Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZolkoW

    őstag

    válasz Tin #248712 üzenetére

    Nyugi, én annak örülök, hogy valójában nemigen találkozom TÉNYLEG edzett bringásokkal, kivéve talán néha versenyen, de "minek mentem oda", és amúgy tényleg ritkán járok.
    Viszont múltkor is mintha olyasmit olvastam volna tőled, ami szerintem kicsit ellene megy a tudománynak, ez a mostani nem biztos, de szerintem lehet hogy pont okosabb lenne alacsony intenzitáson, és hosszabbakat menned. Persze lehet benne emelkedő is, de ne a leizzadásban mérd a munkát, inkább alapozó jelleggel told, főleg az elején. és szigorúan SZERINTEM, majd jönnek a többiek, és megfejtik jobban.

    Ringman: arra én is kíváncsi vagyok, eleve hogy méretezik ezt... a cipőtalptól is függ ugye, és még a sima eggbeateren is van távtartó gyűrű (2-est típustól felfele legalábbis), stopli alá pakolható alátét meg mindegyiknél működik, és néha kell is.

    [ Szerkesztve ]

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Tin #248712 üzenetére

    Oda se neki, meglátod, hogy minél többet fejlődsz annál nagyobb lesz a szakadék közötted és az igazán edzettek között...ez már ilyen, minél fentebb vagy annál tovább látsz. ;]

    #248715
    flash-...kábé semennyire nem számít 36 küllőnél egy, kettő, vagy éppen három...hacsak a 3 nem egymás mellet van :DDD ...Ugyanakkor meglehetősen porhéjas megoldás egy szerelőtől, hogy ha éppen nincs olyan küllő, akkor oda nem teszünk. :F :(

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • 6030D

    Ármester

    válasz Tin #248712 üzenetére

    Nagyobb távokat egyelőre nem is akarok menni, inkább az állóképességem akarom fejleszteni.
    Az állóképességedet a hosszú távval fejleszted, az erő-állóképességed a sprintekkel, hegymenetekkel.
    Ha valaki fejlődni szeretne, akkor el kell dönteni, hogy mi a cél. 1 óra alatt kifingatni magad, és minél előbb feljutni ebben az egy órában a közeli hegy tetejére (időfutam, xco), vagy 3-4 órát letekerni egy seggel értékelhető tempóban (maraton, granfondo). Utóbbit soha nem fogja elérni az, aki csak 1-1,5 órákat tud menni, mert a szervezete, az anyagcseréje és az izomzata nincs rá felkészülve. Tudom, mert itt járok most. :)
    Megint pongyolán fogok fogalmazni, elnézést a doktoranduszoktól. Függetlenül attól, hogy valaki néz pulzust, vagy nem, hisz benne, vagy sem, a szervezet úgy működik, hogy adott terhelésen (pulzusnál) a vérben megjelenik valamennyi tejsav. Ez nyilván emelkedik az intenzitással, és befolyásolja azt, hogy mennyi ideig képes a tested fenntartani azt az állapotot. A pulzuszónáid pontosan megmutatják, hogy egy bizonyos pulzustartományban mennyit tudsz tekerni. Utána ezeket specifikus edzésekkel lehet ide-oda tologatni, attól függően, hogy mi a cél.
    Régen nem mértek pulzust, most is elvannak sokan nélküle, ők a lélegzetvételt nézik, meg hogy közben mennyire tud beszélgetni. Ezzel is be lehet lőni. Kapkodod a levegőt, mert sprintelsz vagy mászol, síkon meg lassan beszívod, kifújod. Utóbbit hosszabb távon meg tudod csinálni.
    Vadidegenekkel meg nem kell nekiállni versenyezni, mert sose tudod, a másik akkor kelt fel, vagy már tekert 150 km-t, ne adj isten regenerál.
    Erre egy sztori: nyomtam a kis regeneráló edzésemet Verőcéről hazafelé, 120-130-as pulzuson, olyan 24-25tel (aszfalton 29x2,25" 2,5-3 bar). Elkerültem egy outis srácot, később hallom, hogy lobog mögöttem, marhára élvezi. Éreztem, hogy az alagút előtti emelkedőn biztos meg akar leckéztetni, de fegyelmezettek vagyunk, nem megyünk bele hülyeségbe. De! :D Út kiszélesedik, srác kilöki balra, ellövi, jó, akkor menjünk. Olyan 15 métert kapott a tetejéig, igaz, amikor visszanéztem, már ülve tekert csak. :DDD Edzőnek írtam, hogy bocsi, ez volt. "Nyertél?" Igen. "Helyes. Holnap nagyon fog fájni". Így is lett. :U

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák