Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    válasz XenHai #262421 üzenetére

    Egyébként nem tapered vázba mennyire nehéz karbon villát vadászni amibe bele fér 45 mm-es gumi(ali mennyire ajánlott)?

    elég nagy lehet a szórás, a nem alis villák meg kb 300 eur-tól indulnak.

    8bar-t nézd meg, fairlight secan, salsa vaya is jó lehet, de mindegyik acélváz drága lesz, 1200 eur alatt nem nagyon új gravel/touring vázszett

  • ZolkoW

    őstag

    válasz XenHai #262421 üzenetére

    nem tapered: egyre nehezebb, újan legalábbis. Aliról be lehet vállalni ezt-azt, nekem a montis merev karbon onnan van (OG-Evkin, azt sem tudom, hogy ejtik... :U ).
    Kénytelen az ember, ha nincs 200 pénze márkásabb cuccra.
    Mondjuk már régóta tapered a divat országútinál is, szóval olyan vázat lehet, hogy nem vennék, ami nem tudja, pont emiatt (acélnál kicsit árnyaltabb a szitu, mert a 44-es fejcsőhöz lehet venni olyan alsó csapágyat, amivel tudja, de nekem ennél kisebb átmérőjű volt az acélvázam).
    Egyébként ha acélvilláról váltanál karbonra, akkor csak a súly miatt indokolt, mert a zöld bicónak pl. tök pofás gyári villája van, és az acél is rugalamasabb az alunál... meg hát az acél vázban sem szokott könnyűt jelenteni, vagy ha mégis, az nagyon zsebbenyúlós. Felfogás kérdése, hogy "ennek úgyis mindegy, hisz acél, nem lesz könnyű sose", vagy "faragjunk le minden grammot, amit lehet, mert acél" a megközelítés.
    Az biztos, hogy jobban esik költeni, ha amúgy egy tényleg nívós váz, amit építgetsz, mert akkor úgy érzi az ember, a végén lesz belőlőe valami.
    Tényleg, Planet-X-et nézted? Nem figyelem őket brexit óta, de nekik szoktak jó vázaik-bringáik lenni, titán is, acél is.

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Új hozzászólás Aktív témák