Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Studi

    addikt

    válasz Runner_fxr #85855 üzenetére

    +1

    Ráadásul pár terület megmutatta már, hogy hova vezet kishazánkban az árverseny, meg ha a nagyker beengedi közvetlen a vevőket. A kisker tulajdonosa (aki ugye a pénzét teszi a játékba) nem fog engedni a hasznából, így ha olcsóbban kell adnia a cuccot, máshonnan fogja elcsípni. Elsősorban jellemzően az adókból, alkalmazottak béréből. Így lesznek a hirtelen nagyra növő, majd 3-4 év múlva eltűnő cégek. Ami lehet, hogy Fillbaszó József boldog bringatulajdonosnak jó, mert spórolt egy ötöst az új járgányán, de rajta és a kisker tulaján kívül igazából senki másnak.

    Az adóelkerülés, minimálbérezés persze ettől függetlenül, normális árak mellett is lehetséges, sőt, még nagyobb haszonnal kecsegtet. Nyílt árversenyben viszont gyakorlatilag elkerülhetetlen.

  • WP14

    őstag

    válasz Runner_fxr #85855 üzenetére

    Pontosan az a legnagyobb gond, hogy van nagyker-kisker viszony, holott sok esetben a nagyker SEMMIT nem csinál, se raktározás, se valós forgalmazás, csak egy irodája van, ahonnan néhány telefonálással "ráül" a kiskerek nyakára és a semmiért szerez hasznot magának, tehát az elvekkel van a baj. Mennyivel egyszerűbb és jobb lenne a boltosoknak és a vásárlóknak is, ha közvetlenül a gyártótól jutna a boltba és úgy a vevőhöz, nem lenne a köztes kapzsik hada benne, ugye? ;)

    Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Runner_fxr #85855 üzenetére

    Nem gondoltam soha,hogy a kiskereskedők nagyot szakítanának,inkább azt,hogy fölöslegesek a nagykerek melyek csak felnyomják az árakat és azt,hogy így egy torz,versenymentes piac jön létre.

    (#85856) 6030D...nem értek a kereskedelemhez,de azt látom,hogy a mienk egy vicc.Az viszont érdekes felvetés,hogy mi lenne ha a nyugati látná itt olcsóbban lehet vásárolni ugyanazt a terméket itt,mint nyugaton,erre nem gondoltam.Ugyanakkor nem látom katasztrófának,hisz azért csak nem mindegy,hogy szállítod,vámolod stb.,és a gyár is védhetné saját piacát különböztetett eladási árakkal,amit szerintem tesz is,hisz aki sokat vásárol az jobb árat kaphat.Úgy aztán a verseny sem sérülne...és,hogy én hogyan csinálnám? Hát biztos nem úgy,hogy holnaptól kereskedő leszek mert a nagyker megvéd az egészséges versenytől.Volt itt már szó arról,hogy túl sok bringabolt van nálunk,túl kis készlettel.Uff,én beszéltem!

    (#85862) 6030D ...ha nem ad a kjúb,akkor nem kell ide bringabolt!...majd rendel mindenki onnan,és nem az a megoldás,hogy fix árazással tenyésztünk fölösleges bringaboltokat és versenymentes árnyékkereskedelmet.A nagyker elemi érdekeit védi mikor kitenyészti a bringaboltokat melyeken majd élősködhet.Mintha az ő leányvállalatai lennének.Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • Zyrius

    aktív tag

    válasz Runner_fxr #85855 üzenetére

    Bocsi ha nem volt egyértelmű az írásomból, én nem azt mondom, h a kiskernél van a haszon, hanem azt, hogy a nagyker tisztességtelen (és egyébként szerintem törvénytelen) eszközökkel élve manipulálja a piaci árakat azért, hogy a minimális árrést biztosítsa a kiskereseknek. Gyakorlatilag lélegeztetőgépen tartja őket ezzel, de ez a kiskernek sem jó a vásárlóknak pedig egyáltalán nem jó.
    Nem volt bringaboltom nem is lesz, de 16 éve kereskedő vagyok elég sok területtel volt szerencsém foglalkozni, de ilyen kiépült döbrögi rendszer nem sok területen van.
    A Kartell nem attól kartell, hogy drágább lesz a magyar piac a külföldi piactól, hanem attól, hogy minden résztvevő fél megállapodik az árban és azt tartja. Mindegy, hogy a boltok egymás között vagy a nagyker a kiskerrel állapodik meg. Ez törvénytelen és korlátozza a versenyt.
    Egyébként ha valamelyik kisker olcsóbban adná a bringákat mint a javasolt fogy ár és "büntetésből" nem kapna többet árut, akkor bíróságra lehetne vinni az ügyet és jó esélyjel el is bukná a nagyker a pert. A nagykernek nem lehet beleszólása a fogyasztói árnak csak a kiskereskedőnek (kivétel a hatósági árak).
    Nem sajnálom a műszaki boltosokat, a motor/ autó kereskedőket meg igazából az összes többi "drágább" termékekkel foglalkozó vállalkozásokat sem, ez benne van a pakliban, hogy nem megy el az áru vagy olcsóbban megy el. Pont ez a baj, hogy a nagyker ül a hasznon és 10-20% árréssel nagyon be lehet szívni egy komolyabb készletet.
    Ha a vásárlónak az kell, hogy legyen nagy készlet, akkor olyan helyre fog menni ahol van készlet és ki fogja fizetni az 5-8-10% extra összeget, hogy ne kelljen várni ahhoz, hogy az online olcsóbb, majd leszállítja 1-2 hét múlva.

    https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés