Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrisbandi

    őstag

    válasz flash- #247016 üzenetére

    Lemorzsolódik magától a fölösleg az első pár percben.
    Én panelban szárazon lekefélem, vagy rongyozom tekerések között a nagyobb parafin darabokat. De nem muszáj. Onnan még tovább tudja kenni magát a lánc. Pedig alapból is kb 3 szor többet simán elmegy. Csendesen, jó váltással.

    Újracsöpizés elött szárazon letörlöm a nagyja port a láncról és a fogaskerekekről.
    Visszfelé tekerve a kis f.keréken cseppenként kenem, nem kell túl sok. Nekem nem szokott a földre csöppenni, csak ha elbénázom.
    Pár percet még tekerem, állványon előre, h a csapokba szivárogjon. Ennyi, másnapig szárad. Vagy ha csak pár órám van, miniventillátort állítok rá.

    A maximalisták forró vízzel teljesen újra tudják takarítani az egészet, ha elsőre fémtiszta volt a hajtás. Gondolom csak ha nagyon elkoszolódott.

    【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

  • mauimagic

    aktív tag

    válasz flash- #247016 üzenetére

    Biztos le leszek hurrogva, de a wax, láckenés, főzés téma kissé túl van tolva szerintem.

    Ahogy én évek óta csinálom:
    -új lánc brigéciolban áztatva pár órára, utána vízzel lemosva
    -száradás után Squirt. Ha megszáradt, újra squirt.
    -kb 80-100 km-enként squirt, kivéve sárban, esőben, akkor minden bringázás előtt.
    -a régi waxot csak vízzel csapatom le.
    -mindig bringázás után viszem fel az új squirt-öt, hogy legyen ideje megszáradni.

    Két láncot váltogatok 500km-enként.

    Nincs főzőcske, törölgetés, anyám fogkeféje, NASA hadronütköztetős láncmosóberendezés, ráolvasás, mise, voodoo szertartás, semmi.

    Csak terepen bringázok esőben, sárban is, tiszta a lánc most is, 1500 km van benne éppen. Láncnyúlásmérő meg se mozdul rajta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák