Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz gu007 #705 üzenetére

    Én tudod hogy állítottam be az ajtót, kinyitottam tettem egy egy raklap talpat az ív közepéhez és így csuktam be. Majd átkötöttem egy 10 tonnás kamion spaniferrel és elkezdtem szorítani, gyönyörűen hajlott ahogy akartam. Amikor a samuval ütöttem mindig visszarugózót.
    Essejó kolléga kicsinyelte a kémény kiömlő nyílást, lehet hogy jó lett volna úgy is de ha már szóvá tette és a kezemben volt a flex, gyorsan kiszélesítettem négy négy centivel mind két oldalon. Max majd a kéménysapkán és a huzatszabályzókkal játszadozok :DDD
    Ma nem vittem túlzásba a munkálatokat mert volt más tennivaló is bőven, de azért zörögtem egy kicsit és a szélesítésen kívül vágtam a tartály aljára egy 80X140 -es lyukat, ott lesz majd a tisztító nyílás és mivel én faszenezni is akarok a tartályban így könnyebb lesz ott kiseperni a hamut, meg a levegőt is ott kapja majd a faszén. Majd egy elhúzható jól záró zsalut (suber) -t tervezek oda. Csak még a mozgató mechanikát kell kiagyalnom, valami karos megoldáson agyalok. A feldon calculátor által megadott szellőző, tűztérösszekötő és kémény méretek, bő duplájával számolok, a tűztér is a duplája lesz :D Amúgy a feldonos méretekkel eléggé idétlenül nézet volna ki a szerkezet.

    Anno amikor évekkel ezelőtt eltettem ezt a tartályt, homokfúvattam majd telibe gittelem és alapoztam, most egy borzalom drótkorongozni ezt a tízéves 2K -s gittet, szépen előjönnek a régi rozsda kráterek, na de nem baj úgy is ratt stílusú lesz :DDD
    Amúgy miből készíted a rácsot, expandált lemez vagy nyolcas köracélból, a köracélt könnyebb tisztítani, én még a gátervason is gondolkodom élre állítva hegesztve ;)
    Ajtó kilincsre neked is ajánlom a kamion dobfék visszahúzó rugót, 3 - 4 száz forint darabja, könnyedén rátudod húzni egy 8 -as gömbacélra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák