Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz Tin #292367 üzenetére

    Szóval nem az van, hogy irigykedek, vagy lusta vagyok, csak látom azt a hatalmas fejlődést, amit bejártam, mégis olyan, mintha alig kerültem volna közelebb azokhoz a számokhoz, amiket itt közöltök.

    Ez kicsit olyan, mint amikor még amerikai fociztam, és az egyik srác azon morgott, hogy bár nyers fizikumban erősebb nálam, mégis tízből kilencszer én jövök ki győztesen a gyakorlatból, és nem érti miért nem változik ez az arány még fél év után sem. A válasz pedig az idő. Én akkor 10 éve csináltam azt, amit, ő meg egy éve sem.

    Mivel sem te, sem én nem verseny céllal csináljuk ezt, és nem is régóta, így felesleges is ennyire hasonlítani magunkat azokhoz, akik 2-3 szinttel felettünk vannak. A pár hónappal ezelőtti önagadnál legyél jobb, gyorsabb, és csak ezzel foglalkozz. :K

    Just a simple Lineman...

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Tin #292367 üzenetére

    Ma melóból hazafelé, alig valami szinttel (57m 14 km-re), 150 körüli átlagpulzussal, 145 becsült wattal, normálisan felöltözve, de hátizsákkal, enyhe oldal/szembeszélben 28,3-as átlaggal jöttem elővárosi/falusi forgalomban (körforgalmak, kereszteződések, útépítéses lámpa, meg egy szakaszon olyan erdei út, ami valaha aszfalt volt,. mostanra gravellé avanzsált, de főleg egy kátyúhalmaz). Amikor épp nem álltam, akkor 32-36 közötti értékeket mutatott a komputer.

    Ugyanez a cross trekkinggel, ami erősen fitnessesítve van (32-es slick gumikkal), de nehezítésnek teleszkóppal, elöl csak egy 32-es tányérral, alaposan megdolgoztat, ha 27-es átagot szeretnék kihozni belőle, sem a pulzus, sem a watt nem ennyi lenne, bár megoldható, ez tény. Többet nem hiszem, hogy ki tudnék hozni belőle, tekintve, hogy a 36-os tempóhoz a 32-11 áttéttel már 100-on kell pörgetni, és ott vége is van.

    Laborkörülmények között, forgalmat, szelet, ilyesmit kizárva, pont annyi gönccel, ami a biciklizéshez kell, ugyanez az effort simán 30 fölötti átlagot hozna. Görgő rulez, ugyebár.

    Kint borzalmasan más tekerni, és nagyon sokat számítanak a forgalmi viszonyok, ha nem találsz valami ideális terepet, akkor a 30-as átlag már nem a heti párszor elmegyek hobbikerékpározni szint.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • fulton

    addikt

    válasz Tin #292367 üzenetére

    De csak ki tudsz menni úgy tekerni pl 45 kilométert hogy városon kívül is menhél, nem csak városon belül tudsz tekerni :D Én is áthaladok át városon falvakon is, megállok kereszteződésben lámpánál, kerekpárút..mikor hogy.

    "Szóval nem az van, hogy irigykedek, vagy lusta vagyok, csak látom azt a hatalmas fejlődést, amit bejártam, mégis olyan, mintha alig kerültem volna közelebb azokhoz a számokhoz, amiket itt közöltök."
    Látod nem olyan egyszerű ez mint sokan azt hiszik "ó mi az a "30"as átlag és hasonló... és 30 felett meg még nehezebb lépkedni. Minél magasabb az aktuális út átlagod annál drasztikusabban olvad le a megállásoknál es annál nehezebb visszaszerezni. Pl a ride 25ik kmében vagy 35 átlagon az úgy nyalódik lefele 1- 2 lámpánal mint a szél ;].
    Szóval km km km. És jönni fognak a számok. Rá lehet segíteni kicsi dolgokkal, pozicio, ruházat egy jó gumi ezek is tudnak dobni nem csak placebo! Én vagyok ahol vagyok, lépegetek a "létrán"..mentem 23 as átlagokat 50 - 80km-re pár éve, most annyi amennyi... de ki*ttul az a lenyeg hogy jol erezd magad mikor kint vagy a bringán szörintem :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák