretésgi és diploma..
    ugy lenne miből élni addig is.. talán nem is akárhogy..

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • tildy

    nagyúr

    válasz zsoltee10 #7 üzenetére

    Igen én úgy gondolom a régi''rendszer '' jobb volt.Amikor még a bejutáskor szűrtek.
    Mert én látom a saját főiskolánkon is mekkora különbség van kredites és nem kredites között (ugye 3. éves bmf-esek?!)
    Szal nem hülyeség , hogy erőltetik, de nem mindenkinek kell egyetemre járni.

    Szerintem jó volt a felvételivel szórás, mert nem jutott be boldog-boldogtalan.
    MOst meg akinek diplomája van, az menjen technikusi állásra?Ezt te sem gondolhatod komolyan.

    De mondokegy példát is:

    5 éves c programozzói tudás, 1 év java, %-ös diploma, iszonyat jó referenciamunkák-> arghh 100 000ft nettó béres állásajánlat.Jóhogy nem ezért tanultak!
    Utolsó mondatodra pedig az a reakcióm:a cégek túl sok követelményt támasztanak.Nem biztos, hogy az a legjobb, aki mindegyikre azt mondja igen én ezt tudom, én azt tudom...

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • rog

    addikt

    válasz supercow #11 üzenetére

    oh köszönöm. tényleg ez volt a mondanivalóm, és nem az hogy kettőjük közül melyikben van a nagyobb perspekíva..
    mindjárt át is írom, a multiban középvezetőt, a tescoban az árufeltöltők főnökére, hogy egyértelműbb legyen.. :)

    ha a cégeknek tapasztalat kell, akkor meg kell szerezni azt a tapasztalatot!
    a főiskolán még minimálbért se fizettek aztán mégis ott nyomultunk éveket..
    az első munkahelyemen 30k-ért dolgoztam. a másodikon 200-ért. a harmadikat meg már le se merem ide írni ;)

  • bali79

    tag

    válasz TitiRii #14 üzenetére

    Azért azok, akik szakmunkásként kezdenek dolgozni elég ritkán jutnak el a diplomáig, pláne, ha a munkájukból jól meg is élnek.
    A diploma valóban kicsit túlértékelt errefelé (én hármat akarok ;] )
    B

    Mindenre van félmegoldás!

  • tildy

    nagyúr

    válasz bali79 #13 üzenetére

    Erről már egy másik topicban írtam:én azt mondom, középfoknál nem így van, na de mindegy...

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • TitiRii

    senior tag

    válasz Kalandor #15 üzenetére

    nos csak azért lakok itt mert nem lenne miből máshol..
    ha most el kéne mennem dolgozni akkor sulit 90% hogy fel kéne adnom
    márpedig akkor az elmult 6 évnek nem sok értelme volt...
    enyi erővel bankot is rabolhatam volna és most szabadulnék..
    dehát kelelt nekem a szülökre halgatni.. hogy kell az éretésgi és a fősuli meg mit tom én micsoda még..
    most élvezhetem még a ''vendég''szeretetüket és türhetem hogy beleszolnak mindenbe
    szal rulz..
    ha lenne miből hidd el albérletben laknék...
    nem azért mert nem szeretem öket,csak hát az idő mulásával egyre roszabul töri egymást az idősebb -fiatalabb korosztály,más életritmus,életvitel..
    gondolom ezzel nem vagyok egyedül..
    és ha végzek sulival. szeptemberben mehetek katonának! :D
    hacsak nem megyek el egy másik suliba még 1 évig legalább!



    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • tildy

    nagyúr

    válasz Kalandor #15 üzenetére

    Ahhoz még kicsit hozzátettél volna, és máris lenne saját lakásod.

    Nekem pl. anyám azt mondta ha az eltét otthagyom, nem fizet nekem sulit többet.Otthagytam , nem fizetett.
    És az volt a legdurvább mikor jöttek sírni szobatársak, hogy jajj így nincs pénzük úgy nincs pénzük, otthonról meg egy heti adag kajával meg havi 20Erel jöttek fel. (2-3 éve....)


    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • TitiRii

    senior tag

    mi osztály társakkal kitaláltuk már, kell alapitani egy saját céget:)
    mári meg van oldva az állás kérdés
    igaz lesz egy rakat uj probléma:)
    pl hogy a cégnek munka is kéne ;)

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz tildy #21 üzenetére

    bár nekem lenne havi 20rem :D

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • peterqe

    aktív tag

    válasz tildy #16 üzenetére

    Szerintem is nagy hulladék a kreditrendszer. Csak az nem végzi el az egyetemet, aki nem akarja.
    Viszont! Aki akar valamit az életben és egy kicsit is be van már nőve a feje lágya, az már az egyetemen is minél több/sokoldalúbb tudást akar szerezni! És nem arra épít, hogy a következő havi diákhitelből, lehet megint menni beb@szni a haverokkal. (Ne értsetek félre, én is sokat buliztam egyetem alatt)

    Én az egyetemi nyarak szünidejét külföldi munkával töltöttem, abból fizettem később az albit, a számítógép-fejlesztést :). A keresett pénz jó részét tanulásba fektettem. Párhuzamosan nyomtam azokat a szakokat, amik érdekeltek (és persze piacképesek :) ). Most 4 diplomám van. (23 éves vagyok, fél éve dolgozom és nem panaszkodhatok -pedig csak a jobmonitorról jelentkeztem és kiválasztottak a százból :) )

    Van értelme a tanulásnak, ha valaki komolyan veszi. Nem a papír a minden, de kell mögé a tudás, céltudatosság, és határozottság. Nem sírni kell, hogy milyen jó lehetne, hanem küzdeni!

    ''5 éves c programozói tudás, 1 év java, %-ös diploma, iszonyat jó referenciamunkák-> arghh 100 000ft nettó béres állásajánlat.Jóhogy nem ezért tanultak!''
    -Persze, hogy nem. Azeket az állásokat nem is kell elvállalni, ahol nincs összhangban a tudás-tapasztalat-fizetés. Pályakezdőként viszont simán be lehet vállalni egy-két évig a kompromisszumokat.

    - Ez a világ a létező világok legjobbika -

  • intelfan

    aktív tag

    válasz tildy #1 üzenetére

    hali

    Amikor én kezdtem a fősulit (Kandó VM kar 2000-2003) akkor az volt a divat hogy mindenkit felvettek a fejkvóta miatt, ezután félévkor és az év végi vizsgáknál kiszórták az emberek 50%-át.
    Nem volt még kreditrendszer, tehát ha csak egy vizsgád is nem sikerült a januári vagy júniusi vizsgaidőszakkor, akkor az azt jelentette hogy viszlát jövőre találkozunk. Egy tankörben 35 első évfolyamosból jó ha 12-14-en jutottak el másodikba első próbálkozásra.

    Ma már ez a kreditrendszerrel azért könnyebb.

    Cégekről, munkáról:
    -Iszonyat nehéz mérnöki munkát találni. :(
    -Ma is nagyon nagy szerepe van az ismerősöknek a tudás mellett.
    -Sok cégnek túl magas elvárásai vannak, ez pl. a kedvencem: ''3 év hasonló területen szerzett gyakorlat'' Honnan legyen mégis? Amikor ált. speciális területekről van szó amivel nem találkozik csak úgy az ember.

    Van viszont egy jó próbálkozás a kooperatív képzés ami azt jelenti hogy 3. után céget kereshetsz magadnak (állásinterjú, önéletrajz küldözgetés stb., mintha munkát keresnél) és 4. évben heti 4 napot ott dolgozhatsz. Ez jó a cégnek mert olcsó képzett munkaerő és eldöntheti hogy alkalmaz-e majd. Jó neked is mert van zsé (netto 55-100+ ropi :) ), megismered a céget jobban képbe kerülsz az álláskereséssel kapcsolatban is, tapasztalatot gyűjthetsz lesz 1 év gyakorlatod.
    Ahogy tudom a szerencsés végzősök kb.25-30%-át felvették ahhoz a céghez ahol koopos volt ez azért nem rossz eredmény.

    [Szerkesztve]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • tildy

    nagyúr

    válasz peterqe #25 üzenetére

    Jahm pályakezdőként...
    Csak mi számít pályakezdésnek?
    2-3 szakmai tapasztalat is?
    Néha úgy tűnik igen.
    Egyébként minden tiszteletem a tiéd (a legdurvább egy csaj volt itt a suliban 23 éves és két sulit csinál -infó+pénzügyi + ugye +1 évet ráhúz az infóra és akkor infótanári) Így neki 3 diplomája lesz.
    Én sajnos más iskolában nem tudom elképzelni magam (max csinálok én is itt 2 év alatt egy tanárszakot + villmérnökit, de másfelé, áááááááá)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz intelfan #26 üzenetére

    A koopal ellenkeznék...Nettó 45E és ha ad még a cég valamit, az jó, de idén nem tudok olyan évfolyamtársamról aki kapott volna.Így nekem is csak 45e:(

    Ráadásul több villmérnök koopostól hallotam, hogy pert akartak a fejükre húzni, mert koop után nem maradtak, holott erre nem is szerződtek egyébként sem...

    (Páromtól 1 millát, 2 sráctól meg 2 millát követeltek...)

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • intelfan

    aktív tag

    válasz tildy #28 üzenetére

    Akkor rosszul alkalmazzák, én tavaly voltam koopos.
    Általában többet adtak a cégek, én is netto 55-60 körül kaptam, ja és nálunk netto 36 volt a min tehát ezt is vedd figyelembe.
    Ilyen perről egyáltalán nem hallottam, nem is lehet hiszen fix 10 hónapos szerződésed van kb. 50-80 kooperos volt és nagy cégektől is simán lehetett váltani máshova.

    [Szerkesztve]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • Goose-T

    veterán

    válasz peterqe #25 üzenetére

    Tanulás... Ismerôs kell legfôképpen, nem diploma. Ez van, ez Magyarország. Nálunk van olyan termelésirányító folyamatmérnök(!), akinek nincs érettségije, csak szakmunkás-vizsgája. Elvileg diploma kéne, de voltak ismerôsei. Ennyit a diplomákról. Céges laptop, céges telefon, jó, hogy céges kocsit nem kapott.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • LordX

    veterán

    Tildy, ajánlom figyelmedbe a ''Szép új világ'' c. művet...

  • tildy

    nagyúr

    válasz intelfan #29 üzenetére

    Én meg idén vagyok koopos, egy nagy cégnél.
    ÉS mitn mondtam nem tudok olyat mondani infós kooposok közül-lehet villanyosoknál másképp van- aki a koopos pénzen felül többet kapna.


    Per pedig nem lett, szerencsére, de volt a srácoknak ügyvédjük, csak későbba cég mégis elállt, hiszen nem lett volna esélye sem megnyerni a pert...

    Lordx:
    köszönöm:DA kedvencem:DMár kiolvastam:D

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • peterqe

    aktív tag

    válasz tildy #27 üzenetére

    2-3 év alatt már bőven megvan a tapasztalat. Ott az említett fizu már bőven nevetséges.

    off:
    pécsi vagy?
    on:

    Mérnöktanár szakot szerintem -khm- fölösleges végezni, úgysem akar senki tanítani a suli után. Tisztelet azoknak, akik Tudnak és Tanítani akarnak. Aki meg nem tud, de van papírja és tanítani akar az meg menjen inkább s...@&˘!,,,....

    A többek által említett anyagi gondokról meg: óriási helyzeti előnnyel indulnak a budapestiek. Szal ők ne nagyon sírjanak, még ha a szülőkkel is laknak. (Senkit sem akarok megbántani, szerintem mindenki tisztában van azzal, mit jelent albérletben Bp-en önfenntartónak lenni)

    - Ez a világ a létező világok legjobbika -

  • intelfan

    aktív tag

    válasz tildy #32 üzenetére

    Akkor ott surmák cégek vannak. :)

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • Biaggio

    őstag

    válasz Goose-T #30 üzenetére

    Jómagam másodéves humánerőforrás-szakos hallgató vagyok. Igen, én leszek az, a személyzetis:)
    Szvsz a felvételnél a magas elvárások sokszor irreálisak, mint írtátok, hogyan legyen egy pályakezdőnek 3-5 év tapasztalata? Viszont létezik olyan cég is, aki éppen pályakezdőket vesz fel, hogy ő taníthassa be.
    Egy munkahelyre viszont túlképzett embert sem fognak felvenni. Például akinek van öt diplomája, ne csodálkozzon, ha nem kap középvezetői állást, mert ''okosabb lenne a főnökénél''. A túlképzettség felesleges konfliktushelyezetet teremt, általában hamar kilépéssel végződik az ilyen szituáció.
    Ami még nagyon hiánycikk, az a nyelvtudás. Menetelünk az EU-ba, de nézzétek meg a statisztikákat, a magyarok hány százaléka beszél legalább egy nyelvet középfokon?
    Sok problémát okoz egyes szakterületek hiánya/túltelítettsége is. Az aktuális ''sláger'' szakokra ugyanis sokan mennek, viszont pár évvel később ez már túlkínálatot eredményez a munkaerőpiacon. Gondolok itt a népszerű informatikus, jogász és egyéb karokra.
    Amint Goose-T írta, nagyon fontos a kapcsolati tőke. Fontos, hogy minél több embert ismerjetek, minél több helyen. Erre mondják például, ha jól idézem, hogy az üzletek nagy része nem a tárgyalóasztaloknál, hanem a teniszpályákon születik.

  • peterqe

    aktív tag

    válasz Goose-T #30 üzenetére

    Saját tapasztalatról írtam. Nem foglalkozom azzal, miért van ott a másik, hogyan került oda. Azzal foglalkozom, hogy én minél többet kihozzak magamból és ezt megfelelően honorálják is.

    - Ez a világ a létező világok legjobbika -

  • peterqe

    aktív tag

    válasz Biaggio #35 üzenetére

    off:
    másik topicban ajánlottál frontpanelt. Olyanért megyek délután :)
    on:

    - Ez a világ a létező világok legjobbika -

  • beeboy

    addikt

    én egy olyan statisztikát olvastam, hogy igencsak le vagyunk maradva a diplomások arányát tekintve.
    csak romániát, meg 3-4 hasonló államot előzünk meg.
    akkor mi az igazság?

    vagy a tesco-doboz munkahelyekre nem kell diploma, ezért az a kevés is sok itt?

    Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

  • Szuri

    tag

    Múltkor olvastam, hogy informatikai, villamosmérnöki diplomával már csak az emberek tízegynéhány százaléka dolgozik vezető munkakörben. Építőmérnököknél,gépészmérnököknél meg kb. minden 3-dik.

    IT területen viszont van egy rakás állás, még a (diplomás) ''szellemi segédmunkások'' is kapnak azért 200 bruttót, más területen meg jóval kevesebb.

    A múlt század elején sokkal kevesebben érettségiztek, mint ma diplomáznak, akkor még az elemi iskolai tanítóknak sem kellett több. Ma, ha az ember nem igazán vállalkozó típus és nem akar éhbérért dolgozni élete végéig, akkor muszáj tanulni!

  • PiSoft

    tag

    válasz LordX #31 üzenetére

    OFF

    Biztosan csak elírtad az aláírásod, de az ''He has/had run away!'', függően attól, hogy mit szeretnél mondani!

    ON

    Munkakeresés? ehh... Protekció nélkül bele se kezdj, hacsak nem 150%-os a beszélőkéd. Ha már esetleg sikerült elhelyezkedned, akkor jön majd a feketeleves. Kinéznek, mint protekcióst... Bár ez az elmélet több ponton támadható, de a kör bezárult.

    Nyelvtudás? Nem érsz semmit, ha nincsen, alapvetőnek tekintik, ha van. Jelenleg használni nem fogod, ezért plusz pénz se jár érte. Ez persze az unióban majd másképp lesz, de az még nem a jelen!

    Bye!

    PiSoft

    Ez az ami éppen kell, / Repülök a gyógyszerrel, / Ez az adag éppen jó, / Ez az anyag éppen jó. -> Kontroll Csoport - A hang

  • Superman

    nagyúr

    Egyet tudok érteni azokkal, akik írták, hogy egy jó állás megszerzéséhez nem árt némi kapcsolati tőke. Ez ma Magyarország, ezt nem is vitatom. Igazából bennem akkor megy fel a pumpa, amikor az illető tele szájjal röhögve meséli, hogy felmarkolja a fél milkót és nem is ért ahhoz, amit csinál.

    Ez persze nem szó szerint értendő, hanem azt hogy erősen alsó középszerű. Még a közepes szintet sem súrolja, tehát lennének nála sokkal megfelelőbb emberek, de nekik nem voltak haverjai.

  • bitfarkas

    őstag

    válasz tildy #16 üzenetére

    Hogy a fenébe ne gondolta volna komolyan, hogy diplomával technikusi, sőt szakmunkás képesítéssel is ellátható munkát kell végezni. Mert a munkaerőpiac kereslet-kínálati törvényéből ez egyenesen következik.
    Mert lehet ma Magyarországon 5-5,5 millió alkalmazott? És ebből 1 millió diplomás? Hmm...
    Lehet, az előszűrés és a korlátozott hallgatói létszám sokkal racionálisabb volt. Csak hát ez ugye az egyéni szabadság korlátozása, meg a gondoskodó állam eszménye, ez most nem OK.
    Így aztán jó sok pénzért 5-6 éven keresztül folyik a sok-sok eleve bekódolt ''képzettségi'' munkanélküli kiképzése. Ennek persze a munkaadók szempontjából sok az előnye. Nagy a verseny a tényleges diplomás helyekért, és a kisebb képzettséget igénylő munkakörökbe is jut barázdált agyú bőven.
    Az egyének nagy része, meg a társadalom szempontjából viszont több a hátrány. Sok a kidobott pénz, a diplomás munkanélküliek frusztrált serege nem segíti a normális közélet kialakulását, és a rengeteg egyéni csalódás sem túl pozitívan hat az általános közérzetre.

  • Superman

    nagyúr

    válasz Superman #41 üzenetére

    Még annyit, hogy az ilyen hozzáállás valóságos katsztrófa a munkanélküliséggel súlytott területeken, mert ezeken a helyeken sokszor a közszérában fellelhető felelősségteljes állásokat is hatökrök kapják meg. Így sokat nem lehet várni, nem a térség fejlesztéséért fognak dolgozni, hanem kizárólag a maguk hasznáért.

  • EnginEEr

    tag

    válasz peterqe #25 üzenetére

    szabad megkérdeznem, hogy diplomáztál le 23 éves kordra 4 ből?? vagy én nem értek nagyon semmit, de ezt különösen nem. plz fejtsd ki bővebben :(

    Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

  • tildy

    nagyúr

    válasz EnginEEr #44 üzenetére

    Szerintem egyszerű.
    pűrhutamosan nyomott 2 főiskolát.
    Vagy dupla szakot csinált.
    Pl. nálunk négy év alatt egy főiskolán 2 diplomád is lehet.(tanárszakot másodiktól lehet felvenni.)
    Ez azt jelenti, hogy 22 évesen már 2 diplomája van.Ha ezzel együtt még két helyen tanul, simán lehet.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • jerry311

    nagyúr

    válasz Goose-T #30 üzenetére

    és tudja a dolgát? :DDD
    mert amig igen addig szerintem igenis megérdemli az állást :))
    de tény, hogy inkább kapcsolatok kellenek, bár a képzettség sosme árt! :))

  • EnginEEr

    tag

    válasz tildy #45 üzenetére

    akkor gondolom nem nappalin, persze lehet hogy rosszul csináltam,de másodikba is tele volt a hetünk mindenféle órával hát még elsőbe a szórás idején...
    most félévbe 11 tantárgyam, volt ha még felvettem volna tanárit is akkor 12...
    ööö ennyire nem lehet időmilliomos vki..

    jah kandós vagyok énis :)) (II. éves fehérváron)

    Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

  • Sick Boy

    őstag

    válasz bitfarkas #42 üzenetére

    bitfarkas bazze Neked már megint igazad van...

    Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

  • salazol

    őstag

    Ilyen írások ne vegyék el a kedveteket a tanulástól.
    Én abban az időszakban kerültem be egyetemre, amikor nagyon nem becsülték meg a diplomásokat. Nagyon könnyen kerültem be (tanulmányi versenyeredménnyel), talán ezért nem becsültem meg, hogy tanulhatok és otthagytam, elmentem lemezlovasnak. Abban több fantáziát láttam, mint rajzgép mellett ácsorogni naphosszat, na meg az akkori viszonyokhoz képest magas adómentes jövedelem is csábított. 8 év DJ-kedés után tudatosult csak, hogy ez nem egy nyugdíjas állás. Most egyéni vállalkozóként érzem a diploma hiányát, mert ahogy jönnek az uniós jogszabályok, egyre kevesebb dolgot vállalhatok hivatalosan, mindenhez papír kell. Ezért aztán öreg(edő) fejjel járok főiskolára. Mennyivel könnyebb lett volna ezt anno friss aggyal megcsinálni. Apám akkor mondta, nem hallgattam rá.
    Tanuljatok, az a papír jól jöhet még.

  • tildy

    nagyúr

    válasz EnginEEr #47 üzenetére

    Mint mondtam egy csaj ismerősöm itt csinálja a két diplomát (tanárszak nem egy wasisdas félévente egy tárgy) levelezőn a pénzügyet.igaz ez csak 3 diploma 23 évesen:D

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Aktív témák