Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Essejó #701 üzenetére

    Köszi hogy rá kérdeztél :R Az étolajos átkenésről már olvastam máshol is és régen barnítottak már nekem acélt olajban csak nem voltam biztos hogy milyen olajat is használtak. De ha azt mondod hogy a lenolaj szép színt ad neki akkor az lesz majd a befutó. A marhafaggyú eszembe sem jutott volna ha nem mondod.
    Régen gyerekkoromban birkafaggyút olvasztottunk fel és abba mártottuk a bicikli láncot ;]

    (#702) gu007
    Pofás a cucc gratulálok :C Milyen vastag lemezből van a tűztered és az a doboz faszéntartó lenne, esetleg nem lett volna jobb a doboz oldalát is expandált lemezből csinálni :F
    Én ma vágtam ki a tűzdoboz becsatlakozási helyét a tartályon, nálam magasabban lesz a doboz, a teteje a sütőráccsal egy vonalban. Bár látom neked is úgy van csak te lejjebb tetted a rácsot. Reverse megoldáshoz nem lesz túl alacsonyan, persze így közel lesz a lemezhez de viszont a füst meg magasan lesz a húsokhoz, bár ez csak az én agyalásom igazából nem mélyültem el a reverse flow ban, csak az offsetben :U Igaz a nyárspolgár is hasonló mélységben tette a rácsot mint ahogy te tervezed, csak nála más az ajtó kivágása és ezért egy kicsit csalós a kép.

    Tervezek a tüzér után egy extra zsalut, amivel majd tudom szabályozni a tűztér nyílásnál a hőáromlást, de ezekkel az apróságokkal tovább tart a projekt, jó ha nyár végére kész leszek.
    Ahogy látom az ajtó is beállt szépen, legalább is így képen jól zár ;)

Új hozzászólás Aktív témák